Ухвала суду № 82596638, 24.06.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2019
Номер справи
320/2458/19
Номер документу
82596638
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

24 червня 2019 року № 320/2458/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІ-ЦЕМ" до Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОФІ-ЦЕМ" з позовом до Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №1066248/41908573 від 01.02.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 26.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОФІ-ЦЕМ", і вважати зареєстрованою датою направлення "26.11.2018р.".

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.05.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №320/2458/19 та постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

19.06.2019 на адресу суду від Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Київській області надійшло клопотання про здійснення розгляду справи №320/1434/19 у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування зазначеного клопотання відповідачі зазначили про те, що дана справа є важливою для держави, а предмет доказування у справі є складним та вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін з метою надання ґрунтовних пояснень та підтверджуючих документів для забезпечення повного та всебічного встановлення обставин справи.

Вирішуючи питання про наявність підстав для розгляду даної адміністративної справи у судовому засіданні, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до частин другої та третьої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановлені статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Тобто, за загальним правилом, відкриті у спрощеному позовному провадженні справи розглядаються судом без виклику сторін за наявними у справі матеріалами. Однак суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони може призначити судове засідання за наявності достатніх для цього обґрунтованих підстав.

Відповідно до частини шостої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Згідно з часиною сьомою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Частиною шостою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

У даному випадку, предметом позову є позовні вимоги про: визнання протиправним та скасування рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №1066248/41908573 від 01.02.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 26.11.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 26.11.2018 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОФІ-ЦЕМ", і вважати зареєстрованою датою направлення "26.11.2018р.".

Суд зазначає, що спірна податкова накладна №4 від 26.11.2018 року була складена Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОФІ-ЦЕМ" на загальну суму 50736,00 грн. (у т.ч. ПДВ – 8456,00 грн.).

Враховуючи обставини справи та характер спірних правовідносин, суд вважає, що дана адміністративна справа у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України є справою незначної складності, яка має бути розглянута без проведення судового засідання.

Зазначаючи про необхідність розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, відповідачі у клопотанні не зазначили, встановлення яких обставин у справі є неможливим шляхом аналізу письмових доказів і пояснень та вимагає проведення судового засідання.

Крім того, відповідачі не пояснили, у чому полягає складність предмету доказування та важливість спору для держави, та окрім того, чому ця важливість має визначатися судом як вирішальна обставина для призначення розгляду справи у судовому засіданні з огляду на закріплений у статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України принцип рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд також звертає увагу на недотримання відповідачами строку подачі вказаного клопотання, позаяк клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву.

Ухвалою суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі від 27.05.2019 запропоновано відповідачам протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

ГУ ДФС України у Київській області отримало ухвалу суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі та копію позовної заяви із доданими до неї документами 31.05.2019, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

ДФС України отримало ухвалу суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі та копію позовної заяви із доданими до неї документами 30.05.2019, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Отже останнім днем установленого судом строку для подачі до суду відзиву на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін для ГУ ДФС України у Київській області було 18.06.2019, для ДФС України - 14.06.2019.

В той час як із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін представник обох відповідачів звернувся до суду 19.06.2019, отже з пропуском строку, встановленого для подачі такого клопотання. При цьому, заява про продовження пропущеного процесуального строку, як це передбачено статтею 121 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачами подана не була.

Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне відмовити відповідачам у задоволенні клопотання про здійснення розгляду даної справи у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Керуючись статтями 12, 243, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про здійснення розгляду справи у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

2. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Дудін С.О.