
Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/300/19
Провадження № 3/506/139/19
П О С Т А Н О В А
про повернення адміністративних матеріалів на доопрацювання
21.06.2019 року суддя Красноокнянського районного суду Чеботаренко О. Л. , розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від ВІПС «Гулянка» Подільського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Баштанка Кодимського району Одеської області, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ст.204-1 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відносно ОСОБА_1 складено протокол , згідно з яким 17 червня 2019 року о 12:30 год. останній перетнув державний кордон у пішому порядку поза пунктом пропуску через державний кордон України в районі інформаційного покажчика №648, що на сході с. Римарівка Окнянського району Одеської області, чим порушив ст.9 Закону України "Про державний кордон України".
ОСОБА_1 у судовому засіданні підтвердив обставини ,зазначені в протоколі та пояснив, що він їздив в с. Погреби Придністровської Молдавської Республіки, щоб придбати там корову, повертаючи назад , був затриманий прикордонним нарядом. При цьому додав, що його відомості вносились до протоколу та інших документів з його слів, оскільки він загубив свій паспорт громадянина України.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що особа, відносно якої складено протокол, встановлена на підставі довідки, виданої старостою Окнянської селищної ради Довжанського старостинського округу Окнянського району Одеської області, тоді як відповідно до «Положення про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1147, документом, що посвідчує особу, є: для громадян України - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ, який має такі обов`язкові реквізити, як прізвище, ім`я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ, дату видачі.
Разом з тим, зазначена довідка не ідентифікує особу.
Таким чином, особа ОСОБА_1 органом, який склав протокол про адміністративне правопорушення, не встановлена.
Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів, складається по встановленій формі. Відповідно до п.2.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. При цьому, у наданому протоколі містяться виправлення, які належним чином не засвідченні.
Крім того, диспозицією ч.2 ст.204-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені ч.1 ст.204-1 КУпАП, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Так, об`єктивною стороною правопорушення, передбаченого ст.204-1 КУпАП є - перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
При цьому, в описовій частині протоколу, який складено за ч.2 ст.204-1 КУпАП, не зазначено кваліфікуючих ознак, які є підставами складання протоколу саме за другою частиною ст.204-1 КУпАП, а саме: вчинення правопорушення групою осіб або особою, яку протягом року піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачений ч.1 ст.204-1 КУпАП..
За таких обставин, унеможливлюється розгляд адміністративної справи без додаткового доопрацювання матеріалів.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Повернути начальнику ВІПС «Гулянка» Подільського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст.204-1 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Чеботаренко О. Л.