
Справа № 236/2316/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"25" червня 2019 р. м. Лиман
Суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИЛА:
24.06.2019 до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чистякове Донецької області.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі суддя перевіряє відповідності поданої заяви вимогам закону щодо форми та змісту.
Частина 3 статті 175 ЦПК України передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема:
п. 4 виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
п. 5 перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позовна заява ОСОБА_1 подана в порушення вимог ч.3 ст. 175 ЦПК України.
З позовної заяви вбачається, що після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чистякове Донецької області, залишилась спадщина у вигляді недоотриманої пенсії, але доказів на підтвердження зазначених позивачем обставин щодо складу спадщини, до матеріалів позову не долучено.
Порядок отримання пенсії внутрішньо переміщеною особою передбачений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014 № 637, яким призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
Підтвердження того, що спадкодавець був взятий на облік як внутрішньо переміщена особа, відсутнє.
Крім того, відповідно до зазначеного порядку, Територіальні органи Пенсійного фонду України призначають (відновлюють) пенсію на підставі відповідного рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Проте позивач в позовній заяві не зазначив всіх учасників справи щодо предмета спору.
Позивачем також не викладені обставини справи щодо наявності інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 , а саме: осіб, які прийняли спадщину як такі, що постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Викладення вказаних обставин справи в позовній заяві та надання доказів на їх підтвердження є важливим, в тому числі оскільки впливає на встановлення кола третіх осіб.
Крім того, до матеріалів позовної заяви не долучено постанови нотаріуса, яка вказана в додатку, про що свідчить акт від 24.01.2019, складений канцілярією суду.
Крім того, суддя звертає увагу позивача, що у разі подання відповідних клопотань, їх форма та зміст мають відповідати вимогам ст.183 ЦПК України, оскільки без додержання вимог ч.ч.1 або 2 цієї статті письмова заява (клопотання) повертаються заявнику без розгляду, а у разі подання клопотання про витребування доказів, його зміст має відповідати також вимогам ст.84 ЦПК України.
Натомість зазначене в мотивувальній частині позовної заяви клопотання позивача про витребування доказів, а саме про витребування від нотаріуса відомостей, не відповідає вимогам ст.ст.84,183 ЦПК України, зокрема, не містить: зазначення обставин, які може підтвердити цей доказ; підстав, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; відомостей про вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання.
Відповідно до ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, зважаючи на зазначені вище недоліки, позовну заявуАбдуллаєвої І.Б. слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним копії ухвали.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, залишити без руху.
Надати можливість позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали виправити вказані недоліки, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-