
Справа № 676/3557/19
Номер провадження 2-а/676/90/19
УХВАЛА
05 червня 2019 року м. Кам`янець-Подільський
Суддя Кам`янець-Подільського міскрайонного суду Хмельницької області Швець О.Д., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам`янець-Подільського міського відділу державної виконавчої служби про визнання дій виконавця щодо винесення постанови про накладення штрафу незаконними та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Кам`янець-Подільського міського відділу державної виконавчої служби про визнання дій виконавця щодо винесення постанови про накладення штрафу незаконними та скасування постанови.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Так, належним та компетентним судом у розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил територіальної, інстанційної та предметної підсудності.
Частиною 1 ст. 20 КАС України визначено вичерпний перелік справ предметно підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, відповідно до КАС України . предмет розгляду цієї справи – скасування постанови про накладення штрафу не відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду.
Згідно п. 10, ч. 1 розділ VII перехідних положень КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Пунктом . 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі, суд встановить, що справа належить до підсудності іншого суду.
Враховуючи, що дана справа за правилами предметної підсудності підлягає розгляду окружним адміністративним судом, тому у відповідності до ст. 29 КАС України слід передати цю адміністративну справу на розгляд до належного адміністративного суду, яким є Хмельницький окружний адміністративний суд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 241, 243, 248 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам`янець-Подільського міського відділу державної виконавчої служби про визнання дій виконавця щодо винесення постанови про накладення штрафу незаконними та скасування постанови - передати на розгляд до Хмельницького окружного адміністративного суду за підсдуністю (29000, м. Хмельницький, вул. Козацька, 42).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Кам`янець-Подільського
міськрайонного суду Швець О.Д.