Постанова № 82510726, 19.06.2019, Звенигородський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
19.06.2019
Номер справи
760/4889/19
Номер документу
82510726
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 760/4889/19

Провадження № 3/694/143/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.06.2019 року м.Звенигородка

Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Гончаренко Т.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Звенигородського управління Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уроженця м.Тарту,Естонія,зареєстрованого та проживаючого

АДРЕСА_1 ,одруженого,громадянина України,пенсіонера

за ст. 163-2 ч. 1 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №754791 № 2/23-00-53-12-023/41581111 від 11.02.2019 року ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КпАП України.

Як зазначено у протоколі керівник ТОВ «Фінанс-Торг» ОСОБА_1 вчинив правопорушення п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України,а саме при граничному терміні сплати податкового зобов`язання з податку на додану вартість за листопад 2018 року 11 671 грн. не здійснив оплату,термін сплати 30.12.2018 року

У судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе не визнав і вказав, що він не являється керівником ТОВ «Фінанс-Торг»,а з 01.03.2019 року являється інша особа,а саме ОСОБА_2 . Протокол про адміністративне правопорушення серії АА №754791 № 2/23-00-53-12-023/41581111 від 11.02.2019 року складався у його відсутності,без роз`яснення ст.63 Конституції України та ст.268 КпАП України,тобто в порушення вимог ст.256 КпАП України.Його 11.02.2019 року не було в приміщенні Звенигородського управління ДФС у Черкаській області,а тому акт складений 11.02.2019 року завідувачем сектору податків і зборів із юридичних осіб Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 про відмову від підпису в присутності головного державного ревізора-інспектора ОСОБА_4 та заступника начальника відділу ОСОБА_5 не відповідають дійсності,оскільки його не викликали до Звенигородського управління ДФС у Черкаській області.До нього на мобільний телефон зателефонувала жінка,яка представилась,що вона є ОСОБА_3 і повідомила, що відносно нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення,але не повідомила за вчинення якого саме адміністративного правопорушення,а тому такі дії ОСОБА_3 суперечать чинному законодавству і порушенню його прав передбачених,як Конституцією України,так і КпАП України. Звертає увагу суду на те,що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. ст. 254 - 256 КУпАП, а тому просить визнати протокол серії АА №754791 № 2/23-00-53-12-023/41581111 від 11.02.2019 року незаконним, протиправним та провадження у справі закрити.

В судовому засіданні завідувач сектору податків і зборів із юридичних осіб Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 пояснила,що на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КК України,а саме станом на 11.02.2019 року останній був керівником ТОВ «Фінанс-Торг» і повинен сплатити податкове зобов`язання з податку на додану вартість за листопад 2018 року в сумі 11 681 грн.,але оплату не здійснив в граничний термін до 30.12.2019 року.Також підтвердила,що вона дійсно йому телефонувала на мобільний телефон та відправила на електронну адресу ТОВ «Фінанс-Торг» копію протоколу про адміністративне правопорушення.

Допитані в судовому засіданні свідки: ОСОБА_5 ,яка працює заступником начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області та ОСОБА_4 працюючої головним державним ревізором інспектором сектору податків і зборів з юридичних осіб Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області,пояснили,що дійсно вони підписали акт від 11.02.2019 року №1/23-00-53-12-024/41581111 про відмову від підпису протоколу про адміністративне правопорушення особи,що притягається до адміністративної відповідальності,а саме ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,але він відмовився від підпису в телефонному режимі,його дійсно в приміщенні Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області не було.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши учасників судового процесу, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП.

Так, відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КпАП України, настає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).

Суб`єкти вказаного адміністративного правопорушення-спеціальні,а саме керівники та інші посадові особи установ,підприємств та організацій.

Оскільки з 01.03.2019 року ОСОБА_1 не являється керівником ТОВ «Фінанс-Торг»,що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,де вказано,що керівником являється Головатюк Ігор-місцезнаходження юридичної особи-Київська область,м.Бровари,бульвар Незалежності,17, а тому він не може бути суб`єктом вчинення вказаного адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст. 245 КпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.251 КпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.

Згідно до ст. 280 КпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в ст. 252 КпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Відповідно до ст.254 КпАП України,протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

Як встановлено в судовому засіданні та згідно акту звірки (перевірки) щодо неподання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) від 25.01.2019 року №31/23-0050-12-007/41581111,особу яка вчинила адміністративне правопорушення було виявлено 25.01.2019 року,тобто протокол про вчинення адміністративного правопорушення повинен бути складений 26.01.2019 року,а протокол про адміністративне правопорушення серії АА №754791 № 2/23-00-53-12-023/41581111 від 11.02.2019 року складений 11.02.2019 року,тобто з порушенням вимог ст.254 КпАП України.

Згідно ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

При складенні протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №754791 № 2/23-00-53-12-023/41581111 від 11.02.2019 року відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КпАП України він був відсутній,а тому порушені його права,як особи ,що притягається до адміністративної відповідальності,тобто йому не роз`яснені його права передбачені ст.268 КпАП України та ст.63 Конституції України.

Враховуючи вищевикладене та ті обставини, що в матеріалах справи відсутні будь-які пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також не зазначено дату, часу і місце вчинення правопорушення, ОСОБА_1 не роз`яснені його процесуальні права, що передбачені ст. 63 Конституції України та ст.268 КпАП України, що тягне за собою закриття провадження по даній справі у зв`язку з відсутністю в діях складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП.

У відповідності до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на його користь.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у звязку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП.

Керуючись ст.ст.247 283, 284 КпАП України,суддя, -

п о с т а н о в и в:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КпАП України, закрити на підставі ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Звенигородський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т.В.Гончаренко