Ухвала суду № 82631184, 21.06.2019, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
21.06.2019
Номер справи
320/657/19
Номер документу
82631184
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Дата документу 21.06.2019

Справа № 320/657/19

Провадження № 1-кс/320/3243/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження строку досудового розслідування

21 червня 2019 року Слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Горбачова Ю.В.,

з секретарем с/з – Луценко П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі клопотанняслідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополі, Баглюка В.В., погоджене заступником військового прокурора Південного регіону України Мрочко Р.М., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018080370000148 від 17.12.2018 року, за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 368-4 КК України,

за участю: слідчого – Баглюка В.В.,

підозрюваного – ОСОБА_1 та його захисника – адвоката Мокіна І.С.,

ВСТАНОВИВ:

До Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області 18.06.2019 року надійшло клопотання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018080370000148 від 17 грудня 2018 року, слідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополі, Баглюка В.В., погоджене заступником військового прокурора Південного регіону України Мрочко Р.М., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018080370000148 від 17.12.2018 за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 368-4 КК України, до п`яти місяців, тобто до 23.07.2019 року.

Клопотання обґрунтовано тим, що з 24 вересня 2018 року ОСОБА_1 призначений на посаду начальника територіального сервісного центру № 6541 (на правах відділу, м. Херсон) Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області.

Згідно ст.ст. 24, 68 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно ст. ст. 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у частині першій статті 3 цього закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе. ОСОБА_2 уповноважені на виконання функцій держави у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити заходів на запобігання проявів корупції.

Згідно Постанови № 889 Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року в України утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, одним з яких є Регіональний сервісний центр МВС в Херсонській області.

Відповідно до Розділу 4, ч.2 Положення про територіальний сервісний центр МВС, начальник здійснює керівництво та контроль за діяльністю ТСЦ МВС і відповідає перед начальником РСЦ МВС або особою, що виконує його обов`язки, та керівництвом ГСЦ МВС за виконання покладених на нього завдань і функцій.

Згідно посадової інструкції начальника територіального сервісного центру № 6541 (на правах відділу, м. Херсон), яка 3 липня 2018 року затверджена начальником РСЦ МВС в Херсонській області, начальник ТСЦ зобов`язаний: здійснює керівництво діяльністю територіального сервісного центру відповідно до завдань та функцій, передбачених Положенням про ТСЦ МВС; проводить роботу щодо попередження та недопущення корупційних діянь; взаємодіє з іншими підрозділами МВС, Національної поліції, а також органами виконавчої влади установами та організаціями; контролює правильність і обґрунтованість видачі посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, номерних знаків, а також повноту сплати передбачених платежів; контролює збереження документів, які стали підставами видачі посвідчень водія, реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку ТЗ, а також їх знищення згідно вимог чинного законодавства.

Однак, всупереч наведеним вимогам законодавства, ОСОБА_1 , будучи начальником територіального сервісного центру № 6541 (на правах відділу, м. Херсон) Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області, з 27 грудня 2018 року вирішив незаконно збагатитися за наступних обставин:

Так, з 2009 року ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (мати ОСОБА_6 ) зареєстрували приватне підприємство «Трилюкс МНС», основним видом діяльності якого є торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами та їх ремонт.

З вказаного часу директором ПП «Трилюкс МНС» є ОСОБА_6 .

З метою спрощення процедури оформлення (реєстрації) транспортних засобів, ПП «Трилюкс МНС» надає послуги з оформлення відповідних документів для проведення реєстраційних дій в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС (реєстраційне повідомлення № 4/8-4103 від 22 квітня 2011 року щодо внесення підприємства на облік в реєстрі Департаменту Державтоінспекції під № 6152).

27 грудня 2018 року, приблизно о 14 годині 40 хвилин та 29 грудня 2018 року, приблизно о 11 годині ОСОБА_1 , будучи начальником територіального сервісного центру №6541 (на правах відділу, м. Херсон) Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області, перебуваючи в адміністративній будівлі територіального сервісного центру №6541 (на правах відділу, м. Херсон) регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області (територіального органу, м. Херсон) за адресою: м. Херсон, вул. Миколаївське Шосе, 5 км, усвідомлюючи, що його наділено повноваженнями щодо здійснення керівництва та контролю за діяльністю ТСЦ МВС, з корисливих мотивів, діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди, в ході зустрічі з ОСОБА_3 вимагав у останнього надати йому, ОСОБА_1 , неправомірну вигоду у сумі 20 000 гривень, за реєстрацію протягом вересня – листопада 2018 року 90 транспортних засобів через приватне підприємство «Трилюкс МНС», співвласником якого є ОСОБА_3 , та подальше безперешкодне оформлення транспортних засобів, тобто за вчинення дій, які безпосередньо входили до його повноважень.

15 січня 2019 року, приблизно о 19 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 , будучи особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, перебуваючи поблизу магазина «Шашлик», за адресою: м. Херсон, вул. Карбишева, 6, усвідомлюючи, що його наділено службовими повноваженнями щодо здійснення керівництва та контролю за діяльністю ТСЦ МВС, з корисливих мотивів, діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення, реалізуючи свій злочинний умисел, в ході зустрічі з ОСОБА_3 одержав від останнього неправомірну вигоду для себе у сумі 10 000 гривень, за реєстрацію протягом вересня – листопада 2018 року 90 транспортних засобів через приватне підприємство «Трилюкс МНС», співвласником якого є ОСОБА_3 , та подальше безперешкодне оформлення транспортних засобів, тобто за вчинення дій, які безпосередньо входили до його повноважень.

22 лютого 2019 року, приблизно о 15 годині 40 хвилин, ОСОБА_1 , будучи особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, перебуваючи за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, біля будинку № 3, усвідомлюючи, що його наділено службовими повноваженнями щодо здійснення керівництва та контролю за діяльністю ТСЦ МВС, з корисливих мотивів, діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення, реалізуючи свій злочинний умисел, в ході зустрічі з ОСОБА_3 одержав від останнього неправомірну вигоду для себе у сумі 10 000 гривень, за реєстрацію протягом вересня – листопада 2018 року 90 транспортних засобів через приватне підприємство «Трилюкс МНС», співвласником якого є ОСОБА_3 , та подальше безперешкодне оформлення транспортних засобів, тобто за вчинення дій, які безпосередньо входили до його повноважень.

Таким чином, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється в одержанні особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, неправомірної вигоди для себе, за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 4 ст. 368-4 КК України.

22.02.2019 ОСОБА_1 затримано в порядку ст.208 КПК України, останньому у визначеному ст.278 КПК України порядку 23.02.2019 здійснено повідомлення про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення.

Діяння ОСОБА_1 кваліфікується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368-4 КК України.

Викладені обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368-4 КК України, підтверджуються:

-заявою ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення;

- протоколами допиту свідка ОСОБА_3 ;

- протоколами допиту свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та інших;

-протоколом затримання ОСОБА_1 , відповідно до вимог ст. 208 КПК України, під час якого вилучено речі, які мають відношення до кримінального провадження;

-протоколом освідування ОСОБА_1 ;

- матеріалами негласних слідчих розшукових дій.

-іншими матеріалами кримінального провадження.

Органом досудового слідства встановлені докази скоєння підозрюваним ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченогоч.4 ст.368-4 КК України, санкцією якого передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років, який відповідно до ст. 12 КК України віднесений до категорії тяжких злочинів.

Разом з тим, завершити розслідування у встановлений термін не представляється можливим оскільки в ході досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, які мають значення для судового розгляду, а саме: отримати висновок експерта за результатами проведення судово-фоноскопічної експертизи, а також з метою визначення кінцевої кваліфікації необхідно допитати у якості свідків кадровий підрозділ Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області, для чого потрібен строк не менше одного місяця.

Внаслідок особливої складності зазначені слідчі та процесуальні дії не можливо було здійснити у строк до чотирьох місяців з об`єктивних обставин, а саме: для забезпечення проведення судово-фоноскопічної експертизи приймались заходи для відібрання зразків голосу для експертного дослідження та знімався гриф секретності з матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій , для визначення кінцевої кваліфікації необхідно допитати у якості свідків кадровий підрозділ Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області із врахуванням чинного законодавства.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Підозрюваний та його захисник заперечували проти задоволення клопотання, у зв`язку з його необґрунтованістю.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, підозрюваного та його захисника, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Згідно ч.2. ст.219 КПК строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Слідчим суддею встановлено, що строк досудового розслідування закінчується 23.06.2019, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не надається можливим, оскільки в ході досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, які мають значення для судового розгляду, а саме: за призначеною експертизою необхідно отримати висновок експерта за результатами проведення судово-фоноскопічної експертизи, який на даний час не готовий, а також з метою визначення кінцевої кваліфікації необхідно допитати у якості свідків кадровий підрозділ Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області, для чого потрібен строк не менше одного місяця.

В судовому засіданні встановлено, що зазначені слідчі та процесуальні дії не можливо було здійснити у строк до чотирьох місяців з об`єктивних причин, а саме: для забезпечення проведення судово-фоноскопічної експертизи приймались заходи для відібрання зразків голосу для експертного дослідження та знімався гриф секретності з матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, а для визначення кінцевої кваліфікації діяння необхідно ще допитати у якості свідків кадровий підрозділ Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області.

У відповідності до ч.3 ст. 219 КПК України строк з дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 219, 294,295-1 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополі, Баглюка В.В., погоджене заступником військового прокурора Південного регіону України Мрочко Р.М., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018080370000148 від 17.12.2018 року, за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 368-4 КК України – задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018080370000148 від 17.12.2018 року, за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 368-4 КК України, до 5 (п`яти) місяців, до 23.07.2019 року.

Повний текст ухвали виготовлений та проголошений 25.06.2019 року.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Ю.В. Горбачова