
Справа № 592/8393/19
Провадження № 3/592/1361/19
Справа №592/8395/19
Провадження №3/592/1362/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2019 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м.Суми Котенко Ольга Анатоліївна, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора Сумської місцевої прокуратури - Чухно А.В., розглянувши матеріали які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Суми, українця, громадянина України, не працюючого, раніше працював дільничним офіцером поліції сектору превенції Сумського відділу ГУНП в Сумській області (звільнений 23.03.2017 року), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1
за ч.1 ст.1726 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Сумській області №408 о/с від 09.12.2016, лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області.
Згідно ч.1 ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст.61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
У положенні п.1 Розділу II Наказу №1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов`язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов`язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, підпункту 2 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за №1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про^запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж Рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Крім цього, дата припинення виконання суб`єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є датою подання ним декларації, передбаченої підпунктом 2 пункту 5 II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що зазначено у абзаці другому п.11 цього Порядку.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією і зобов`язаний подати відповідну декларацію.
Факт вчинення даних правопорушень підтверджується тим, що відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Сумській області №119 о/с від 23.03.2017 року, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , дільничного офіцера поліції сектору превенції Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області звільнено зі служби в поліції відповідно до п.7 (за власним бажанням) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» з 23.03.2017 року.
ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та повинен подати електронну декларацію не пізніше дня такого припинення, тобто 23.03.2017 року, а також подати електронну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.
30.01.2017 року ОСОБА_1 заповнив та власноручно підписав зобов`язання про те, що ознайомлений з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» та вимогами антикорупційного законодавства України.
Тобто, ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він як суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та зобов`язаний подати електронну декларацію не пізніше дня такого припинення за період який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто 23.03.2017 року.
До Сумського управління ДВБ НП України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції про дії суб`єкта декларування, а саме ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
За даними «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» (за текстом -Реєстр), декларація після звільнення ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі 03.05.2019 року о 17:39:05 год., як фактично подана. Також згідно відповіді НАЗК отримано додаток послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 Для подачі декларації ОСОБА_1 в Реєстр зайшов 03.05.2019 року о 16:43:20 год. та о 17:34:24 год. натиснув кнопку «Нова декларація на основі цієї». При цьому вчиняв дії із перегляду та заповнення. О 17:38:50 год. натиснув кнопку «Подати документ». О 17:39:05 год. «Декларацію успішно подано».
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування дільничний офіцер поліції сектору превенції Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старший лейтенант поліції Бершов А.І., перед припиненням діяльності, без поважних причин не своєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а подав вказану декларацію 03.05.2019, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», колишній дільничний офіцер поліції сектору превенції Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області Бершов А.І., після припинення діяльності, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав вказану декларацію 03.05.2019 року, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 розділу ХІП «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В суді ОСОБА_1 пояснив, що він несвоєчасно подав декларацію, оскільки не був чітко обізнаний з нормами Закону України "Про запобігання корупції" та був відсутній в Україні.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.1726 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.401 , ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384грн. 20коп. судового збору за наступними реквізитами: одержувач – ГУК у м. Києві /Київ/22030106; ЄДРПОУ – 37993783; Банк одержувача Казначейство України (ЕАП); МФО – 899998; Рахунок – 31211256026001; Код платежу – 22030106; Призначення платежу – судовий збір згідно постанови суду, ЄДРПОУ суду – 02886462, вказати пункт 5 з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору та РНОКПП (ЄДРПОУ) платника.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Котенко