Рішення № 82596937, 24.06.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2019
Номер справи
815/6929/17
Номер документу
82596937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/6929/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2019 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов`язання провести перерахунок пенсії та виплатити різницю за минулий час,-

І. Суть спору:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просив:

1. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату йому пенсії шляхом включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, а саме: посадовий оклад — 3 400 грн, оклад за військове звання — 2 000 грн, процента надбавка за вислугу років 45% - 2 430 грн, робота з таємними виробами 15% - 510 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 10% - 340 грн, надбавка за особливо важливі завдання 47% - 3 680 грн 95 коп, премія 18% - 2 224 грн 80 коп, всього 14 584 грн 80 коп. Основний розмір пенсії: 82% грошового забезпечення (вислуга років 29) у розмірі 11 959 грн 54 коп, починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

2. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

ІІ. Аргументи сторін

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Позивач наказом УМВСУ в Одеській області від 13.12.2002 № 456 о/с звільнений з органів внутрішніх справ у запас з 30.12.2002. З цієї дати перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. Пенсію йому призначено та обчислено її розмір згідно з Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та постанови КМУ від 17.07.1992 №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей”.

13.06.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про перерахунок пенсії на підставі Постанови КМУ №988 від 11.11.2015.

27.06.2017 листом управління йому відмовлено у проведенні перерахунку за відсутності підстав. Вказану відмову позивач вважає протиправною. Так, відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, постанови КМУ №900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов КМУ №988 від 11.11.2015 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” і №947 від 18.11.2015 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268” відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії.

Позивач до позову надав письмові пояснення в яких зазначив, що від ГУПФУ в Одеській області на його адресу надійшов лист від 06.04.2018 р. за №872/т-11 в повідомленням про перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. з сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за стаж служби (45%), надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%), премія (0,6%), основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга 29 років).

Однак по квітень місяць 2018 р. згідно з листом ГПУ України в Одеській області №710/т-11 від 27.06.2017 р. станом на 13.12.2013 р., 01.05.2016 р. на підставі Постанови КМУ №1994-2007 і Наказу МВС України №499 від 31.12.2007 р. позивачу встановлено наступні додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливо важливе завдання (47%), надбавка за оперативну-розшукову діяльність (10%), премія (18%), основний розмір пенсії 82% грошового забезпечення (вислуга 29 років).

Позивач вважає протиправною відмову відповідача у здійсненні перерахунку пенсії.

Позивач у судове засідання не з`явився про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно.

24.01.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження.

08.02.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд зупинив провадження по справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17.

02.04.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання поновлено провадження у справі №815/6929/17.

02.04.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд зупинив провадження по справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.

23.05.2019 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання суд поновив провадження у справі та продовжив розгляд справи у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно.

Від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов в якому він просив у задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві.

В обґрунтування відзиву представник відповідача зазначив, що Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 р. №9483/02-23 повідомив головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких належать перерахунку.

Листом головного управління від 30.03.2017 р. №4422/03 направлено до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області запит щодо надання довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії та надано списки осіб, пенсії яких належать перерахунку.

На підставі списків осіб, пенсії яких належать перерахунку, Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка №19015 про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_2 пенсії згідно з ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постановою КМУ від 15.11.2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 р.

Відповідно до постанови КМУ №988 від 15.11.2015 р. розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2016 р. за посадою позивача ( перший заступник начальника кримінальної міліції Ренійського РВ УМВС України в Одеській області ) відповідно до довідки направленої до головного управління, становить: 3400 грн. посадовий оклад, 2000 грн. оклад за військовим (спеціальним) званням, 2430 грн. надбавка за стаж служби 45%, 510 грн. надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15%, 45,50 грн. премія 0,54%.

Отже, представник відповідача у відзиві зазначив, що Головне управління діє на підставі та у межах передбачених діючим законодавством України і підстави для визнання зазначених дій протиправними відсутні.

Позивач надав відповідь на відзив та зазначив, що положення Постанови КМУ №988 стосуються тільки працюючих працівників Національної поліції. Крім того зазначив, позивач , що він отримував надбавку за особливо важливі завдання 47% та премію 18%, надбавку за оперативно – розшукову діяльність 10%. Вказані надбавки та премії були враховані раніше при перерахунку його пенсії яке було здійснено відповідно до Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р.

Таким чином, позивач вважає, що йому перелічені вище надбавки повинні бути враховані при перерахунку пенсії

Згідно з ч. 9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд робить висновок, що адміністративний позов не належить до задоволення. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином.

ІІІ. Обставини, встановлені судом.

Так, суд встанови, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України йому призначено пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

13.06.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про перерахунок пенсії на підставі Постанови КМУ №988 від 11.11.2015.

27.06.2017 листом управління йому відмовлено у проведенні перерахунку за відсутності підстав. Вказану відмову позивач вважає протиправною. Так, відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, постанови КМУ №900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов КМУ №988 від 11.11.2015 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” і №947 від 18.11.2015 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268” відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії.

Суд встановив, що на підставі списків осіб, пенсії яких належать перерахунку, Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка №19015 про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії згідно з ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постановою КМУ від 15.11.2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 р.

Відповідно до постанови КМУ №988 від 15.11.2015 р. розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2016 р. за посадою позивача ( перший заступник начальника кримінальної міліції Ренійського РВ УМВС України в Одеській області ) відповідно до довідки направленої до головного управління, становить: 3400 грн. посадовий оклад, 2000 грн. оклад за військовим (спеціальним) званням, 2430 грн. надбавка за стаж служби 45%, 510 грн. надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15%, 45,50 грн. премія 0,54%.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

IV Джерела права та висновки суду.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії належать перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Національну поліцію” за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно з статтею 102 Закону України “Про Національну поліцію” пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова № 988) та постановою від 18.11.2015 року № 947 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268” встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року, тому перерахунок пенсії повинен здійснюватись з 01.01.2016 року з урахуванням розмірів грошового забезпечення, що виплачувались поліцейським за прирівняними посадами у грудні 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосування такої зброї, та у військових частинах , що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися для 1січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно з абзацом 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Суд зазначає, що відповідно до Довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області № 19015 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 р. за посадою позивача ( перший заступник начальника кримінальної міліції Ренійського РВ УМВС України в Одеській області ) відповідно до довідки направленої до головного управління, становить: 3400 грн. посадовий оклад, 2000 грн. оклад за військовим (спеціальним) званням, 2430 грн. надбавка за стаж служби 45%, 510 грн. надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15%, 45,50 грн. премія 0,6% (а.с.122).

Отже, вказаний в довідці щодо розміру грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2013 року розмір премії 18 % є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв`язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 18 %, як просить позивач, немає.

Відтак, суд не погоджується з доводами позивача про неправомірність зазначення у довідці премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме, у розмірі 0,6 % .

Відповідно до п. 1 Постанови № 988, грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктами 4 і 5 Постанови № 988 встановлено, що керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення, надано право встановлювати та виплачувати:

-посадові оклади;

-надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби;

-підвищення за службу в поліції особливого призначення (особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян) у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;

-премії поліцейським відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби;

-матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу;

-надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством;

-доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;

-надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу. Надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі;

-доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу.

Передбачені виплати які носять постійний та тимчасовий характер надбавок за специфічні умови проходження служби, матеріальну допомогу мають тимчасовий характер та залежать від асигнувань на грошове забезпечення.

Отже, Постановою № 988 не передбачено встановлення та виплати надбавки за виконання особливо важливих завдань (надбавки за специфічні умови проходження служби) та за оперативно-розшукову діяльність.

Також Постановою № 988 не передбачено включення матеріальної допомоги на оздоровлення до складу грошового забезпечення в усіх випадках, так як така допомога має тимчасовий, несистемний характер, її розмір не є фіксованим, виплата залежить від здійснення у межах видатків на грошове забезпечення, передбачених для Міністерства Внутрішніх Справ України на відповідний рік, у зв`язку з чим, вони не можуть бути враховані при призначенні пенсії військовослужбовцям.

Суд не приймає до уваги посилання позивача в адміністративному позові на Постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, яка діяла на момент виникнення права на перерахунок пенсії (01.01.2016) та якою надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати, зокрема, надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби особам рядового і начальницького складу, суд не приймає, оскільки Порядком №45 передбачено, що для перерахунку пенсії не враховуються види грошового забезпечення, які не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок саме за відповідною (конкретною) посадою, а не за будь-якою посадою працівника МВС.

Суд зазначає, що питання щодо правомірності неврахування у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ певних видів грошового забезпечення було розглянуто Верховним Судом у зразковій справі.

Так, постановою Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року у зразковій справі Пз/9901/1/18 №802/2196/17-а, яка залишена в силі постановою Великої палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено повністю.

При вирішенні спору Верховний Суд зробив висновок про те, що якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ”, до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи правовий висновок Верховного Суду у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, суд робить висновок, що позовні вимоги не належать до задоволення.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 72, 77, 90, 255, 293, 295, КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.

2. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

3. Позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385 .

Суддя О.Я. Бойко

.