
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2019 р. № 400/1486/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001
до відповідача:Державного підприємства "Миколаївський бронетанковий завод", вул. 1 Слобідська, 120, м. Миколаїв, 54017
про:стягнення податкового боргу в сумі 133407,44 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Миколаївській області (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Миколаївський бронетанковий завод" (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 133407,44 грн.
Позов обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг, проте всупереч вимогам чинного законодавства він є не погашеним. Підставою стягнення бооргу є навність заборгованості зі сплати пені в частині чистого прибутку (доходу) господарських організацій в розмірі 133407,44грн., що виникла у зв`язку з несплатою відповідачем зобов`язань, самостійно нарахованих в поданій до податкового органу звітності.
Відповідач відзив на позов не надав, про розгляд справи повідомлявся ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
З врахуванням положень ч. 1, 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.
Дослідив матеріали справи, суд дійшов висновку про наступне.
Відповідач є платником податків, тому за приписами підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановленим цим кодексом.
Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод" зареєстроване в якості юридичної особи та як платник податків перебуває на обліку в ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва.
11.08.2016 року ДП “Миколаївський бронетанковий завод” подано “Розрахунки частини чистого прибутку (доходу), що підлягають сплаті до державного бюджету:
- нараховано пені ІКП на борг минулих років (п.п. 129.1 ст.129 ПКУ) з 18.11.2016 на розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями №9142955324 від 11.08.2016 за період з 18.11.2016 по 19.11.2018 р. по строку сплати 19.11.2018 р., сума несплаченого податкового зобов`язання 130345,95 грн.;
- нараховано пені ІКП на борг минулих років (п.п. 129.1 ст.129 ПКУ) з 18.11.2016 на розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями №9142955324 від 11.08.2016 за період з 18.11.2016 по 29.11.2018 р. по строку сплати 29.11.2018 р., сума несплаченого податкового зобов`язання 200,49 грн.;
- нараховано платником самостійно за квартал декларація №9299518070 від 01.03.2018 р. термін сплати 31.01.2019 р. сума несплаченого податкового зобов`язання 2861 грн. №9163532176 від 07.08.19, в якому ним самостійно визначено платіж в сумі 639875 грн.
Відповідно до ст.11-1 Закону України “Про управління об`єктами державної власності” державні унітарні підприємства та їх обєднання зобовязані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 року № 138 затверджено Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями (далі Порядок).
Згідно з цим Порядком частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75 відсотків (пункт 1 Порядку).
Відповідно до п. 2 Порядку частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.
Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.
Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 3 Порядку).
Враховуючи викладене, розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до Державного бюджету України, є обовязковим документом, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата вказаного платежу.
Щодо наявності у позивача повноважень на пред`явлення зазначеного позову, то суди виходить з того, що відповідно до п.п.19.-1.1, 19-1.22 ст.19 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Відповідно до п.17 ч.2 ст.29 Бюджетного кодексу України 17) частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх обєднань, що вилучається до державного бюджету належить до доходів Державного бюджету.
У п.3 постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями” від 23.02.11 №138 прямо зазначено, що Державній податковій службі (правонаступником якою в теперішній час є Державна фіскальна служба) разом з Державною фінансовою інспекцією здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу).
Тим більш, зазначеною постановою визначено, що саме до податкових органів, державні підприємства подають Розрахунки частини чистого прибутку (доходу) разом.
Сукупність зазначених норм дає підстави для висновків суду, про те, що саме відповідач і є уповноваженим контролюючим органом, якому надано право на звернення до суду з позовами про стягнення у бюджет частину чистого прибутку (доходу) господарських операцій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), у разі не перерахування їх підприємством самостійно.
Згідно з пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання являється податковим боргом.
Доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи відповідачем не надано.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м.Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) до Державного підприємства "Миколаївський бронетанковий завод" (вул. 1 Слобідська, 120, м. Миколаїв, 54017, код ЄДРПОУ 07856371) задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства "Миколаївський бронетанковий завод" ( вул. 1 Слобідська, 120, Миколаїв, 54017, код ЄДРПОУ 07856371) пеню по платежу частину чистого (доходу) господарських операцій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), що вилучаються до бюджету (код платежу 21010100), у сумі 133407,44 гривень (сто тридцять три тисячі чотириста сім гривень 44 коп.), яка виникла у зв`язку з несплатою Державним підприємством "Миколаївський бронетанковий завод" зобов`язань, смостійно нарахованих в поданій ним до податкового органу звітності.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. А. Устинов