Ухвала суду № 82639721, 26.06.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2019
Номер справи
120/2004/19-а
Номер документу
82639721
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

м. Вінниця

26 червня 2019 р. Справа № 120/2004/19-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали:

за позовом: ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 (паспорт серії НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 (паспорт серії НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5

до: Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 37836770, місцезнаходження: вул. Пирогова, 4, м. Вінниця, 21050) та Калинівського районного відділу Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області (місцезнаходження: вул. В. Нестерука, 64, м. Калинівка, Вінницька область, 22400)

про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

21.06.2019 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , подана в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , а також за позовом ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5 , до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (відповідач 1) та Калинівського районного відділу Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області (відповідач 2), в якій позивачі просять:

- визнати протиправними дії відповідача 2 щодо не оформлення паспорту неповнолітнім ОСОБА_3 та ОСОБА_5 у формі паспортної книжечки, що передбачено Положенням «Про паспорт громадянина України», затвердженим Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ;

- зобов`язати відповідача 1 організувати роботу з оформлення та видачі, а відповідача 2 оформити та видати бланк паспорту громадянина України неповнолітнім ОСОБА_3 та ОСОБА_5 у формі паспортної книжечки, з проставленою відміткою місця проживання без використання цифрового ідентифікатора особи та автоматизованої обробки персональних даних;

- зобов`язати відповідачів вести паспортний облік щодо неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_5 за прізвищем, ім`ям та по батькові, роком народження та місцем реєстрації без використання цифрового ідентифікатора особи (в тому числі за серією та номером паспорту), без внесення інформації про них до Єдиного Демографічного реєстру чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивачі звернулись до відповідача 2 щодо оформлення їхнім неповнолітнім дітям паспортів громадянинина України у формі паспортної книжки на підставі Закону України «Про громадянство України» та Постанови Верховної Ради від 26.06.1992 № 2503-ХІІ «Про затвердження Положення про паспорт громадянина України». Однак відповідачі відмовили у цьому, посилаючись на відсутність підстав для видачі паспортів у формі книжечки. Позивачі вважають такі дії незаконними, а тому за захистом прав та інтересів своїх неповолітніх дітей звертаються до суду.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду та подана з дотримання строку звернення до адміністративного суду. Від сплати судового збору позивачі звільнені на підставі положень п. 7 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», як громадяни, які у випадках, передбачених законодавством звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів своїх неповнолітніх дітей. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.

Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує положення ч. 2 ст. 257 КАС України, згідно з якими за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).

Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З огляду на викладене та беручи до уваги те, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа має ознаки адміністративної справи незначної складності та не потребує заслуховування усних пояснень сторін для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Водночас суд не вбачає достатніх підстав для задоволення клопотання позивачів про розгляд справи в судовому засідання з повідомленням (викликом) сторін, оскільки, як вже зазначалось, характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі не вимагають проведення судового засідання для повного та всебічного встановлення обставин справи. При цьому додатково враховується категорія спору та наявність рішення Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі № 806/3265/17.

Керуючись ст.ст. 32, 56, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, Калинівського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

3. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

4. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через 15 днів з дня відкриття провадження у справі.

5. Встановити відповідачам 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.

6. Встановити позивачам 2-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.

7. Встановити відповідачам 2-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України

8. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

9. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише з мотивів порушення правил підсудності.

Суддя Сало Павло Ігорович