Рішення № 82596531, 24.06.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2019
Номер справи
300/873/19
Номер документу
82596531
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" червня 2019 р. справа № 300/873/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до публічного акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" про стягнення податкового боргу в сумі 30746,62 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області 18.04.2019 звернулося до суду з адміністративним позовом до публічного акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" про стягнення податкового боргу в сумі 30746,62 грн., у тому числі податкові зобов`язання, штрафні санкції та пеня в сумі 19729,23 грн. з податку на прибуток приватних підприємств, - в сумі 11017,39 грн. з земельного податку з юридичних осіб.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом у розмірі 30746,62 грн., який виник внаслідок несплати ним податкових зобов`язань з податку на прибуток, самостійно задекларованої відповідачем плати за землю, штрафних санкцій та пені.

Ухвалою від 23.04.2019 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Відповідач правом на подання відзиву у встановлений судом строк не скористався. Ухвала про відкриття провадження 02.05.2019 вручена уповноваженій особі відповідача за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.33, 40).

Згідно частини 2 статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, керуючись частиною 2 статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає вирішенню за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Публічне акціонерне товариство "Коломийське будівельне управління" відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, знаходиться на податковому обліку в Коломийській об`єднаній Державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (а.с.33-36).

06.08.2018 старшим державним ревізором - інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Коломийського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати публічним акціонерним товариством "Коломийське будівельне управління" грошових зобов`язань по податку на прибуток приватних підприємств за період з 01.01.2015 по 30.01.2015. За результатами вказаної камеральної перевірки складено акт №12243/09-19-52-01/5423975 від 06.08.2018 згідно висновків якого, проведеною камеральною перевіркою встановлено порушення відповідачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання по податку на прибуток приватних підприємств (а.с.13).

На підставі акту перевірки №12243/09-19-52-01/5423975 від 06.08.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0036295212 від 26.09.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 1237, 1163 календарних днів сплати грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств в сумі 10438,35 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 2087,67 грн. (а.с.14). Дане податкове повідомлення-рішення позивачем направлялося на адресу місцезнаходження відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повернулося до позивача з відміткою УДППЗ “Укрпошта” - “за закінченням встановленого строку зберігання”(а.с.15, 33).

Відповідно до інтегрованої картки платника податку контролюючим органом відповідачу нарахована пеня на суму грошового зобов`язання, визначеного вказаним податковим повідомленням-рішенням від 26.09.2018 з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 5680,56 грн. (а.с.26).

На виконання вимог пункту 286.2. статті 286 Податкового кодексу України публічне акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" подало податкові декларації з плати за землю: за 2016 рік від 13.02.2016, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю, крім іншого, за період вересень, жовтень, листопад, грудень 2016 року (а.с.18); за 2017 рік від 31.01.2017, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю за період січень-грудень 2017 року (а.с.17); за 2018 рік від 26.01.2018, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю за період січень-жовтень 2018 року (а.с.16).

22.05.2018 старшим державним ревізором - інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Коломийського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати публічним акціонерним товариством "Коломийське будівельне управління" грошових зобов`язань по земельному податку з юридичних осіб за період з 01.06.2015 по 22.05.2018. За результатами вказаної перевірки складено акт №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 згідно висновків якого, проведеною камеральною перевіркою встановлено порушення відповідачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання по земельному податку з юридичних осіб, встановлених пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу України (а.с.19).

На підставі акту перевірки №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0022465201 від 05.07.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 17 календарних днів сплати грошового зобов`язання за платежем земельний податок з юридичних осіб в сумі 190,40 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу в сумі 19,04 грн. (а.с.22).

Також, на підставі акту перевірки №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0022455201 від 05.07.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 1052, 1022, 991, 960, 930, 899, 869, 869, 838, 807, 778, 747, 717, 686, 656, 625, 594, 564, 564, 535, 504, 473, 445, 410, 382, 353, 323, 291, 261, 231, 200, 170, 139, 108, 100, 80, 45 днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання за платежем земельний податок з юридичних осіб в сумі 9779,30 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 1955,86 грн. (а.с.23).

Дані податкові повідомлення-рішення позивачем направлялися на адресу місцезнаходження відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повернулися до позивача з відміткою УДППЗ “Укрпошта” - “за закінченням встановленого строку зберігання” (а.с.25).

Відповідно до інтегрованої картки платника податку контролюючим органом відповідачу нарахована пеня на суму грошового зобов`язання, визначеного вказаними податковими повідомленнями-рішеннями від 05.07.2018 за платежем земельний податок з юридичних осіб в сумі 1313,07 грн. (а.с.27-31).

Позивачем на виконання вимог пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ю" за №10 від 21.01.2013 згідно з якою загальна сума податкового боргу за грошовими зобов`язаннями станом на 21.01.2013 становила 1508,91 грн., у тому числі основний платіж – 0 грн., штрафні (фінансові санкції) – 1508,91 грн., пеня – 0 грн. Вимога вручена уповноваженій особі відповідача 21.01.2013, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача Янко О.М. на даній вимозі (а.с.9, 33).

Згідно довідки про борг за платежами по публічному акціонерному товариству "Коломийське будівельне управління" від 15.04.2019 сума заборгованості становить всього 30746,62 грн., з яких 19690,42 грн. - податкові зобов`язання, 4062,57 грн. - штрафні санкції, 6993,63 грн. - пеня (а.с.8).

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області просить винести рішення суду про стягнення вказаного боргу з відповідача.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України, який зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Відтак, при вирішенні даного спору суд керується законом, який був чинний на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до пунктів 37.1, 37.2 статті 37 Податкового кодексу України підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов`язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов`язує сплату ним податку.

Виникнення, зміна і припинення податкового обов`язку визначені статтею 37 Податкового кодексу України, згідно з пунктами 37.7, 37.2 якого, підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов`язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов`язує сплату ним податку.

Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з статтею 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, Податковим кодексом України визначено, що платники податків зобов`язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з статтею 8 Податкового кодексу України, в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних податків та зборів належить податок на прибуток підприємств, який є обов`язковим до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (підпункт 9.1.1 пункту 9.1 статті 9 цього Кодексу).

Судом встановлено, що за результатами камеральної перевірки позивачем складено акт №12243/09-19-52-01/5423975 від 06.08.2018, згідно висновків якого перевіркою встановлено порушення відповідачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання по податку на прибуток приватних підприємств (а.с.13).

На підставі даного акту перевірки №12243/09-19-52-01/5423975 від 06.08.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0036295212 від 26.09.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 1237, 1163 календарних днів сплати грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств в сумі 10438,35 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 2087,67 грн. (а.с.14).

Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, якою врегульовано порядок листування платників податків та контролюючих органів (пункт 58.3 статті 58 Податкового кодексу України).

У відповідності до пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Дане податкове повідомлення-рішення позивачем направлялося на адресу місцезнаходження відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повернулося до позивача з відміткою УДППЗ “Укрпошта” - “за закінченням встановленого строку зберігання”, вважається врученим належним чином відповідачу (а.с.15, 33).

Статтею 10 Податкового кодексу України до місцевих податків віднесено податок на майно (підпункт 10.1.1).

Відповідно до пункту 265.1 статті 265 Податкового кодексу України, серед іншого, податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (підпункт 265.1.1), плати за землю (підпункт 265.1.3).

Пунктом 8.3 статті 8 Податкового кодексу України встановлено, що до місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов`язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Статтею 16 Податкового кодексу України визначені обов`язки платника податків, згідно положень якої платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (пункт 16.1.3), сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (пункт 16.1.4).

Положеннями статті 36 Податкового кодексу України визначено суть податкового обов`язку, згідно положень якої податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1). Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором (пункт 36.2). Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом (пункт 36.3).

Згідно підпункту 14.1.156 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України, платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Згідно пункту 270.1 статті 270 цього Кодексу об`єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно пункту 14.1.147 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов`язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункт 14.1.136).

Статтею 285 даного Кодексу передбачено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

У відповідності до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Суд встановив, що на виконання вимог пункту 286.2. статті 286 Податкового кодексу України публічне акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" подало податкові декларації з плати за землю: за 2016 рік від 13.02.2016, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю, зокрема за період вересень, жовтень, листопад, грудень 2016 року (а.с.18); за 2017 рік від 31.01.2017, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю за період січень-грудень 2017 року (а.с.17); за 2018 рік від 26.01.2018, в якій відповідач самостійно визначив податкове зобов`язання з орендної плати за землю за період січень-жовтень 2018 року (а.с.16).

Згідно висновків акту камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 встановлено порушення відповідачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання по земельному податку з юридичних осіб, встановлених пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу України (а.с.19).

Згідно з пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту перевірки №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0022465201 від 05.07.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 17 календарних днів сплати грошового зобов`язання за платежем земельний податок з юридичних осіб в сумі 190,40 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу в сумі 19,04 грн. (а.с.22).

Також, на підставі акту перевірки №7693/09-19-52-01/05423975 від 22.05.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0022455201 від 05.07.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку сплати суми грошового зобов`язання за платежем земельний податок з юридичних осіб в сумі 9779,30 грн. зобов`язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 1955,86 грн. (а.с.23).

Дані податкові повідомлення-рішення позивачем направлялися на адресу місцезнаходження відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повернулися до позивача з відміткою УДППЗ “Укрпошта” - “за закінченням встановленого строку зберігання”, згідно пункту 42.2 статті 42, пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України вважаються врученими відповідачу належним чином (а.с.25).

Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Таким чином, грошові зобов`язання відповідача з податку на прибуток приватних підприємств та з земельного податку з юридичних осіб є узгодженими з моменту подання податкових декларацій.

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно пункту 59.5 даної статті Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Як встановлено, позивачем на виконання вимог пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ю" за №10 від 21.01.2013 згідно з якою загальна сума податкового боргу за грошовими зобов`язаннями станом на 21.01.2013 становила 1508,91 грн., у тому числі основний платіж – 0 грн., штрафні (фінансові санкції) – 1508,91 грн., пеня – 0 грн. Вимога вручена уповноваженій особі відповідача 21.01.2013, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача Янко О.М. на даній вимозі (а.с.9, 33).

Даний податковий борг до моменту розгляду справи не переривався та є непогашеним. Вимогу відповідач отримав та залишив без реагування, а податковий борг за нею, на момент виникнення вищевказаних податкових зобов`язань, не сплатив.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом утворюють податковий борг.

Податковий борг відповідача зі сплати податку на прибуток та податку на додану вартість в сумі 30746,62 грн., у томі числі 19690,42 грн. податкових зобов`язань, 4062,57 грн. штрафних санкцій та 6993,63 грн. пені, підтверджується актами перевірки, розрахунками штрафних санкцій, податковими повідомленнями-рішеннями, податковими деклараціями з податку на прибуток підприємств та з плати за землю, витягами з інтегрованої картки платника податку, розрахунком боргу з податку (а.с.8-32).

Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, або оскарження податкових повідомлень-рішень чи податкової вимоги відповідач суду не надав.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (пункт 95.4. статті 95 Податкового кодексу України).

Таким чином, враховуючи, що на час розгляду справи заборгованість зі сплати податку на додану вартість відповідачем в добровільному порядку не сплачена, відповідних доказів, які б підтверджували погашення такого боргу чи спростовували доводи позивача, відповідачем не надано, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про стягнення з відповідача податкового боргу є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (код 39394463, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) до публічного акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" про стягнення заборгованості в сумі 30746,62 грн. - задовольнити.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "Коломийське будівельне управління" (код 05423975, вул. Грушевського, 119, м. Коломия, Івано-Франківська обл., 78200) , в дохід бюджету податковий борг в сумі 30746 (тридцять тисяч сімсот сорок шість) грн. 62 коп. з розрахункових рахунків у фінансових установах, які обслуговують публічне акціонерне товариства "Коломийське будівельне управління", та за рахунок належних йому готівкових коштів.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.