
у.н. 415/6094/17
н.п. 2-а/415/6/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2019 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Фастовця В.М.,
за участі
секретаря судового засідання Гавриленко В.В.,
представників
позивача Абрамова Д.С., Шарка Д.Р.,
відповідача ОСОБА_1 .О., Проценко Г.Б.,
3-ї особи Бондарєвої В.В.,
розглянувши відкритому судовому засіданні в м. Лисичанську адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Автолайн Компані» до Виконавчого комітету Лисичанської міської ради, Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування м. Лисичанська про визнання незаконним та скасування рішення, 3-і особи – приватне підприємство «ЛЮКСАВТО-СДК», приватне підприємство «Автотранспортне підприємство «Автоал`янс», фізична особа – підприємець Черніков Віктор Федорович, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати незаконними і скасувати рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 10.07.2017 р. № 326 «Про затвердження складу Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування міста Лисичанська» та конкурсного комітету з організації і проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування м. Лисичанська, прийняті за результатами проведення конкурсів від 27 липня 2017 р.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представники відповідача у судовому засіданні у задоволенні позову просили відмовити з наведених у письмових запереченнях підстав (а.с.29-31, 40-41, 63-65).
Представник 3-ї особи – ПП «ЛЮКСАВТО-СДК» у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог з наведених у письмових поясненнях підстав (а.с.57-61).
Представник 3-ї особи ПП «Автотранспортне підприємство Автоальянс» і 3-я особа - ПП Черніков В.Ф. у судові засідання не з`являлися, клопотання про відкладення розгляду справи не надали, про причини неявки суд не повідомили.
Вислухавши пояснення представник сторін та 3-ї особи, дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що в червні 2017 р. Виконавчим комітетом Лисичанської міської ради було оголошено конкурс з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Лисичанську (оголошення про проведення конкурсу оприлюднене в газеті Лисичанської міської ради «Новий путь» від 28.06.2017 року № 26 (14940 - а.с.7, 8).
Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради №326 від 10 липня 2017 р. був затверджений склад Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування м. Лисичанська (а.с.9).
Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради №356 від 21 липня 2017 р. до рішення №326 в частині складу конкурсного комітету (а.с.173).
Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради №371 від 01 серпня 2017 р. було введено в дію рішення Конкурсного комітету щодо визначення переможців (а.с.168-169).
Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходить з такого.
Згідно зі ст.5 ч.1, ч.2 КАС України «Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень».
З наведеної норми вбачається що належним позивачем у справі є не тільки та особа, яка вважає, що її права є порушеними та потребують захисту, а ще й така особа, чиї права, свободи або законні інтереси дійсно є порушеними відповідачем і можуть бути захищені (відновлені) передбаченими діючим законодавством засобами.
З наданого суду протоколу №2 засідання Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування м. Лисичанська від 28 липня 2017 р. (далі Конкурсний комітет) вбачається, що позивач до участі у конкурсі не був допущений (а.с.177-181). При цьому питання про його недопущення не входило до порядку денного, тобто не було рішенням, прийнятим за результатами проведення конкурсів, в ході яких визначалися переможці по кожному його об`єкту.
Також, відповідно до ст.160 ч.5 п.4 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З позовної заяви вбачається, що позивач не оскаржував рішення суб`єкту владних повноважень – відповідача у справі Конкурсного комітету в частині недопущення позивача до участі у конкурсах.
Суд робить такий висновок, виходячи з того, що у позові відсутні будь-які посилання на це при викладенні обставин, що є підставами позову, і з того, що недопущення позивача до участі у конкурсі, виходячи з порядку денного, не є рішенням за результатами проведення конкурсів. А саме таке рішення Конкурсного комітету було предметом оскарження.
Окрім того, суд зазначає, що позивачем не оскаржувалося, а тому і не було предметом спору рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради №371 від 01 серпня 2017 р., яким було введено в дію рішення Конкурсного комітету щодо визначення переможців конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування під час проведення конкурсів 28.07.2017 р. (а.с.168-169).
Таким чином, оскільки позивач у проведенні конкурсів участі не приймав, рішення Конкурсного комітету про його недопущення до участі у конкурсах та рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради №371 про визначення переможців за результатами проведення конкурсів не оскаржувалися - ні рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради про затвердження складу Конкурсного комітету… №326, ні рішення Конкурсного комітету за результатами проведення конкурсів від 27 липня 2017 р.жодним чином не порушили права, свободи або законні інтереси позивача під час проведення цих конкурсів, і скасування оскаржуваних рішень не призведе до захисту чи поновленню будь-яких прав, свобод або законних інтересів позивача.
З огляду на те, що оскаржувані рішення суб`єктів владних повноважень не порушують права, свободи або законні інтереси позивача, суд вважає ПП «Автолайн Компані» неналежним позивачем у справі, що є підставою для відмови у задоволенні позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243-246КАС України, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Автолайн Компані», ЄДРПОУ 33164230, м. Кремінна, вул. Совєтська, 3-а, до виконавчого комітету Лисичанської міської ради ЄДРПОУ 04051951, м. Лисичанськ, вул.. ім. М. Грушевського, буд.7, Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування м. Лисичанська, м. Лисичанськ, вул.. ім. М. Грушевського, буд.7, про визнання незаконним та скасування рішеннявідмовити.
Рішення може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі в 30-денний строк з дня складення повного тексту рішення 20 червня 2019 р..
Суддя: