
Справа № 544/649/19
Пров. №3/544/226/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2019 року м. Пирятин
Суддя Пирятинського районного суду Полтавської області Сайко О.О.,
за участі секретаря Киричевської В.М.,
прокурора Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області Погребського С.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, не працює, депутата Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Пирятинським РВ УМВС України в Полтавській області 16.03.1999 року,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),
у с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, всупереч вимогам ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо зобов`язання щорічного подання суб`єктами декларування, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, несвоєчасно подала декларацію, вчинивши корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так установлено, що ОСОБА_1 відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області від 10.11.2015 була обрана депутатом Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області сьомого скликання. Таким чином, на підставі п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» була зобов`язана подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік не пізніше 1 квітня 2018 року.
Проте, ОСОБА_1 без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2018), 05.04.2018 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчинені адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що дійсно є депутатом Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області з 2015 року. Зазначила, що була обізнанана про необхідність вчасного подання щорічних декларацій про доходи, в тому числі і електронної за 2017 рік. Щорічну декларацію вона подала після встановленого терміну декларування ненавмисно, оскільки не мала технічної можливості ( відсутність комп`ютерної техніки) подати її вчасно.
Разом з тим винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП №205 від 24.05.2019 (а.с.5-13);
- копією декларації ОСОБА_1 за звітній 2017 рік, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій та витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», де зазначена дата публікації документа - 05.04.2018 о 14.21 год. (а.с.15,17-20);
- копією листа № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 Національного агентства з питань запобігання корупції, де вказано, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаціно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру (а.с.27);
- копією рішення Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області від 02.02.2017 року № 19, згідно якої депутатам сільської ради було роз`яснено про необхідність вчасної подачі електронні декларації за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.24-25);
- копією листа Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 23.04.2018 №07-505, згідно якого обмеження доступу до Реєстру було зафіксовано у період з 09.00 до 09.50 год 02.01.2018 та з 12.00 до 12.40 год 15.03.2018 (а.с. 28-29);
- рапортом старшого о/у УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України Панасенка А.О. від 24.05.2019 про проведення комплексу заходів, направлених на своєчасне виявлення, запобігання та припинення злочинів і правопорушень, пов`язаних з корупцією, де зазначено, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с.39);
- іншими матеріалами справи.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вбачається, що суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_2 є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, згідно із пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», яка в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, після встановленого терміну декларування подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим скоїла правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6КУпАП.
Суд не вбачає підстав для визнання поважними зазначені ОСОБА_1 причини пропуску нею строку подачі електронної декларації. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо. ОСОБА_2 як суб`єкт декларування була попереджена керівництвом Каплинцівської сільської ради про необхідність завчасно підготуватися до чергового етапу електронного декларування в Україні. Тому при всій завбачливості могла раніше виявити та усунути ті проблеми технічного характеру, які стали їй на перешкоді при поданні електронної декларації.
Ураховуючи встановлені обставини, вважаю, що при розгляді протоколу про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.
При визначенні правопорушниці виду адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого нею адміністративного правопорушення та конкретні обставини справи, дані про її особу, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, не працює.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34,35 КУпАП судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне застосувати відносно ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Зазначене покарання у виді мінімального розміру штрафу буде достатнім для виправлення та запобігання вчиненню ОСОБА_2 нового адміністративного правопорушення.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП вбачається, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Отже, приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Відповідно до ч. 7 ст. 285 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне корупційне правопорушення у триденний строк з дня набрання нею законної сили направляється відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.
Отже, приймаючи до уваги положення ст. 285 КУпАП суд вважає, що зазначена постанова підлягає направленню до Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області з дня набрання нею законної сили для відома та виконання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»,
п о с т а н о в и л а:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок на рахунок на рахунок отримувача ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Копію постанови направити до Каплинцівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області у триденний строк з дня набрання нею законної сили для відома та виконання.
Суддя: О.О.Сайко
Постанова набрала законної сили –
Пред`явити до виконання протягом трьох місяців із дня винесення постанови.