
Справа № 686/2217/19
Провадження № 2-а/686/185/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 червня 2019 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд
В складі
головуючого судді Приступи Д.І.,
при секретарі Медвідь М.В.,
розглянувши в м. Хмельницькому адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради в особі адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
позивачка звернулася з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради в особі адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради та просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 15 січня 2019 року №74, винесену адміністративною комісією при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради за ст.152 КУпАП відносно нього про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн.. Посилається на неправомірність винесеної постанови.
Повноважний представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просить позов задовольнити.
Повноважні представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечували, вказували, що адміністративна комісія при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради при винесенні спірної постанови діяла в межах і спосіб, що передбачені чинним законодавством України.
Суд заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необгрунтованість позову, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, 15 січня 2019 року адміністративною комісією при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради відносно ОСОБА_1 винесено постанову №74 за ст.152 КУпАП про накладення на останню адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн..
Вказана постанова винесена на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 18 грудня 2018 року №000701, складеного інспектором Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста.
Згідно даного протоколу, ОСОБА_1 будучи виконуючою обов`язки директора ТОВ «Керуюча компанія «Домком» допустила несвоєчасне очищення пішохідного тротуару, що прилягає до житлового будинку та виявлено факт не посипання його протиожеледними засобами, що є порушенням п.п. 4.2.8, 5.2.2 «Правил благоустрою території міста Хмельницького» із змінами».
Відповідно до ст.152 КУпАП, відповідальність передбачена за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів.
Оцінюючи обставини справи суд приходить до висновку, що позов необґрунтований та до задоволення не підлягає.
Рішенням тридцять дев`ятої сесії Хмельницької міської ради від 25 червня 2014 року №71 “Про внесення змін в рішення 24 - ї сесії міської ради від 8 квітня 2009 року №7 «Про затвердження «Правил благоустрою території міста Хмельницького» із змінами», встановлено:
4.2.8. забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду, дотримуючись таких правил: 1) роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати одразу після випадання снігу; 2) від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під`їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів; 3) в період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами; 4) регулярно, з додержанням правил
безпеки, проводити очистку даху від снігу та льодових бурульок, огороджувати місця можливого падіння бурульок. 4.5.4. самовільно встановлювати на об`єктах благоустрою тимчасові споруди (кіоски, павільйони, гаражі, рекламні засоби тощо).
5.2. Прибирання та благоустрій на території міста здійснюють:
5.2.2. житлово-експлуатаційні організації, об`єднання, комітети, дільниці незалежно від форми власності, об`єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі ОСББ) - території домоволодінь, дворових, прибудинкових та прилеглих до них територій, тротуарів, доріг прилеглих до житлових будинків, а також здійснюють благоустрій прибудинкових територій, зелених зон, зелених насаджень, газонів, дитячих майданчиків, контейнерних майданчиків в радіусі 10 м.;
Протоколом про адміністративне правопорушення від 5 листопада 2018 року встановлено, що відсутній дозвіл на встановлення огорожі навколо прибудинкової території багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, позивачка будучи виконуючою обов`язки директора ТОВ «Керуюча компанія «Домком», несе відповідальність за несвоєчасне очищення пішохідного тротуару, що прилягає до житлового будинку та не посипання його протиожеледними засобами, а адміністративна комісія при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради в межах своїх повноважень винесла правомірну постанову про притягнення позивачки до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 243, 244, 286, 295 КАС України,
вирішив:
В позові відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та регулятивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Приступа Д.І.