
Справа № 633/153/19
провадження № 3/633/39/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.05.2019 року суддя Печенізького районного суду Харківської області Смирнов В.А. за участю прокурора Шуляка О.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адмінвідповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , начальник відділу містобудування, архітектури, житлово комунального господарства та надзвичайних ситуацій Печенізької районної державної адміністрації, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду начальника відділу містобудування, архітектури, житлового комунального господарства та надзвичайних ситуацій Печенізької районної державної адміністрації та будучи державним службовцем, є суб`єктом на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом декларування, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме про набуття у власність житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 вартістю 139100 грн. за договором довічного утримання НМТ № 083699; НМТ № 083700; НМТ 783001; НМТ 783002; виданий 17.10.2017, зазначивши вартість у щорічній декларації за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, визнала в повному обсязі. Щиро розкаялася, просила суворо не карати. Надала пояснення суду, що обіймає посаду начальника відділу містобудування, архітектури, житлового комунального господарства та надзвичайних ситуацій Печенізької районної державної адміністрації з 06 листопада 2012 року, з 2013 року та по теперішній час знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною- інвалідом дитинства з діагнозом – дитячий аутизм, що підтверджується посвідченням, без збереження заробітної плати.
17.10.2017 набула у власність житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 вартістю 139100 грн. за договором довічного утримання НМТ № 083699; НМТ № 083700; НМТ 783001; НМТ 783002; виданий 17.10.2017, зазначивши вартість у щорічній декларації за 2018 рік, та усвідомила необхідність виконання вимог Закону України «Про запобіганні корупції» щодо повідомлення НАЗК протягом десяти днів з дня отримання даного нерухомого майна про суттєві зміни у майновому стані. Про набуття права власності на житловий будинок правдиво повідомила у декларації за 2018 рік, що свідчить про відсутність умислу на уникнення фінансового контролю.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, пояснивши при цьому, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».
Факт вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 306 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП від 17 квітня 2019 року ( а.с.5-18 ), рапортом Ст.о/у УЗЕ в Харківській області ДЗЕ НП України (а.с.19), скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб (а.с.36-38), інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта (а.с.40)
Суд вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходить до наступного.
Частиною 2 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому суб`єктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов`язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» ( далі –Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у п.1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Згідно ч. 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію 04.02.2018 року.
Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що гр. ОСОБА_1 , порушила встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.24,33,40-1, ч.2 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст.ст.221,256,283-285 КУпАП,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) грн.00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави: в особі Державної судової адміністрації України, м.Київ, вул. Липська,18/5, 01601 у розмірі 384 ( триста вісімдесят чотири) грн., 20 коп., отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - Судовий збір, пункт ставок збору-5.
1.Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме: 3400 (три тисячі чотириста) грн.00 коп.
2.Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Печенізький районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
3.Термін пред`явлення постанови на виконання до 23.08.2019 року.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу:
Отримувач УК Печенізьком рн/Печеніг/Р21081100
код ЄДРПОУ 37519896
Банк ГУДКСУ в Харківській області
МФО 899998
Розрахунковий рахунок: 31111106020406
Суддя: В.А.Смирнов