ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" січня 2010 р.Справа № 10/95-1980 Господарський суд Тернопільської області у складі
Розглянув справу
За позовом: Гусятинського комбінату комунальних підприємств, смт. Гусятин, вул. Цехова, 78, Тернопільської області в особі ліквідатора Монастирського Франца Казимировича, м. Тернопіль, вул. Вербицького,12/58
до відповідача: Гусятинської селищної ради, смт. Гусятин, вул. Пушкіна, 1 Тернопільської області
до відповідача : виконавчого комітету Гусятинської селищної ради, смт. Гусятин, вул. Пушкіна, 1 Тернопільської області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8
За участю представників:
Позивача: Монастирського Ф.К.- ліквідатора, постанова господарського суду від 03.07.2007 року.
Відповідача: Яцинкевича В.М. –заступника Гусятинського селищного голови, доручення №623 від 01.12.2009р.; Савчук М.Д. –Гусятинський селищний голова, посвідчення;
Відповідача : Яцинкевича В.М. –заступника Гусятинського селищного голови, доручення №623 від 01.12.2009р.; Савчук М.Д. –Гусятинський селищний голова, посвідчення;
Третьої особи: Шуманської О.Г. - головного спеціаліст-юрисконсульта УЖКГ Тернопільської обласної державної адміністрації, довіреність № 1231/01-1від 21.12.09 р.
В судовому засіданні присутнім представникам сторін роз’яснено їх процесуальні права та обов’язки, передбачені статтями 20,22,27,28, Господарського процесуального кодексу України.
У зв’язку з відсутністю клопотання представників сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.
Суть справи: Гусятинський комбінат комунальних підприємств смт. Гусятин, Тернопільської області звернувся до господарського суду з позовом до Гусятинської селищної ради смт. Гусятин, вул. Пушкіна, 1 Тернопільської області про визнання протиправним та скасування:
а) рішення 2 засідання 14 сесії Гусятинської селищної ради 4 скликання №582 від 04.07.2005 року; б)рішення виконавчого комітету Гусятинської селищної ради від 11.07.2007 року №167;
в) визнання права власності на цілісний майновий комплекс, що розташований в смт. Гусятин по вул. Цехова,78 Тернопільської області, а саме: контра, літера "А" 178,7 кв. м.; склад, літера "Б" 379,0 кв. м.; склад літера "В" 89,5 кв. м; гаражі з майстернею, літера "Г" 362,4 кв. м; склад, літера "Д" 123,6 кв. м; склад П,М,М, літера "Е"; будинок сторожа, літера "Є" 5,5 кв. м; туалет, літера "У"; погріб, літера "Пг"; ворота 1; ворота 2; огорожа 3; огорожа 4; колодязь 5.
В обґрунтування заявлених вимог Позивач посилається на лист №379 від 04.10.2007р. Гусятинського районного комунального бюро технічної інвентаризації , в якому зазначено про реєстрацію за Гусятинським ККП право власності на цілісний майновий комплекс на підставі свідоцтва про право власності виданого виконкомом Гусятинської селищної ради 26.07.2007р. ; вказує на приналежність майстерень Гусятинському ККП , оскільки їх будівництво здійснювалося господарським способом під технічним контролем та при фінансовій підтримці Управління ЖКГ Тернопільської ОДА на підставі Договору №4 від 20.02.2001р. на фінансування реконструкції майстерень ККП в смт. Гусятин Тернопільської області та Договору №1 від 16.01.2001р. на проведення технічного нагляду за реконструкцією майстерень ККП в смт. Гусятин.
Вважає, що прийнятим рішенням 2 засідання 14 сесії Гусятинської селищної ради 4 скликання №582 від 04.07.2005р. нанесено Гусятинському ККП збитки, оскільки, селищна рада зобов’язала ККП припинити його виробничу діяльність та зобов’язала передати основні засоби іншому підприємству, а попередніх змін до Статуту Гусятинського ККП щодо вилучення у нього майна, внесено не було, тому майно на сьогоднішній день залишається власністю позивача.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 27 жовтня 2009 року порушено провадження у справі № 10/95-1980 та призначено судове засідання о 15 годині 10 листопада 2009 року.
У запереченнях на позов № 620 від 27.11.2009р. Гусятинська селищна рада не визнає вимог щодо нанесення збитків Гусятинському ККП ; вважає безпідставним твердження про неправомірність рішення сесії Гусятинської селищної ради від 11.07.2007р. №167 та рішень виконавчого комітету; фінансування позивачем робіт з проведення будівництва, реконструкції та інших будівельних робіт.
Вказує на те, що відповідач діяв у межах своїх повноважень, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні ", створивши КП "Комунальник" та передавши вказаному підприємству майно територіальної громади жителів селища смт. Гусятин; рішення від 11.07.2007р. №167 винесено на підставі клопотання КП "Управління житлово-комунального господарства" в рамках чинного законодавства; а приналежність майстерень на праві власності Гусятинському ККП є хибним, оскільки, будь-яких із зазначених видів робіт позивач не проводив та оплати за їх виконання не здійснював.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 14 грудня 2009 року по справі №10/95-1980, залучено Управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА, м. Тернопіль в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
У відзиві за №17/01-1 від 11.01.2010р. Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації повідомляє, що протягом 2001 року за рахунок коштів обласного бюджету Управління здійснювало фінансування реконструкції майстерень Гусятинського ККП в смт. Гусятин. За наявними даними бухгалтерського обліку, термін зберігання яких минув у 2004 році, витрати на виконання робіт по вищезазначеному об’єкту становили 52 881,50 грн.
20.01.2010 року Гусятинський комбінат комунальних підприємств звернувся до господарського суду з заявою № 42 про залучення до участі у справі в якості відповідача виконавчий комітет Гусятинської селищної ради .
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 21 січня 2010 року залучено до участі у справі в якості відповідача Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради, смт. Гусятин.
В порядку статті 77 ГПК України було відкладено розгляд справи до 14 год. 30 хв. 01 грудня 2009 року та оголошувалася перерва до 15 годин 14 грудня 2009 року ; 15 годин 45 хвилин 21 січня 2010 року та 14 год. 26.01.2010 року .
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача та заперечення представників відповідачів , третьої особи господарський суд встановив наступне:
Відповідно до ч. 1 статті 1 Господарського процесуального Кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності (далі –підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Позивач по справі: Гусятинський комбінат комунальних підприємств, місцезнаходження якого смт. Гусятин, вул. Цехова ,78 Тернопільської області, зареєстрований як юридична особа Гусятинською районною державною адміністрацією 16.01.2003 року, включений до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 03353360 , що підтверджується Довідкою № 22-131 Тернопільського обласного Управління статистики, а тому наділений правом на звернення до суду з позовом за захистом свої прав та охоронюваних законом інтересів.
Пунктом 2 статті 20 Господарського кодексу України визначено, що кожний суб’єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб’єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що суперечать законодавству.
Стаття 16 Цивільного Кодексу України також визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу та визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом (частина друга п. 1 ст. 16 ЦК України).
Відповідно до статті 54 Господарського процесуального кодексу України, звертаючись з позовом до господарського суду, позивач самостійно визначає в позові предмет позову та його підстави, тобто, ті обставини, якими він обґрунтовує поданий позов; розглядаючи справу, господарський суд не може вийти за межі зазначених у позові предмету та підстав, за винятком випадків, прямо передбачених процесуальним законодавством.
Гусятинський комбінат комунальних підприємств смт. Гусятин визначив предметом позову визнання протиправним та скасування: а) рішення 2 засідання 14 сесії Гусятинської селищної ради 4 скликання №582 від 04.07.2005 року; б) рішення виконавчого комітету Гусятинської селищної ради від 11.07.2007 року №167. Визнання права власності на цілісний майновий комплекс, що розташований в смт. Гусятин, по вул. Цехова,78 Тернопільської області.
Відповідно до положень статті 12 ГПК України господарським судам підвідомчі, зокрема, справи у спорах про визнання недійсними актів . Обраний позивачем спосіб захисту порушеного права –визнання протиправним рішень та їх скасування відповідає способу захисту, визначеного п. 2 ст. 20 Господарського кодексу України та ст. 16 Цивільного кодексу України, з урахуванням того, що словосполучення " визнання недійсним "і" визнання незаконним та скасування " в контексті вимог, що ставляться, є синонімічними і означають, що спірний акт не має юридичної сили.
Такої ж правової позиції дотримується і Вищий господарський суд України, зокрема, у своїй постанові від 21 травня 2009 року у справі № КЗО/177-08 ( копія Постанови знаходиться в матеріалах справи).
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Господарського кодексу України основу правового режиму майна суб’єктів господарювання, на якій базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права – право господарського відання, право оперативного управління, а також право оперативного використання майна. Господарська діяльність може здійснюватися також на основі інших речових прав (права володіння, права користування тощо), передбачених Цивільним кодексом України.
Правом господарського відання згідно із частиною першою статті 136 вказаного Кодексу є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Позивач у справ Гусятинський комбінат комунальних підприємств - є комунальним підприємством.
Частиною першою статті 63 Господарського кодексу України ( 7/73) передбачено, що комунальне підприємство діє на основі комунальної власності територіальної громади.
Згідно з частинами першою та другою статті 78 ГК України ( 7/73) комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.
Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника –відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом ( 7/73) та іншими законодавчими актами.
При цьому, унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для цього майно , формує відповідно до закону статутний фонд , не поділений на частки ( паї ) ( частина четверта статті 63 Кодексу ( 7/73).
Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання або оперативного управління.
Отже, єдиним засновником комунального підприємства в розумінні Господарського кодексу України (7/73) є компетентний орган місцевого самоврядування , який є представником відповідної територіальної громади .
Стаття 329 ЦК України ( 17/17-456-ЕП ) регулює набуття права власності юридичною особою публічного права.
У судовому засіданні досліджено Статут Гусятинського комбінату комунальних підприємств ( нова редакція ), затвердженого Гусятинським селищним головою 13.11.1999 року та зареєстрованого Гусятинською районною державною адміністрацією 31.08.2000 року, реєстрацій № 03739188100010051 ( копія знаходиться в матеріалах справи ).
Пунктами 1.1., 1.2. Статуту визначено , що Гусятинський комбінат комунальних підприємств –є комунальним підприємством, утвореним рішенням виконавчого комітету Гусятинської селищної ради; власником і засновником Комбінату є Гусятинська селищна рада; діяльність Комбінату координує і контролює управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації згідно з чинним законодавством.
Майно комбінату становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Комбінату ( п. 4.1. Статуту).
Пунктом 4.2. Статуту встановлено, що майно Комбінату є комунальною власністю територіальної громади, смт. Гусятин і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання Комбінат користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
Отже, Статут підприємства підтверджує , що позивач Гусятинський комбінат комунальних підприємств є комунальним підприємством , що засноване Гусятинською селищною радою і для здійснення господарської діяльності йому передане майно , що є власністю територіальної громади на праві повного господарського відання.
29.12.2000 року виконавчий комітет Гусятинської селищної ради прийняв рішення № 141, яким надав дозвіл Гусятинському ККП на проведення реконструкції майстерні по вул. Цеховій в смт. Гусятин.
Фінансування реконструкції майстерень ККП здійснювало Управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА згідно Договору № 4 від 20 лютого 2001 року, укладеного між сторонами за рахунок коштів обласного бюджету.
Відповідно до умов даного Договору були погоджені та затверджені Внутршньобудівельний титульний список на 2001 рік реконструкції майстерень ККП в смт. Гусятин та Титул будови. Потягом 2001 року Управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА здійснювало фінансування реконструкції майстерні в смт. Гусятин за рахунок коштів обласного бюджету на суму 52 881,50 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, ст. ст. 24, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особі зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб що передбачені Конституцією та Законами України та приймають рішення у межах наданих їм повноважень.
Частиною 10 ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи рад –органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
У відповідності до статей 10, 25, 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР (із послідуючими змінами та доповненнями) селищні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Селищні ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Частиною п’ятою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" ( 280/97-ВР ) передбачено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об’єкти права власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їх відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об’єктів.
Гусятинська селищна рада, в силу приписів статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила правовий статус майна, що було передане Гусятинському ККП, а саме як майно, що передане у йому на праві повного господарського відання.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Відповідно до ст. 41 Конституції кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Використання власності, зокрема, не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадянам, інтересам суспільства.
Згідно з п.1 статті 35 Закону України "Про власність", який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин, об’єктами права комунальної власності є майно підприємств; місцеві енергетичні системи, транспорт, системи зв’язку та інформації, включаючи націоналізоване майно, передане відповідним підприємствам, установам, організаціям, а також майно, необхідне для забезпечення економічного і соціального розвитку відповідної території.
Згідно статей 319,321 ЦК України право власності є непорушним; власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд . Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена цього права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
04 липня 2005 року чотирнадцятою сесією четвертого скликання Гусятинська селищна рада на другому засіданні прийняла рішення №582 "Про створення комунального підприємства "Комунальник" Гусятинської селищної ради", яким вирішила створити КП "Комунальник" Гусятинської селищної ради з метою надання послуг з водопостачання, водовідведення, утримання і ремонту житлового фонду, сан очистки та благоустрою селища Гусятин; затвердити Статут КП "Комунальник" Гусятинської селищної ради; визначити КП "Комунальник" Гусятинської селищної ради (після його державної реєстрації) виконавцем житлово-комунальних послуг, передбачених його статутом і одночасно Законом України "Про житлово-комунальні послуги", позбавивши виконання цих послуг Гусятинський комбінат комунальних підприємств та густинське управління будинками ; для здійснення господарської діяльності передати у господарське відання КП "Комунальник" Гусятинської селищної ради основні фонди виробничого і невиробничого призначення та інше комунальне майно територіальної громади селища Гусятин згідно з додатком №1.
Як зазначено у відповіді на повторний запит ліквідатора Монастирського Ф.К. №271 від 08.05. 2009р. Гусятинського районного комунального бюро технічної інвентаризації, 26.07.2007р. оформлено свідоцтво на право власності на вищезазначений цілісний майновий комплекс за територіальною громадою селища Гусятин в особі Гусятинської селищної ради.
У поданій до суду заяві Гусятинська селищна рада просить застосувати позовну давність.
Статтею 256 Цивільного кодексу України встановлено, що позовна давність –це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється у три роки ( ст. 257 ЦК України ).
Згідно п. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Строк позовної давності на звернення до господарського суду з позовом про визнання нечинним та скасування рішення Гусятинської селищної ради сплив 04 липня 2008 року. Позивач подав позов 23 жовтня 2009 року.
Відповідно до ч. 3 статті 267 Цивільного кодексу України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, до винесення ним рішення.
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови в позові.
Поважних причин пропущення позовної давності позивач у справі суду не повідомив.
Відповідач у справі Гусятинська селищна рада смт. Гусятин Тернопільської області, реалізувала своє право, визначене статтею 267 ЦК України і подала до суду письмову заяву про застосування позовної давності.
За таких обставин суд відмовляє позивачеві у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправними та скасування рішення Гусятинської селищної ради № 582 від 04.07.2005 року, у зв’язку з спливом позовної давності.
З досліджених у судовому засіданні документів вбачається, що 11 липня 2007 року Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради, розглянувши відношення КП "Управління житлово-комунального господарства" оформити свідоцтво про право власності цілісного майнового комплексу, що знаходиться в смт. Гусятин по вул. Цехова, 78, за територіальною громадою смт. Гусятин в особі Гусятинської селищної ради в господарському віданні КП "Управління житлово-комунального господарства" , прийняв рішення №167, яким вирішив оформити свідоцтво про право власності на цілісний майновий, що знаходиться в селищі Гусятин по вул. Цехова, 78 за: Територіальною громадою селища Гусятин в особі Гусятинської селищної ради в господарському віданні КП "Управління житлово-комунального господарства".
Рішення виконавчого комітету Гусятинської селищної ради відповідає вимогам ст. 30 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні " , а тому у суду немає підстав для визнання його нечинним.
Пунктом 6 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року ( з наступними змінами ) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 року за № 2223225-02 оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування фізичним особам та юридичним особам на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна за наявності акта про право власності на землю або рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності акта комісії про прийняття об’єкта і введення його в експлуатацію.
26.07.2007 року виконавчий комітет Гусятинської селищної ради видав Свідоцтво про право власності на нерухоме майно в якому вказано, що цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою смт. Гусятин, вул. Цехова,78 є власністю територіальної громади селища Гусятин в особі Гусятинської селищної ради в господарському віданні КП "Управління житлового- комунального господарства" на підставі рішення виконкому Гусятинської селищної ради № 167 від 11.07.2007 року.
Також з матеріалів справи вбачається, що Постановою господарського суду Тернопільської області у справі № 10/Б-867 від 03.07.2007 року Гусятинський комбінат комунальних підприємств визнано банкрутом; відкрито його ліквідаційну процедуру та призначено його ліквідатором Монастирського Франца Казимировича.
Повноваження ліквідатора визначені Статтею 25 Закону України “ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом “ до яких, зокрема, віднесено виконання повноважень керівника (органів управління) банкрута, вживання заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подання до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 Закону.
Ліквідатор банкрута надав суду докази, які свідчать, що з метою формування ліквідаційної маси банкрута - Гусятинського комбінату комунальних підприємств, ним були направлені запити у відповідні державні органи, згідно відповіді яких станом на 01.07.2007р. за Гусятинським ККП обліковується земельна ділянка розміром 0,70 га ( відповідь Управління земельних ресурсів у Гусятинському районі (№381/02-1 від 01.10.2007р.; та за позивачем зареєстровано право власності на цілісний майновий комплекс на підставі свідоцтва про право власності виданого виконкомом Гусятинської селищної ради 2607.2007р. ( відповідь Гусятинського районного комунального бюро технічної інвентаризації (№379 від 04.10.2007р.).
Майно підприємства-банкрута, яке належить йому на праві повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури після визнання підприємства банкрутом не може бути підставою для набуття права власності, оскільки, не ґрунтується на чинному законодавстві.
З огляду на зазначене, вимоги Гусятинського комбінату комунальних підприємств про визнання за ним права власності на цілісний майновий комплекс, що розташований за адресою смт. Гусятин, вул. Цехова,78, а також визнання протиправним та скасування: а) рішення 2 засідання 14 сесії Гусятинської селищної ради 4 скликання №582 від 04.07.2005 року; б) рішення виконавчого комітету Гусятинської селищної ради від 11.07.2007 року №167 є безпідставним та таким, що не підлягає до задоволення.
Державне мито та інші судові витрати покладаються на позивача, згідно ст. 49 ГПК України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 19, 124 Конституції України, ст. ст. 1, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, ст.15,16 ,319,321 ЦК України ,ст. ст. Господарського кодексу України, ст. ст. 1,24,26,60,73 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “, ст.ст. 35,37 Закону України "Про власність", ст. ст. 63,78,133 Господарського кодексу України господарський суд ,-
В И Р І Ш И В:
1.В позові –відмовити.
2.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня його підписання через господарський суд Тернопільської області.
3.Повний текст рішення складено та підписано 01 лютого 2010 року.
Суддя