
Справа № 442/3243/19
Провадження №3/442/1122/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10 червня 2019 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Медведик Л.О., за участю секретаря Чолавін Н.П., прокурора Мельника А.І., адвоката А.Лучківа, розглянувши матеріли, що надійшли з управління захисту економіки у Львівській області департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого демократичного скликання Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: станом на 15 год. 06 травня 2019 року не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про продаж юридичній особі ПАТ КБ «ІІриватбанк», ЄДРЇІОУ 14360570 м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, транспортний засіб, а саме: автомобіль марки MERCEDES-BENZ VITO 109 CDI, 2004 року випуску, кузов № НОМЕР_1 за 186000,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення пов`язане з корупцією, про що складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 407 від 06.05.2019.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого демократичного скликання Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району, відповідно до рішення сесії Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району № 1 від 11.11.2015 „Про результати виборів та визнання повноважень депутатів і сільського голови Доброгостівської сільської ради", відповідно до підпункту „б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України „Про запобігання корупції", являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України „Про запобігання корупції" не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про продаж транспортного засобу марки MERCEDES-SPRINTER 316 CDI, 2004 року випуску, кузов № НОМЕР_2 за 182722,00 грн. гром. ОСОБА_2 ,чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією, про що складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 478 від 23.05.2019.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєному правопорушенні визнав у повному обсязі. Просив суворо не карати.
Адвокат ОСОБА_1 - А.Лучків підтримав думку свого підзахисного.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Ст. 1 Закону України „Про запобігання корупції" визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Ч. 2 ст. 52 Закону України „Про запобігання корупції" із змінами, внесеними згідно із Законом № 1975-VІІІ від 23.03.2017 (в редакції, котра діяла на момент вчинення правопорушення) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст.12 Закону України „Про запобігання корупції" Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України „Про запобігання корупції" нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Ураховуючи, що вартість придбаного автомобілів перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону „Про запобігання корупції" виник обов`язок у десятиденний термін з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи.
Враховуючи положення ч.2 ст. 36 КУпАП, що вищевказані правопорушення вчинені однією особою та одночасно розглядаються одним і тим же органом, то адміністративні справи № 442/3243/19, 3/442/1122/2019 та №442/3808/19, 3/442/1325/2019 відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-6 та ч.2 ст.172-6 КУпАП слід об`єднати в одне провадження, присвоївши єдиний номер № 442/3243/19.
Разом з тим, у відповідності до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При визначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також враховуючи обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання, суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу за ч.2 ст.172-6 КУпАП. Застосування вказаного адміністративного стягнення буде достатнім для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір.
Керуючись ст.ст. 247, 250, 277 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Об`єднати в одне провадження справи №442/3243/19, 3/442/1122/2019 та №442/3808/19, 3/442/1325/2019 відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 та ч.2 ст.172-6 КУпАП, присвоївши єдиний номер №442/3243/2019,провадження 3/442/1122/2019.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення - 1 700 (одна тисяча сімсот) грн штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384, 20 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя _____ Медведик Л.О.