
415/3111/19
3/415/709/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.06.19 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю адвоката Мєдвєдєва С.С., розглянувши матеріал, який надійшов від ДФС України ГУ ДФС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Лисичанська Луганської області, є ФОП, РНОКПП НОМЕР_1 , особою з інвалідністю не являється, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В:
29 березня 2019 року, о 12 годині 56 хвилин, під час проведення перевірки за місцем здійснення діяльності ФОП ОСОБА_1 – в аптеці №1 «ВИТА-ЛИС», на кв-лі Східний (Ленінського комсомолу), 2 міста Лисичанська, – співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України (акт фактичної перевірки від 05 квітня 2019 року) встановлено припущене ФОП ОСОБА_1 порушення вимог діючого законодавства, а саме: ст.3 п.п.1,2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265 від 06 липня 1995 року, зі змінами та доповненнями, в частині проведення розрахункової операції без застосування РРО та – не надання документу встановленої форми на повну суму покупки.
У судовому засідання ОСОБА_1 пояснила, що перевірка проводилась незаконно, оскільки наказу на проведення перевірки за адресою: місто Лисичанськ, квартал Центральний, 1 не було, у зв`язку з чим перевіряючи не мали офіційних державних повноважень на перевірку аптеки. Разом з тим, перевіряючими у документах був порушений Закон України «Про декомунізацію» в котрому вказана інформація про Ленінський комсомол, котра в м. Лисичанську не існує.
Виходячи з цього документи надані до суду були отримані не уповноваженими особами, у зв`язку з чим ці документи є недопустимими доказами.
В судовому засіданні адвокат Мєдвєдєв С.С. надав заперечення (а.с.17-24), з яких вбачається, що аптека діє на підставі ліцензії серії НОМЕР_2 № 295149, у цій ліцензії зазначено місцезнаходження у місті Лисичанську, вул. Бориса Польового, 2-А. Відповідно ліцензійного реєстру внесені відомості до зазначеної вище ліцензії про нове місце провадження діяльності аптеки у м. Лисичанську, квартал Центральний, 1.
Відповідно акту перевірки №043/12/32/14/06/2967614184/195 перевірка за місцем знаходження аптеки не провадилась. Перевірка проводилась у м. Лисичанську за адресою: квартал Ленінського комсомолу , буд АДРЕСА_1 . У цьому будинку не має аптеки, тальки кондитерський магазин, який не є аптекою. Крім того, у матеріалах справи знаходиться не екземпляр акту (сам акт), а його копія, яка також не долучена до протоколу. До протоколу не додано жодного доказу.
Щодо кварталу Ленінського комсомолу зазначає, що відповідно до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки» кварталу Ленінського комсомолу у місті Лисичанськ не існує і не може існувати про що перевіряючим було відомо бо закон діє четвертий рік. Крім того, у ліцензії кварталу Ленінського комсомолу звісно не має.
Виходячи з зазначеного, належні й допустимі докази складу проступку відсутні, у зв`язку з чим просить справу закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Крім зазначеного, екземпляр протоколу Єрьоменко не вручений, відповідно до протоколу свідки та поняті відсутні.
Щодо направлення на перевірку, начальник ГУ ДФС у Луганській області О.Височина видала наказ № 347 від 28.03.2019 року, яким направляла на проведення перевірки у м. Лисичанську, будинку № 2 кварталу Ленінського комсомолу, що не є місцезнаходженням аптеки, а є місцезнаходженням кондитерського магазину.
Відповідно до ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669-VII, а саме ст. 3 (Мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності) органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на територіях проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб`єктів господарювання, що відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб`єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Отже, порушення податковим органом порядку та способу перевірки доводить неналежне виконання контрольної функції податковим органом та унеможливлює прийняття будь-яких рішень за наслідками перевірки, яку не можна вважати проведеною.
Не дивлячись на невизнання своєї провини правопорушницею ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні та доведена актом фактичної перевірки від 29.03.2019 (а.с.2-10), з висновку якого вбачається, що встановленні порушення:
пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями) у частині неподання до органів ДФС повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність;
пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями) та пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (з наступними змінами та доповненнями), у частині непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи;
в порушення п.11 розділу 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 року № 148 (зі змінами та доповненнями), не забезпечено (у день одержання готівкових коштів) оприбуткування готівкових коштів в книзі обліку доходів;
порушення п. 44.3 ст. 44 та п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) не забезпечено зберігання первинних документів та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.
Оцінивши та дослідивши приведені докази в їх сукупності, суд вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 155-1 ч.1 КУпАП знайшла своє повне підтвердження у суді. Дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 155-1 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки остання порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями) фізичні особи - підприємці платники єдиного податку, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення з 01.01.2019 року зобов`язані використовувати у своїй діяльності при здійсненні розрахункових операцій належним чином зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до пункту 80.4 статті 80 та керуючись положеннями підпункту 20.1.11 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями), перед початком фактичної перевірки в аптеці 221 «ВИТА-ЛИС» за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, кв. Східний (Ленінського комсомолу), буд. 2 проведена контрольна розрахункова операція, а саме:
29.03.2019 року о 12:56 придбано таблетки Цитрамон Форте №100 за ціною 9.96 грн. Розрахунок за придбаний товар здійснено у готівковій формі та було видано не фіскальний чек від 29.03.2019 №142259, що є продуктом реєстратора розрахункових операцій, який не зареєстрований у встановленому порядку та не переведений у фіскальний режим роботи.
Відповідно до реєстраційного посвідчення UA/12823/01/01 від 01.10.2018 таблетки Цитрамон Форте внесений до Державного реєстру лікарських засобів України. Відповідно до реєстраційного посвідчення UA/5206/02/01 від 09.06.2017.
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій У сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», дія якого поширюється на усіх суб`єктів господарювання. їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України, заборонено.
Відповідно до статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій У сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов`язані, зокрема:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Таким чином, ФОП ОСОБА_1 порушено вимоги пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (з наступними змінами та доповненнями) та пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій У сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у частині здійснення діяльності (проведення розрахункових операцій при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення) без застосування належним чином зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій.
Невизнання своєї провини правопорушницею ОСОБА_1 , суд до уваги не приймає та розцінює як спосіб уникнути відповідальності за вчинене правопорушення.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 є ФОП, особою з інвалідністю не являється, має на утриманні осіб.
Обставин, які пом`якшують та обтяжують відповідальність правопорушниці, передбачених ст.ст. 34, 35 КУпАП, суд не вбачає.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ст. 155-1 ч. 1 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі вимог ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушниці у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 155-1 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м.Київі/м.Київ/22030106, код за ЄРДПОУ: 37993783, казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: А.Г. Березін