
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
м. Київ
18 червня 2019 року 11:11№ 640/4628/19Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючої судді Кузьменко А.І., за участю секретаря судових засідань Прокопенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) про закриття провадження у справі
за позовом Релігійної організації Свято-Введенський чоловічий монастир Української православної церкви
до Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації)
третя особа Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва
про визнання протиправним та скасування наказу
за участі представників сторін:
від позивача - Короговник А .Ю., Бойко Є.В.,
від відповідача - Савченко Т.А.,
від третьої особи - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Релігійна організація Свято-Введенський чоловічий монастир Української православної церкви (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації), третя особа - Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, в якому просить визнати протиправним і скасувати наказ Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) №353 від 18 липня 2016 року «Про закріплення основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представником Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) подано до Окружного адміністративного суду міста Києва клопотання про залишення позову без розгляду у зв`язку з пропуском строку звернення до суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2019 року призначено судове засідання для вирішення клопотання про залишення позову без розгляду.
В подальшому, представником Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) подано до Окружного адміністративного суду міста Києва клопотання про закриття провадження у справі, оскільки оскаржувані порушення виправлені Департаментом комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) самостійно.
В обґрунтування клопотання представник Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) зазначив, що наказом Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) від 03 травня 2019 року №271 «Про затвердження Змін до додатку до наказу Департаменту комунальної власності міста Києва від 18 липня 2016 року №353 «Про закріплення основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» внесені зміни до додатку оскаржуваного позивачем наказу в частині виключення з нього пункту 27, яким закріплено за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва спірний об`єкт - нежитлову будівлю по вулиці Московській 40-в у місті Києві.
В судовому засіданні 04 червня 2019 року представник Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) зазначив, що в разі закриття провадження у справі клопотання п ро залишення позову без розгляду є неактуальним.
В судовому засіданні 04 червня 2019 року судом оголошено перерву до 18 червня 2019 року.
В судовому засіданні 18 червня 2019 року представник Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) наполягав на задоволенні клопотання та закритті провадження у справі.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали клопотання про закриття провадження у справі. Третя особа явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечила, хоча була належним чином повідомлена про час, дату та місце судового розгляду клопотання про закриття провадження у справі.
Розглянувши подане представником Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) клопотання про закриття провадження у справі, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення вказаного клопотання, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, предметом розгляду даної справи є наказ Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) №353 від 18 липня 2016 року «Про закріплення основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва», яким закріплено на праві оперативного управління за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва основні засоби комунальної власності територіальної громади міста Києва згідно з додатком, а саме: будівлю підстанції №5 вулиця Московська, 40-в (пункт 27 додатку до вказаного наказу).
Судом встановлено, що наказом Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) від 03 травня 2019 року №271 «Про затвердження Змін до додатку до наказу Департаменту комунальної власності міста Києва від 18 липня 2016 року №353 «Про закріплення основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» внесені зміни до додатку оскаржуваного позивачем наказу в частині виключення з нього пункту 27, яким закріплено за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва спірний об`єкт - нежитлову будівлю по вулиці Московській 40-в у місті Києві.
В матеріалах справи наявний лист Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва від 18 травня 2019 року №1688, яким останнім надано згоду на здійснення передислокації його підстанції №5 і подальше розміщення у нежитловому будинку за адресою: вулиця Московська, 38.
Відповідно до положень, закріплених в пункті 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Враховуючи, що наказом Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) від 03 травня 2019 року №271 «Про затвердження Змін до додатку до наказу Департаменту комунальної власності міста Києва від 18 липня 2016 року №353 «Про закріплення основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» внесені зміни до додатку оскаржуваного позивачем наказу в частині виключення з нього пункту 27, яким закріплено за Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва спірний об`єкт - нежитлову будівлю по вулиці Московській 40-в у місті Києві, тобто Департаментом комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) самостійно виправлено оскаржуване порушення, що не заперечується представниками позивача, суд вбачає наявними підстави для закриття провадження у справі.
Так, частиною 2 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
З матеріалів справи вбачається, що квитанцією №0.0.1300463847.1 від 19 березня 2019 року позивачем сплачений судовий збір в сумі 1921,00 грн за подання даного позову до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Оскільки позивачем клопотання про повернення судового збору не заявлено, отже у суду відсутні підстави для вирішення питання про повернення позивачеві суми сплаченого судового збору.
Керуючись статтями 238 - 239, частиною 2 статті 142, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації) про закриття провадження у справі задовольнити.
2. Закрити провадження у справі за позовом Релігійної організації Свято-Введенський чоловічий монастир Української православної церкви до Департаменту комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської Державної адміністрації), третя особа - Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва про визнання протиправним і скасування наказу.
3. Роз`яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко
Повний текст ухвали виготовлено 20 червня 2019 року