
Провадження № 3/359/1786/2019
Справа № 359/4723/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«14» червня 2019 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Бондаренко І.А., розглянувши за участі особи, яка притягається до відповідальності, адміністративний матеріал, що надійшов від Батальйону патрульної поліції в місті Борисполі УПП у Київській області НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України: НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_2 -
В С Т А Н О В И В :
30.05.2019 року о 20 год. 10 хв., в м. Бориспіль Київської області на пішохідному переході вул. Л.Толстого та вул. С. Камінського, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись в громадському місці, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив сварку із гр. ОСОБА_2 , в ході якої розбив скло у автомобілі останнього, виражався при цьому нецензурною лайкою. ОСОБА_1 своїми діями порушив громадський порядок та спокій громадян, відповідальність за що передбачена ст.173 КпАП України.
В суді ОСОБА_1 свою вину у скоєному не визнав.
З урахуванням доказів, що були досліджені під час судового розгляду, незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини, суд приходить до висновку, що вина останнього у вчиненні дрібного хуліганства, тобто адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, знайшла своє підтвердження, зважаючи на наступне.
У відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, прав і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Під час розгляду справи в суді, у відповідності до вимог ст. 280 КУпАП, слід з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За наслідками проведеного розгляду, судом встановлено те, що саме ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення, за скоєння якого наступає адміністративна відповідальність.
Так, у відповідності до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою і не можу бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку.
Доказами вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства - адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, являються:
-дані, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА №058345 від 30.05.2019 року, згідно якого зазначено, що саме ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці, вчинив хуліганські дії, а саме розбив скло в автомобілі, при цьому виражався нецензурною лайкою
-покази потерпілого ОСОБА_2 , який зазначив, що пропускав чоловіка ( ОСОБА_1 ) на пішохідному переході, який потім почав рух по середині дороги, зробив зауваження, щоб даний чоловік зійшов з дороги. Однак ОСОБА_1 , повів себе агресивно та ударом в скло розбив його.
-покази свідка події ОСОБА_3 , який в своїх письмових поясненнях зазначив, що чоловік з ознаками алкогольного сп`яніння ( ОСОБА_1 ), ударив в заднє скло та розбив його.
-покази свідка ОСОБА_4 , яка зазначила, що була присутня при пошкодженні автомобіля її чоловіка «BMW» д.н.з. НОМЕР_3 , невідомий їй чоловік ( ОСОБА_1 ), рукою розбив заднє скло після чого пішов геть.
Таким чином, на думку суду, зазначені вище докази, що не спростовані в ході судового розгляду ОСОБА_1 , є належними та допустимими, і не викликають сумніву щодо їх достатності для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Згідно ст. 173 КУпАП, дрібним хуліганством є нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, та тягне за собою накладення штрафу до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи до шістдесяти годин, виправні роботи до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку або адміністративний арешт до п`ятнадцяти діб.
При визначені в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, то з досліджених судом доказів такі дії останнього мали умисний характер.
З цього приводу сумнівів щодо притягнення ОСОБА_1 за вчинене ним дрібне хуліганство, у суду не виникає.
Тому саме ОСОБА_5 підлягає відповідальності за ст. 173 КУпАП.
При обранні виду адміністративного стягнення відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує вимоги ст. 33 КУпАП щодо загальних засад накладення стягнення, перелік стягнень, визначених санкцією зазначеної статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, вимоги ст.ст. 34, 35 КУпАП щодо наявності чи відсутності обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність особи.
Відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність. ОСОБА_1 свою вину в судовому засіданні не визнав, хоча його діями були завдані матеріальні збитки іншій особі, що свідчить про нерозуміння ОСОБА_1 необхідності дотримання правил нормальної поведінки, настання можливих шкідливих наслідків такого недотримання, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді виправних робот на строк двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп. в дохід держави Україна.
На підставі наведеного, керуючись ст. 23, ст. 33, ст. 173 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєні правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виправних робот на строк двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України: НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_2 , на користь державного бюджету України (р/р № 31218206010004, МФО: 899998, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, КБК 22030101, призначення платежу судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду Київської області в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набрала законної сили ____
Суддя І.А. Бондаренко