
Справа № 344/7789/19
Провадження № 3/344/2719/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН суду не відомий, жителя АДРЕСА_1 , працюючого в Івано-Франківському міському військовому комісаріату, начальником відділення зв`язку та інформатизації - начальником радіостанції, за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу серії МВК №2 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП від 26.04.2019 року, керуючись рішенням Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, з метою усунення загрози невиконання державного завдання з призову громадян на строкову військову службу, згідно з наказом військового комісара Івано-Франківського міського військового комісаріату (далі - ІФ МВК) «Про переведення на посилений режим роботи особового складу Івано-Франківського міського військового комісаріату» від 09.04.2019 року №49, ІФ МВК переведений в посилений режим роботи, організоване оповіщення призовників, які не з`явились на призовні дільниці за повістками, заплановано проведення розшукових заходів протягом квітня-червня 2019 року громадян, які ухиляються від призову на строкову військову службу і не з`являються за повісткою до військового комісаріату, у тому числі у вихідні дні з наданням відгулів за відпрацьовані години у вихідні дні. Відповідно до розпорядження військового комісара ІФ МВК полковника СОРОКОПУДА Ігоря Васильовича , 14.04.2019 року було заплановано проведення оповіщення призовників, які не з`явились на призовні дільниці за повістками, з залученням військовослужбовців ІФ МВК , зокрема прапорщика ОСОБА_1 Під час виконання обов`язків військової служби о 18:40 год. 14.04.2019 року прапорщик ОСОБА_1 самовільно залишив маршрут патрулювання в районі вул. Пасічна, після чого проводив час на свій розсуд та вживав спиртні напої. Згідно з наданими поясненнями ОСОБА_1 від 14.04.2019 року та від 24.04.2019 року, військовослужбовець визнає факт перебування в стані алкогольного сп`яніння під час виконання службових обов`язків, причина вживання спиртних напоїв - припущення військовослужбовця про поліпшення особистого самопочуття шляхом споживання спиртних напоїв. Зазначене свідчить по свідоме та умисне ігнорування визначених Статутами ЗСУ вимог, недбале ставлення до проходження військової служби, а з врахуванням триваючого особливого періоду та переведення Івано-Франківського міського військового комісаріату на посилений режим роботи діяння прапорщика ОСОБА_1 є такими, що ставлять під загрозу дотримання внутрішнього порядку та дисципліни, виконання покладених на Збройні Сили України завдань.
Своїми діями начальник відділення зв`язку та інформатизації - начальник радіостанції прапорщик А . БЕРЕЗКЖ порушив вимоги наступних нормативно-правових актів: п. 11 Статуту внутрішньої служби ЗСУ в частині - свято і непорушно додержуватися КУ, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, знати та виконувати свої обов`язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; п. 12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ в частині - про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов`язків, та про зроблені йому зауваження військовослужбовець зобов`язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові; п. 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ в частині - кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки; п. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ - у частині не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків, не вживати спиртні напої під час виконання обов`язків військової служби. За результатами службового розслідування, зазначеного в Акті від 25.04.2019 року, вина військовослужбовця доведена повністю. Причинами та умовами, що сприяли вчиненню правопорушення є особиста недисциплінованість військовослужбовця, неналежне виконання службових обов`язків через недбале (несумісне) ставлення до них, ігнорування та нехтування вимог законів України, статутів Збройних Сил України, наказів. Отже, в порушення вимог п. п. 11, 12, 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, п. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ прапорщик ОСОБА_1 вживав спиртні напої під час виконання службових обов`язків за існуючого особливого періоду та переведення ІФ МВК на посилений режим роботи, що може негативно вплинути на стан виконання покладених на Збройні Сили України завдань та вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення не надходило. Судом вже неодноразово відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу серії МВК №2 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП від 26.04.2019, іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.3 ст. 172-20 КУпАП як поява на території військової частини в нетверезому стані, та виконання обов`язків військової служби в нетверезому стані, вчинені особою, в умовах особливого періоду, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 172-20, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН суду не відомий, жителя АДРЕСА_1 , працюючого в Івано-Франківському міському військовому комісаріату, начальником відділення зв`язку та інформатизації - начальником радіостанції, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН суду не відомий, жителя АДРЕСА_1 , на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 384 грн. 20 коп. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І. Деркач