
Справа № 583/2457/19
3/583/718/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2019 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Ярошенко Т.О.
з участю секретаря судового засідання Безрядіної О.І.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
прокурора Жмурка С.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого командиром відділення 9 державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, РНОКПП НОМЕР_1 , -
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 17.11.2015 року № 305 «Про кадрові питання» молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду командира 9 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів 3-го державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумської області з 20.11.2015 року та присвоєно чергове спеціальне звання молодшого начальницького складу – прапорщик служби цивільного захисту.
Особисто під підпис ОСОБА_1 04.05.2016 року попереджений про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до Положення «Про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області» Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
З викладеного вбачається, що прапорщик служби цивільного захисту 9 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів 3-го державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумської області ОСОБА_1 є суб`єктом з відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно абзацу п`ятнадцятому ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Отже, прапорщик служби цивільного захисту 9 держаної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів 3-го державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумської області ОСОБА_1 відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом декларування.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 будучи прапорщиком служби цивільного захисту 9 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів третього державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та згідно ч.1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування, однак в порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 31.07.2018 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав частково та пояснив, що декларацію за 2017 рік подавав в кінці березня 2018 року, але вважає, що у зв`язку з технічними проблемами на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, про те, що декларація не подана йому не було відомо, оскільки мав електронну адресу з доменом mail.ru, яку сайт Національного агентства з питань запобігання корупції не розпізнає.
Прокурор Жмурко С.В. в судовому засіданні висловив думку про необхідність накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статі 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є обставинами, що виключають адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 декларації підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 226/2019 від 29.05.2019 року, копією витягу з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, яким зафіксовано, що командир відділення ОСОБА_1 . 31.07.2018 року о 08:55 год. подав щорічну декларацію; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2017 рік; повідомленням начальника сектору з питань запобігання та виявлення корупції Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області адресоване Національному агентству з питань запобігання корупції про виявлення факту несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави – ОСОБА_1 ; копією легування дії користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 20.03.2018 до 19.03.2018, за яким ОСОБА_1 подав декларацію саме 31.07.2018 року; копіями документів з матеріалів особової справи ОСОБА_1 , з яких вбачається, що він є суб`єктом відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», попереджений про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень.
Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 подати до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2017 рік у встановлений законом строк матеріали справи не містять.
Як встановлено, ОСОБА_1 будучи обізнаним щодо вимог Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про обов`язок щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства, подав таку декларацію 31.07.2018 року.
Відповідно до ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє особу від відповідальності.
На підставі досліджених та перевірених судом доказів, суд вважає, що в судовому засіданні був встановлений факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік, що підпадає під санкцію ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в межах санкції статті за вказане правопорушення.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 172-6, 245-253, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 384,20 грн. прибуток держави, що підлягає сплаті на рахунок: стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, р/о 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу судовий збір пункт 5.
Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О. Ярошенко