Ухвала суду № 82522152, 19.06.2019, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
19.06.2019
Номер справи
683/1616/17
Номер документу
82522152
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 683/1616/17

1-кс/683/558/2019

У Х В А Л А

19 червня 2019 року м. Старокостянтинів

Слідчий суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Бондарчук Л.А., з участю секретаря Борикіної Л.В., прокурора Старокостянтинівської місцевої прокуратури Вітюка Є.О., розглянувши у судовому засіданні в м. Старокостянтинові клопотання про дозвіл на проведення перевірки по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017241220000015 від 16 червня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України,

встановила:

19 червня 2019 року прокурор Старокостянтинівської місцевої прокуратури Вітюк Є.О. звернувся з клопотанням про дозвіл на проведення перевірки.

В обґрунтування вказаного клопотання посилається на те, що Старокостянтинівською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42017241220000015 від 16.06.2017 за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Встановлено, що службові особи Баглаївської сільської ради, шляхом зловживання службовим становищем та підробки актів прийому-передачі виконаних робіт, упродовж листопада 2016 – квітня 2017 років умисно здійснили розтрату бюджетних коштів, виділених з місцевого бюджету на поточний ремонт вуличних доріг на території сільської ради, виконання якого здійснювалось ПП « ОСОБА_1 -Дорбуд».

14.03.2019 директору ПП «Ван-Дорбуд» ОСОБА_2 у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України за фактом заволодіння ним бюджетними коштами Баглаївської сільської ради в сумі 278464,81 грн.

Під час проведення досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії (аудиту) окремих питань фінансово-господарської діяльності ПП «Ван-Дорбуд» з метою з метою встановлення правильності та повноти відображення по бухгалтерському обліку вартості матеріалів використаних на проведення поточного ремонту вуличних доріг на території Баглаївської сільської ради Старокостянтинівського району згідно укладених договорів № 9 від 14.11.2016, № 10 від 18.11.2016, № 11 від 24.11.2016, № 12 від 14.12.2016, № 22 від 22.03.2017, № 5 від 05.04.2017, № 20 від 20.04.2017, № 24 від 24.04.2017 терміном 15 робочих днів.

Відповідно до інформації Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області від 11.06.2019, проведення позапланової ревізії можливе з 24.06.2019.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задоволити.

Відповідно до абзацу першого статті 4 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII, інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Статтею 11 вищезазначеного Закону передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.

Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю лише за наявності підстав для її проведення та за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.

Відповідно до частини 8 ст. 11 Закону, орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Згідно п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, позапланова виїзна ревізія об`єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб`єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ); постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після повідомлення посадовій особі підконтрольної установи, що ревізується, про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення; інформації про факти, що свідчать про порушення об`єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави для її проведення, дати початку та закінчення проведення ревізії.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»

Відповідно до положень п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК – сторона обвинувачення збирає докази, зокрема шляхом проведення слідчих (розшукових) дій і негласних слідчих (розшукових) дій, витребування й отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових і фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Керуючись ст. 93-94 КПК України,

постановила:

Надати дозвіл управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області (29013, м. Хмельницький, пров. Маяковського, 19/1, код ЄДРПОУ 40479801) напроведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПП «Ван-Дорбуд» з метою встановлення правильності та повноти відображення по бухгалтерському обліку вартості матеріалів використаних на проведення поточного ремонту вуличних доріг на території Баглаївської сільської ради Старокостянтинівського району згідно укладених договорів № 9 від 14.11.2016, № 10 від 18.11.2016, № 11 від 24.11.2016, № 12 від 14.12.2016, № 22 від 22.03.2017, № 5 від 05.04.2017, № 20 від 20.04.2017, № 24 від 24.04.2017 терміном 15 робочих днів з 24.06.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: