Рішення № 82494233, 20.06.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2019
Номер справи
420/1975/19
Номер документу
82494233
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/1975/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Радчука А.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (66300, Одеська область, Подільський район, с. Куяльник, вул. Куяльницька, 26-А, код ЄДРПОУ 04379835) до Подільської районної ради Одеської області (66300, Одеська область, м. Подільськ, вул. Соборна, 105, код ЄДРПОУ 21020604) про визнання протиправної бездіяльності, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області до Подільської районної ради Одеської області, в якому позивач просив:

визнати протиправні дії Подільської районної ради Одеської області, щодо прийняття рішення 28 грудня 2018 року №378 – VІІ “Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319 – VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади” в частині виключення з додатку №4 рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319 – VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади” в новій редакції, вилучивши зі списку нежитлову будівлю (будівлю Котовської друкарні), розташовану за адресою: 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1;

визнати незаконним та скасувати рішення Подільської районної ради від 28 грудня 2018 року №378 –VІІ “Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319- VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади”;

зобов`язати Подільську районну раду Одеської області затвердити акт прийому-передачі нежитлової будівлі (будівлю Котовської друкарні), розташовану за адресою: 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що 21 листопада 2017 року на сесії Куяльницької сільської ради було прийнято рішення № 9 - VII «Про початок реорганізації Борщівської, Бочманівської, Великофонтанської, Гоноратської, Качурівської, Климентівської, Косівської, Липецької, Любомирської, Мардарівської, Нестоїтської, Новоселівської, Олексіївської, Петрівської, Станіславської, Старокульнянської, Ставківської сільських рад шляхом приєднання до Куяльницької сільської ради». Даним рішенням почата процедура реорганізації сільських рад в об`єднану територіальну громаду в особі Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області.

22 грудня 2017 року на сесії Куяльницької сільської ради прийнято рішення 31 - VII «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності Куяльницької об`єднаної територіальної громади майна із спільної власності територіальних громад Подільського району»,

24 липня 2018 року на адресу Подільської районної ради направлено лист вимогу, яким Куяльницька рада вимагала затвердити акти прийому-передачі нежитлової будівлі Друкарні, яка розміщена за адресою: Одеська обл., м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, будинок 1. На дану вимогу Подільська районна рада повідомила, що акти будуть затвердженні на наступній сесії районної ради.

Однак, Подільська районна рада в супереч вимогам закону не затвердила акти прийому-передачі, і на сесії районної ради 28 грудня 2018 року № 378- VII внесла зміни до рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 319 -VII «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади», яким виклала додаток № 4 рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 319—VII «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади» в новій редакції, вилучивши зі списку нежитлову будівлю (будівлю Котовської друкарні), розташовану за адресою : 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1,

Позивач зазначає, що на території Куяльницької об`єднаної територіальної громади знаходяться вищевказане нерухоме майно, яке задовольняє потреби членів цієї громади. Нерухоме майно перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району і за законом має бути передане у власність об`єднаної територіальної громади.

З наведених підстав позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою судді від 25.04.2019 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження на 22.05.2019 року.

17.05.2019 року до суду повернулось поштове повідомлення зі змісту якого вбачається, що 08.05.2019 року відповідачу було вручено поштове відправлення, в якому містилися копія ухвали про відкриття провадження разом з позовною заявою.

В судове засідання 22.05.2019 року представник відповідач не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується його особистим підписом у повідомленні про вручення поштового відправлення. Жодних клопотань від відповідача до суду не надходило.

У зв`язку з цим розгляд справи було відкладено на 04.06.2019 року

04.06.2019 року до суду повернулось поштове повідомлення зі змісту якого вбачається, що 29.05.2019 року відповідачу було вручено поштове відправлення, в якому містилися судова повістка на 04.06.2019 року.

В судове засідання 04.06.2019 року представник відповідача також не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, що підтверджується його особистим підписом у повідомленні про вручення поштового відправлення. Жодних клопотань від відповідача до суду не надходило.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, серед іншого, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. У разі повторної неявки повідомленого належним чином відповідача в судове засідання, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неприбуття в судове засідання сторін та відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.

Відповідно до ч. 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється

У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання 04.09.2019 року за допомогою звукозаписувального технічного засобу, згідно приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, не здійснювалося.

Судом встановлено, що копію ухвали про відкриття провадження від 25.04.2019 року було вручено відповідачу 08.05.2019 року. В тексті даної ухвали відповідача було повідомлено, що справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін і перше судове засідання відбудеться 22.05.2019 року о 10:00 годині.

Також в тексті ухвали про відкриття провадження відповідачу було встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, повідомлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Станом на 04.06.2019 року відповідачем не надано до суду відзив на позов. При цьому суд зазначає, що останнім днем для подання до суду відзиву на позов було 23.05.2019 року, оскільки копію ухвали про відкриття провадження разом з позовною заявою було вручено Відповідачу 08.05.2018 року.

Оскільки відповідач був повідомлений належним чином про необхідність з`явитись в судові засідання 22.05.2019 року та 04.06.2019 року та враховуючи, що відповідачем не було подано до суду відзив у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження, суд, у відповідності до положень ч. 3 ст. 205, ч. 6 ст. 162 КАС України, вирішив розглянути справу за наявними матеріалами та на підставі наявних у ній доказів.

В тексті ухвали про відкриття провадження відповідачу було роз`яснено що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Оскільки останнім днем для подання до суду відзиву на позов було 23.05.2019 року і станом на 04.06.2019 року відповідачем не надано відзив на позов та не повідомлено суд про поважність причин щодо не надання відзиву, враховуючи що і станом на 20.06.2019 року від відповідача так і не надійшов відзив, суд, у відповідності до ч. 4 ст. 159 КАС України, кваліфікує неподання відповідачем (суб`єктом владних повноважень) відзиву на позов як визнання позову.

Проте з метою всебічного та об`єктивного розгляду справи, судом досліджено матеріали адміністративної справи, обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов та докази, якими він обґрунтовується, і встановлено наступне.

21 листопада 2017 року на сесії Куяльницької сільської ради було прийнято рішення № 9 - VII «Про початок реорганізації Борщівської, Бочманівської, Великофонтанської, Гоноратської, Качурівської, Климентівської, Косівської , Липецької, Любомирської, Мардарівської, Нестоїтської, Новоселівської, Олексіївської, Петрівської , Станіславської, Старокульнянської, Ставківської сільських рад шляхом приєднання до Куяльницької сільської ради». Даним рішенням почата процедура реорганізації сільських рад в об`єднану територіальну громаду в особі Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області.

На адресу Подільської районної ради 14 грудня 2017 року Позивачем направлено лист з проханням передачі всього майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад Подільського району.

Крім цього 22 грудня 2017 року на сесії Куяльницької сільської ради прийнято рішення 31 - VII «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності Куяльницької об`єднаної територіальної громади майна із спільної власності територіальних громад Подільського району», яким вирішено, серед іншого, надати згоду на прийняття відповідних бюджетних установ та майна, що знаходяться на території об`єднаної громади зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ Подільського району до комунальної власності Куяльницької об`єднаної територіальної громади в особі Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області, а також «Комунального підприємства з управління комунальним майном» разом з об`єктами нерухомості, які входять до його статутного фонду.

22 грудня 2017 року на сесії Подільської районної ради прийнято рішення 319- VII «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади». Даним рішенням Подільська районна рада Одеської області передала Позивачу усе майно, за виключенням адміністративної будівлі Подільської районної ради що розташована за адресою: Одеська обл., м. Подільськ, вул. Соборна, 105 на термін до визначення функціонування, повноважень та роботи Подільської районної ради.

24 липня 2018 року на адресу Подільської районної ради направлено лист вимогу, яким Куяльницька рада вимагала затвердити акти прийому-передачі нежитлової будівлі Друкарні, яка розміщена за адресою: Одеська обл., м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, будинок 1.

Листом від 26.07.2018 року Подільська районна рада повідомила позивача, що акти прийому-передачі нежитлової будівлі Друкарні, яка розміщена за адресою: Одеська обл., м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, будинок 1, будуть затвердженні на наступній сесії районної ради.

Однак, Подільська районна рада в супереч вимогам закону не затвердила акти прийому-передачі, і на сесії районної ради

28 грудня 2018 року Подільська районна рада прийняла рішення № 378- VII, яким внесла зміни до рішення «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади» від 22 грудня 2017 року № 319 –VII, яким виклала додаток № 4 рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 319—VII «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади» в новій редакції, вилучивши зі списку нежитлову будівлю (будівлю Котовської друкарні), розташовану за адресою: 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1.

Згідно ст. ст. 19, 140 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Відповідно до абз. 15 ч. 1 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, та через органи місцевого самоврядування.

Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об`єднаних територіальних громад.

Відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», добровільне об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких умов: якість та доступність публічних послуг, що надаються в об`єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об`єднання.

Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об`єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою. У разі об`єднання всіх територіальних громад одного району в одну об`єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об`єднаної територіальної громади, а пов`язані з таким майном права та обов`язки належать об`єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.

Відповідно до абзаців 1-3 пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з набранням чинності цим Законом майно, яке до прийняття Конституції України у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.

Майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.

За пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Відповідно до пункту 39 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об`єднаних територіальних громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.

Пунктом 32 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання надання згоди на передачу об`єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об`єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об`єктів державної власності.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що Подільська районна рада ухиляється від здійснення передачі нерухомого майна – нежитлової будівлі (будівлі Котовської друкарні), розташованого за адресою: 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1, чим порушує пункт 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та право комунальної власності об`єднаної територіальної громади.

Суд зазначає, що такі дії Подільської районної ради порушують права об`єднаної територіальної громади щодо розпорядження та управління комунальним майном, яке задовольняє потреби членів цієї громади, оскільки позбавляє об`єднану територіальну громаду можливості ефективно управляти ним в інтересах членів громади та гарантувати вищий, ніж до утворення об`єднаної територіальної громади, рівень надання послуг, що передбачено пунктом 5 частини 1 статті 4 Законом України «Про добровільне об`єднання територіальних громад».

При цьому суд звертає увагу, що норми, закріплені у пункті 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», носять імперативний характер, позбавляючи районну раду можливості відмовити об`єднаній територіальній громаді у здійсненні передачі відповідних об`єктів чи майна.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що дії Подільської районної ради Одеської області, щодо прийняття рішення 28 грудня 2018 року №378 – VІІ “Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319 – VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади” є протиправними, у зв`язку з чим зазначене рішення належить до скасування а Подільська районна рада Одеської області повинна затвердити акт прийому-передачі нежитлової будівлі (будівлі Котовської друкарні), розташованої за адресою: 66300, Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1 у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади.

При цьому судом враховано положення ч. 1 ст. 3 та ч. 3 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування від 15.10.1985, ратифікованої Законом України від 15.07.1997 № 452/97-ВР, відповідно до яких, місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення. Публічні повноваження здійснюються переважно тими органами публічної влади, які мають найтісніший контакт з громадянином.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бендерський проти України» від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав Відповідачем у справі, або якщо Відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

У зв`язку з задоволенням даного адміністративного позову суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 5763 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77, 90, 139, 229, 246, 255, 293, 295 КАС України, суд –

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (66300, Одеська область, Подільський район, с. Куяльник, вул. Куяльницька, 26-А, код ЄДРПОУ 04379835) до Подільської районної ради Одеської області (66300, Одеська область, м. Подільськ, вул. Соборна, 105, код ЄДРПОУ 21020604) про визнання протиправної бездіяльності, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправними дії Подільської районної ради Одеської області, щодо прийняття рішення 28 грудня 2018 року №378 – VІІ “Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319 – VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади”.

Визнати протиправним та скасувати рішення Подільської районної ради від 28 грудня 2018 року №378 –VІІ “Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №319- VІІ “Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Подільського району у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади”.

Зобов`язати Подільську районну раду Одеської області затвердити акт прийому-передачі нежитлової будівлі (будівлю Котовської друкарні), розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , Одеська область м. Подільськ, вул. Сільськогосподарська, 1 у комунальну власність Куяльницької об`єднаної територіальної громади.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Подільської районної ради Одеської області (66300, Одеська область, м. Подільськ, вул. Соборна, 105, код ЄДРПОУ 21020604) на користь Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (66300, Одеська область, Подільський район, с. Куяльник, вул. Куяльницька, 26-А, код ЄДРПОУ 04379835) судові витрати у розмірі 5723 (п`ять тисяч сімсот двадцять три) грн.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.

Суддя А.А. Радчук.

.