
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1767/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Денисюка Р.С.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі – Новолинсько-Іваничівське ОУ ПФУ, відповідач) про визнання дій протиправними щодо відмови в зарахуванні до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком №1 для призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” періодів роботи - грудень 2010 року, з 01.03.2017 по 09.03.2019, зобов`язати зарахувати до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком №1 періоду роботи за грудень 2010 року, з 01.03.2017 по 09.03.2019 на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” для здійснення призначення пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та здійснити призначення і виплату пенсії з врахуванням даного спеціального (пільгового) страхового стажу, з 14.04.2019.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в квітні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”. Листом від 18.04.2019 відповідач повідомив, що період роботи на ВП “Шахта Бужанська” ДП “Волиньвугілля” з 01.01.2017 по 09.03.2019 не зараховано до страхового та пільгового стажу у зв`язку з несплатою роботодавцем за позивача єдиного соціального внеску, у зв`язку з чим підстави для призначення пільгової пенсії відсутні. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки страхувальник (роботодавець) ВП “Шахта Бужанська” ДП “Волиньвугілля” за грудень 2010 року, а також з 01.03.2017 по 09.03.2019 щомісячно здійснював відрахування страхових внесків із заробітної плати позивача та сплачував страхові внески за нього. При цьому зазначає, що сам факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати позивача на рахунок Пенсійного фонду за відсутності вини позивача, не є підставою для відмови у зарахуванні спеціального (пільгового) страхового стажу за вказані періоди роботи та позивач не несе відповідальність за неналежне виконання підприємством своїх обов`язків по сплаті обов`язкових платежів. З врахуванням наведеного просив позов задовольнити.
У відзиві на позов відповідач позовних вимог не визнав та просив відмовити в їх задоволенні з тих підстав, що за змістом статті 1, 11, 24 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страховим стажем може бути визнано період роботи, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а обов`язок сплати таких внесків покладено на страхувальника, яким в даному випадку є ВП “Шахта Бужанська” ДП “Волиньвугілля”.
Крім того, звертає увагу суду на те, що частиною шостою статті 25 даного Закону визначено, що у разі, якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів, пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. Тобто, у разі наявності у роботодавця недоїмки, штрафів і пені по єдиному внеску на день нарахування єдиного внеску за поточний період, його суми спрямовуються на погашення існуючої недоїмки, штрафів, пені. Згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу інформація про сплату страхових внесків страхувальником за період з 01.01.2017 по 09.03.2019 по ОСОБА_1 відсутня, а тому правових підстав для призначення йому пільгової пенсії немає.
Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 18.08.2004 працює на ДП “Волиньвугілля” ВП “Шахта Бужанська”, що підтверджується копією трудової книжки НОМЕР_1 (а.с. 9-10).
02.04.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії по інвалідності, ознака: згідно з Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.
14.04.2019 позивач подав звернення на ВЕБ-портал Пенсійного фонду України з приводу не призначення пенсії згідно із Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.
Листом від 18.04.2019 № 95/ВЕБ-З-01 Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ відмовило у призначенні пенсії позивачу згідно з Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” у зв`язку з відсутністю не менш як 15 років страхового стажу на підземних роботах. У даному листі вказується про те, що ВП “Шахта Бужанська” станом на дату звернення за призначенням пенсії, 02.04.2019, сплачено єдиний соціальний внесок по 31.12.2016 включно. Відсутність даних про сплату внесків за період з 01.01.2017 по 09.03.2019 не дає можливості врахувати дані періоди роботи при призначенні пенсії. Відповідно до документів, представлених для призначення пенсії страховий стаж ОСОБА_1 становить 54 р. 2 м. 19 дн.: в тому числі: робота за Список № 1 – 13 р. 08 м. 20 дн. та додатковий стаж – 19 р. 10 міс. 04 дн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Згідно із преамбулою Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 114 Закону №1058 врегульовано питання призначення пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.
Згідно з абзацом першим пункту 1 частини другої статті 114 Закону №1058 на пільгових умовах пенсія за віком призначається, зокрема, працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Отже, обов`язковою умовою для зарахування до пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до вказаної норми, є безпосередня зайнятість працівника повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 10 років за наявності страхового стажу не менше 25 років та після досягнення 50 років.
При цьому абзацом четвертим пункту 1 частини другої статті 114 Закону №1058 передбачено, що працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи.
Водночас за приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону №1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев`ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду – суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо не зарахування до страхового стажу для призначення пенсії періоду роботи позивача з 01.03.2017 по 09.03.2019 у зв`язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
З такими твердженнями суд не погоджується, враховуючи наступне.
Довідкою ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” від 16.05.2019 № 96 підтверджено наявний трудовий стаж ОСОБА_1 для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній за період з 18.08.2004 по 09.03.2019 (а. с. 16) аналогічні записи містяться і у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 (а.с.9-10), при цьому відвідачем наявність такого пільгового стажу не заперечується.
Як слідує з довідок про доходи ОСОБА_1 від 16.05.2019 №529/7.2.5/01-19, №528/7.2.5/01-19, №527/7.2.5/01-19 (а.с.14-15), виданих ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” у періоди з 01.03.2017 по 09.03.2019 позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися та сплачувалися страхові внески (а. с. 14-15).
Таким чином, оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що в період з 01.03.2017 по 09.03.2019 позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому відповідач протиправно відмовив ОСОБА_1 у зарахуванні до пільгового та страхового стажу позивача періоди його роботи у ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” з 01.03.2017 по 09.03.2019.
Проаналізувавши вищенаведене суд зазначає, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв`язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи не сплачені страхові внески або зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що в період з 01.03.2017 по 09.03.2019 у ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача були відсутні підстави не зараховувати до спеціального (пільгового) та страхового стажу позивача період його роботи з 01.03.2017 по 09.03.2019 у ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” та не здійснювати призначення позивачу пенсії.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” від 02.09.2008 №345-VI дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Статтею 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Таким чином, із зарахуванням до спеціального (пільгового) та страхового стажу за Списком № 1 періоду роботи на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” з 01.03.2017 по 09.03.2019, позивач набуває право на призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.
Крім того, відповідно до пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Позивач у позовній заяві просить призначити пенсію з 14.04.2019, однак, враховуючи приписи пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, та звернення позивача із заявою про призначення пенсії 02.04.2019, пенсія має бути призначена з 02.04.2019, тобто з дня звернення за пенсією.
Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
З врахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 до спеціального (пільгового) та страхового стажу за Списком №1, для призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” періодів роботи на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” з 01.03.2017 по 09.03.2019; про зобов`язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до спеціального (пільгового) та страхового стажу за Списком № 1 періоди роботи з 01.03.2017 по 09.03.2019 на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” для призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та здійснити призначення і виплату пенсії ОСОБА_1 з моменту звернення позивача із заявою до відповідача з врахуванням даного страхового стажу, тобто з 02.04.2019.
Разом з тим, у задоволенні взаємопов`язаних позовних вимог про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови у зарахуванні до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком № 1 періоду роботи позивача за грудень 2010 року та зобов`язання відповідача зарахувати до спеціального (пільгового) страхового стажу період роботи за грудень 2010 року належить відмовити, оскільки з відповіді відповідача вбачається, що ЄСВ сплачено по грудень 2016 року включно. При цьому, з відповіді відповідача від 18.04.2019 № 95/ВЕБ-З-01 вбачається, що позивачу було відмовлено у призначенні пенсії у зв`язку із відсутністю інформації про сплату страхових внесків ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” саме за період з 01.01.2017 по 09.03.2019, тобто, питання призначення пенсії з урахуванням грудня 2010 року відповідач не розглядав.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 768,40 грн., сплачений згідно з квитанцією від 17.05.2019 №94 (а.с.2).
Керуючись статтями 241, 242, 243, 245, 246, 263, 295, 297, підпункту 15.5 пункту І розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком № 1 для призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” періодів роботи на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” з 01 березня 2017 року по 09 березня 2019 року.
Зобов`язати Нововолинсько-Іваничівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком № 1 періоди роботи з 01 березня 2017 року по 09 березня 2019 року на ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля” для призначення пенсії згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Законом України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та здійснити призначення і виплату пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням даного страхового стажу, з 02 квітня 2019 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області судовий збір в розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ).
Відповідач: Нововолинсько-Іваничівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області (45400, Волинська обл., м. Нововолинськ, б-р Шевченка, 7, код ЄДРПОУ 40442724).
Суддя Р.С. Денисюк