Рішення № 82494058, 20.06.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2019
Номер справи
360/2088/19
Номер документу
82494058
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

20 червня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2088/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі – позивач, Білокуракинське ОУПФУ) до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень (далі – відповідач, УДВС ГТУЮ у Луганській області), у якому позивач просить суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Луганській області Галушки Маргарити Володимирівни від 08.05.2019 про накладення на Білокуракинське ОУПФУ в Луганській області штрафу у розмірі 5100 гривень у виконавчому провадженні № 58863007.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 10.04.2019 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження № 58863007 з примусового виконання виконавчого листа № 1240/2460/18, виданого 09.04.2019 Луганським окружним адміністративним судом про зобов`язання Білокуракинського ОУПФУ відновити нарахування з 01.04.2017 та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Виплату пенсії ОСОБА_1 поновлено в березні 2019 року (в межах місяця). Пенсія виплачується на рахунок, відкритий у відділенні „Ощадбанку”. Пенсія за період з 01.04.2017 по 28.02.2019 нарахована в сумі 67246,49 гривень. Сума пенсії, за період з 01.04.2017 по 28.02.2019 року, яка не виплачена за минулий період, розрахована і буде виплачена за окремим порядком після його затвердження Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо рішенням суду не визначено окремого порядку виплати пенсій за минулі періоди нарахування та виплату пенсій слід здійснювати відповідно до чинного законодавства, зокрема у відповідності до постанови КМУ від 25.04.2018 № 335 «Про внесення змін до постанови КМУ від 8 червня 2016 року № 365.

Також позивач зазначив, що невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності таких коштів у боржника не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин, оскільки такий боржник не мав фінансової можливості протягом встановленого державним виконавцем строку виконати судове рішення. Вказаний висновок містять постанови Верховного суду України від 24.03.2015 у справі №21-66а15 та від 26.05.2015 у справі № 21-199а15.

Листом № 2900/07-22/Зс від 13.05.2019 позивач повідомив відповідача про те, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 07.11.2018 по справі № 1240/2460/18 за позовом ОСОБА_1 виконано, виплату пенсії ОСОБА_1 поновлено у лютому 2019 року на підставі розпорядження про перерахунок пенсії від 21.02.2019 і було нараховано та виплачено пенсію в березні 2019 року у розмірі 4042,91 грн в межах суми стягнення за один місяць. Заборгованість по пенсії за період з 01.04.2017 по 28.02.2019 нарахована в сумі 67246,49 грн на найближчий виплатний період, тобто на відомості червня 2019 року.

Постанова про відкриття виконавчого провадження від 10.04.2019 до управління надійшла 26.04.2019, але на травень 2019 року в цей час пенсія уже була нарахована. І на підставі зазначеного до головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на найближчий виплатний період, тобто на відомості червня 2019 року, буде направлено списки осіб щодо фінансування нарахованої заборгованості, до якого включено особовий рахунок ОСОБА_1 про фінансування в червні 2019 року нарахованої на виконання судового рішення суми боргу по пенсії.

08.05.2019 головним державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу, згідно якої за невиконання рішення суду, на позивача, на підставі ст. 63. 75 Закону України «Про виконавче провадження", накладено штраф у розмірі 5100,00 грн.

Позивач вважає таку постанову протиправною та такою, що винесена з порушенням норм діючого законодавства.

Ухвалою суду від 21.05.2019 позовну заяву залишено без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви (арк.спр. 23-24).

Ухвалою суду від 03.06.2019 продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви (арк.спр. 29).

11.06.2019 позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 12.06.2019 справу прийнято до провадження та відкрито провадження у справі (арк. спр. 1-2).

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк.спр. 44), причини неявки суду не повідомив.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав відзив на адміністративний позов від 19.06.2019 вх. № 32752/2019, у якому просив розглянути справу без його участі та заперечував проти позовних вимог з таких підстав.

10.04.2019 на виконання до ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 09.04.2019 № 1240/2460/18 про зобов`язання Білокуракинського ОУПФУ відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) пенсії з 01 квітня 2017 року.

10.04.2019 державним виконавцем, керуючись вимогами ст.ст., 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України “Про виконавче провадження”, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

Державним виконавцем відповідно до ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження” неодноразово направлялися вимоги боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду.

На адресу ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області надійшла відповідь від боржника з якої встановлено, що рішення суду не виконано.

08.05.2019 державним виконавцем відповідно до ст. ст. 63, 75 Закону України “Про виконавче провадження” винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн.

Таким чином, відсутність фінансування Білокуракинського ОУПФУ не доведена документально, не надано доказів вчинення будь-яких дій на отримання фінансування для виконання судового рішення на момент накладення штрафу на боржника.

На думку відповідача, позивачем не було вжито всіх можливих та необхідних заходів для виконання судового рішення в повному обсязі.

Відповідач зазначив, що відсутність коштів у Білокуракинського ОУПФУ не доводить поважність причин невиконання судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, представник відповідача з посиланням на норми Закону України “Про виконавче провадження” просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Згідно із частиною дев`ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77,90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 07.11.2018 у справі № 1240/2460/18 позов ОСОБА_1 до Білокуракинського ОУПФУ про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено, визнано протиправним та скасувати розпорядження першого заступника начальника Сватівського відділу Білокуракинського ОУПФУ від 05 квітня 2017 року про заблокування виплати пенсії до з`ясування по пенсійній справі № 151278 ОСОБА_1 з 01 квітня 2017 року, зобов`язано Білокуракинське ОУПФУ (ідентифікаційний код 41246789, місцезнаходження: АДРЕСА_2 Луганська область, Білокуракинський район, селище міського типу Білокуракине, вул. Історична, буд. 81) відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) пенсії з 01 квітня 2017 року (арк. спр. 76-81).

За даними КП «ДСС» рішення у справі № 1240/2460/18 набрало законної сили 22.01.2019.

09.04.2018 стягувачем отримано виконавчий лист № 1240/2800/18 (арк. спр. 90-91).

Постановою від 10.04.2019 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження ВП № 58853007 з примусового виконання виконавчого листа № 1240/2460/18, виданого 09.04.2019 Луганським окружним адміністративним судом про зобов`язання Білокуракинського ОУПФУ (ідентифікаційний код 41246789, місцезнаходження: 92200, Луганська область, Білокуракинський район, селище міського типу Білокуракине, вул. Історична, буд. 81) відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) пенсії з 01 квітня 2017 року (арк. спр. 93).

26.04.2018 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області направлено вимогу № 2043 до Білокуракинського ОУПФУ щодо надання інформації стосовно повного та фактичного виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 1240/2640/18 (арк. спр. 94-95).

Листом від 07.05.2019 № 2832/07-22/30 позивач повідомив відповідача, що на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 07.11.2018 по справі № 1240/2640/18 управлінням поновлено виплату пенсії ОСОБА_1 у березні 2019 року (в межах місяця). Пенсія виплачується на рахунок, відкритий у відділенні «Ощадбанку». Пенсія за період з 01.04.2017 по 28.02.2019 нарахована в сумі 67246,49 грн. Сума пенсії за період з 01.04.2017 по 28.02.2019, яка не виплачена за минулий період, розрахована і буде виплачена за окремим порядком (арк. спр. 98-99).

07.05.2019 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області направлено вимогу № 2124 до Білокуракинського ОУПФУ щодо надання інформації стосовно повного та фактичного виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 1240/2640/18 (арк. спр. 96-97).

Листом від 10.05.2019 № 2838/07-22/30 позивач повідомив відповідача, що на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 07.11.2018 по справі № 1240/2640/18 управлінням поновлено виплату пенсії ОСОБА_1 у березні 2019 року (в межах місяця). Пенсія виплачується на рахунок, відкритий у відділенні «Ощадбанку». Пенсія за період з 01.04.2017 по 28.02.2019 нарахована в сумі 67246,49 грн. Сума пенсії за період з 01.04.2017 по 28.02.2019, яка не виплачена за минулий період, розрахована і буде виплачена за окремим порядком (арк. спр. 102-103).

Постановою головного державного ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 08.05.2019 ВП № 58863007 накладено штраф на Білокуракинське ОУПФУ Луганської області за невиконання судового рішення по справі № 1240/2460/18 на користь держави в розмірі 5100 грн (арк. спр. 101).

13.05.2019 боржником направлено головному державному виконавцю ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області Галушці М. лист № 2900/07-22/3с щодо виконання постанови по ВП № 58863007 від 18.04.2019 з зазначенням, що до ГУ ПФУ в Луганській області на найближчий виплатний період, тобто на відомості червня 2019 року буде направлено списки осіб щодо фінансування нарахованої заборгованості, до якого включено особовий рахунок ОСОБА_1 про фінансування в червні 2019 року нарахованої на виконання судового рішення суми боргу по пенсії (арк.спр. 109).

Постановою головного державного ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 04.06.2019 ВП № 58863007 накладено штраф на Білокуракинське ОУПФУ Луганської області за невиконання судового рішення по справі № 1240/2460/18 на користь держави в розмірі 10200 грн (арк. спр. 111).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

Надаючи оцінку доводам позивача про те, що відсутня можливість виплатити заборгованість з пенсії ОСОБА_1 в повному обсязі через відсутність фінансування, суд зазначає таке.

Положеннями статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону України “Про виконавче провадження” рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Також згідно із статтею 75 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону України “Про виконавче провадження”, зокрема, за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність.

З аналізу викладеної норми слідує, що негативні наслідки у вигляді накладення штрафу за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення настають за умови його невиконання без поважних причин.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).

Отже, невиконання судового рішення позивачем в частині виплати грошових коштів, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Даний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а (К/9901/1598/18).

Як вбачається з протоколу призначення пенсії Білокуракинським ОУПФУ Луганської області поновлено виплату пенсії ОСОБА_2 .Г з березня 2019 року у розмірі 3343,39 грн (арк.спр. 52).

Крім того, листами від 07.05.2019 та від 10.05.2019 №№ 2832/07-22/30, 2838/07-22/30 позивач повідомив відділ примусового виконання рішень, що виплату пенсії ОСОБА_1 поновлено з 01 березня 2019 року (арк. спр. 50-51,71-72).

Відтак, позивач вчинив, всі залежні від нього дії для забезпечення виплати перерахованих пенсій.

Також суд зазначає, що у виконавчому листі від 09.04.2019, виданому Луганським окружним адміністративним судом у справі № 1240/2460/18, міститься вимога про зобов`язання Білокуранського ОУПФУ відновити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 квітня 2017 року (арк.спр. 90-91).

Згідно пункту 1.5 Порядку подання та оформлення документів, призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року № 22-1 із змінами (далі - Порядок) заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації) перебування на обліку як одержувача пенсії.

Пунктом 2.22 Порядку за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.

Розпорядженням КМУ від 07.11.2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» затверджено перелік населених пунктів, на яких органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження. Відповідно до постанови КМУ від 07.11.2014 № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою, органи державної влади, в тому числі Пенсійного фонду України, не функціонують.

Підстави «припинення та поновлення виплати пенсій за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду» визначено статтею 49 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІУ.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» призначення та продовження виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб». Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ «Державний Ощадний банк України».

Відповідно до пп.4 і 5 п. 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» соціальні виплати припиняються у разі отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Також вишезазначеною постановою обумовлено, що призначення (поновлення) пенсій внутрішньо переміщеним особам буде відбуватися тільки після перевірки фактичного місця проживання, яке вказане в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. За результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов. Питання щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглядаються комісіями, утвореними при міських держадміністраціях. За результатами такого розгляду з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту її припинення. У разі прийняття рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати комісія надсилає копію такого рішення органові, що здійснює соціальні виплати, та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. Орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі позитивного рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486 визначено, що управління Фонду підпорядковуються Фонду та безпосередньо відповідним головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Фонду), що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує доходи та видатки коштів Фонду в районі (місті), у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує ведення бухгалтерського обліку з виконання доходів і видатків, кошторису видатків на утримання управління Фонду та своєчасно складає і в установленому порядку подає затверджену звітність головним управлінням Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 3, 5, 8 пункту 4 вказаного Положення).

Білокуракинським ОУПФУ Луганської області відповідно протоколу призначення пенсії проведено поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 з липня 2018 року та виплачено пенсію у місячному розмірі 7041,04 грн (арк. спр. 15).

Таким чином, судове рішення виконано частково, а відсутність фінансування на виплату заборгованості з пенсії є поважною причиною невиконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1921,00 грн згідно з платіжним дорученням від 28.05.2019 № 407 (арк.спр. 20).

В межах спірних правовідносин суб`єктом владних повноважень є відповідач, правомірність рішення якого оскаржено позивачем – учасником виконавчого провадження.

Таким чином, витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГТУЮ у Луганській області, структурним підрозділом якого є відповідач.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень про скасування постанови про накладення штрафу задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 08.05.2019 про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП № 58863007.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного територіального управління юстиції у Луганській області (код ЄДРПОУ 34941884, 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22) на користь Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (код ЄДРПОУ 41246789, 92704, Луганська область, смт. Білокуракине, вул. Історична, 81) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.Г. Секірська