
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
24 червня 2019 року м. Київ № 320/3098/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Віта-Текс" до Київської митниці ДФС, Головного державного інспектора Київської митниці ДФС Денисенка Максима Анатолійовича про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
19 червня 2019 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Віта-Текс" (далі - позивач) з позовом до Київської митниці ДФС (далі - відповідач-1), Головного державного інспектора Київської митниці ДФС Денисенка Максима Анатолійовича (далі - відповідач-2), у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів №UA125000/2019/000190/1 від 22 лютого 2019 р.;
- визнати протиправною бездіяльність Головного державного інспектора Київської митниці ДФС Денисенка Максима Анатолійовича, яка полягає в непроведенні в письмовому вигляді консультації між Товариством з обмеженою відповідальністю "Віта-Текс" та Київською митницею ДФС відповідно до частин 5, 6 ст. 55 та ч. 4 ст. 57 Митного кодексу України перед винесенням рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів №UA125000/2019/000190/1 від 22 лютого 2019 р.;
- визнати протиправними дії Головного державного інспектора Київської митниці ДФС Денисенка Максима Анатолійовича, які полягали у відмові в застосуванні до товару № 1 за Митною декларацією ІМ40ДТ № UA125110/2019/402869 від 19 лютого 2019 р. другорядного методу визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів без урахування прийнятої Київською митницею ДФС ціни договору щодо подібного (аналогічного) товару № 1 за митною декларацією ІМ40ДТ №UA125110/2018/420500 від 23 жовтня 2018 р.;
- визнати протиправними дії Головного державного інспектора Київської митниці ДФС Денисенка Максима Анатолійовича, які полягали у відмові в застосуванні до товару №2 за митною декларацією ІМ40ДТ №UA125110/2019/402869 від 19 лютого 2019 р. другорядного методу визначення митної вартості товару за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів без урахування прийнятої Київської митницею ДФС ціни договору щодо подібного (аналогічного) товару №1 за митною декларацією ІМ40Д №UA125110/2019/400297 від 11 січня 2019 р.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Крім того, разом з поданням позовної заяви позивачем подано до суду клопотання про витребування доказів у порядку ст. 80 КАС України.
Згідно з вимогами ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Дослідивши подане клопотання, суд визнає його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Журавель В.О. за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 25 вересня 2019 року об 11:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх).
4. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
5. Запропонувати відповідачам подати до суду:
- відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- належним чином засвідченні копії документів, на підставі яких було прийнято оскаржуване рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів №UA125000/2019/000190/1 від 22 лютого 2019 р., а також документально підтверджені відомості про проведення консультацій з позивачем.
Роз`яснити відповідачам, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами
6. Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
7. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Витребувати у Київської митниці ДФС наступні документи:
- належним чином засвідчені копії митних декларацій № UA100070/2019/231283 від 20 лютого 2019 р. та № UA125110/2019/401532 від 30 січня 2019 р., які були використанні Київською митницею ДФС як джерела інформації для коригування митної вартості товарів при прийнятті рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів №UA125000/2019/000190/1 від 22 лютого 2019 р.
9. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
10. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Журавель В.О.