
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 червня 2019 р. Справа №234/8466/19
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., ознайомившись з скаргу ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Краматорську Донецької області про визнання визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманої соціальної надбавки до пенсії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (позивач) звернулась до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в місті Краматорську Донецької області (відповідач) про визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманої соціальної надбавки до пенсії.
Дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Приписами частини 3 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами статей 1, 2 Закону України "Про судовий збір" № 3674VI від 8 липня 2011 року (далі Закон № 3674), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно частини першої статті 3 Закону № 3674, судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Суд звертає увагу позивача на практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд), за якою вимога сплатити судовий збір не порушує право заявників на доступ до правосуддя, оскільки судовий збір є певним законним обмежувальним заходом, який є формою регулювання доступу до суду, а також попередження подання необґрунтованих та безпідставних позовів та перенавантаження судів. Таке обмеження не може розглядатись як таке, що саме по собі суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована згідно із Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та набрала чинності для України 11 вересня 1997 року, який гарантує кожному право на розгляд його справи судом.
Відповідно до статті 4 Закону № 3674 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Законом України "Про державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 грн.
Отже, за подання даної позовної заяви позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн.
До позовної заяви позивачем додано платіжне доручення № 0.01354077976.1 від 16.05.2019 року про сплату судового збору на суму 52,00 грн.
Таким чином, з урахуванням раніше сплаченої суми, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання суду документу про сплату судового збору в сумі 716 грн. 40 коп.
Крім цього, згідно п., 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вказаних норм позивачем у позовній заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача.
Крім цього, суд зазначає, що у позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи - відповідача, визначений в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Крім цього, відповідно ч. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Натомість таке письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав у позовній заяві відсутнє.
Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, суд зазначає, що на сьогодні також діє Національний стандарт України "…Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затверджений наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 року № 55. Його положення поширюються на всі без винятку органи державної влади, місцевого самоврядування, а також на підприємства, установи, організації всіх форм власності (п. 1.1). Стандарт також містить вимоги до відмітки про засвідчення копій документів (п. 5.27).
Підсумовуючи положення цих нормативних документів, можна зробити висновок, що під час оформлення копій мають бути дотримані наступні основні правила.
По-перше, до суду можуть бути надані копії лише тих документів, оригінали яких знаходяться у сторони. Посилання на те, що оригінал знаходиться у розпорядженні позивача, є обов`язковим.
По-друге, відмітка має містити наступні реквізити: слова - "Згідно з оригіналом", найменування посади (за наявності), особистий підпис, прізвище та ініціали особи, дата засвідчення.
В порушення вказаних приписів, позивачем не зазначено особистого підпису, прізвища та ініціалів особи, яка засвідчила справжність копії, а також не вказано чи наявні у позивача оригінали доказів.
За приписами частини 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору в розмірі 716,40 грн. або доказів на підтвердження скрутного матеріального становища позивача.
- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, а саме: реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача та ідентифікаційного коду юридичної особи - відповідача, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та з визначенням відповідача у даній справі відповідно до вимог ч.3 ст. 287 КАС України.;
- письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
Керуючись Законом України "Про судовий збір", статями 133, 160 - 161, 169, 171 - 172, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Краматорську Донецької області про визнання визнання дій неправомірних та стягнення недоотриманої соціальної надбавки до пенсії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - 10 днів з дня отримання копії даної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання суду:
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору в сумі 716,40 грн. (за реквізитами: р/р 34318206084034, отримувач коштів: Слов`янське УК/м.Слов`янськ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37803368, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу за поданням адміністративного позову: "Судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд") або доказів на підтвердження скрутного матеріального становища позивача;
- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, а саме: реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача та ідентифікаційного коду юридичної особи - відповідача, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та з визначенням відповідача у даній справі відповідно до вимог ч.3 ст. 287 КАС України.;
- письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.І. Бабіч