
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10 червня 2019 року (10 год. 33 хв.)Справа № 280/1244/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Конишевої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Бойко К.О.,
представників сторін:
позивача - Волтер О.В.,
відповідача - Лактіонова О.М., Федорець І.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХЕНЕРГОХІМ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Ульянова, буд. 54, код ЄДРПОУ 22161169)
до Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764)
про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Через систему "Електронний суд" до Запорізького окружного адміністративного суду надійшли матеріали від Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХЕНЕРГОХІМ» з назвою "Позовна заява про визнання дій протиправними та скасування рішення Управління ДМС України» до Запорізької митниці ДФС, згідно яких позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення про визначення коду товару №КТ-UA112080-0093-2018 від 19.11.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що митний орган при прийнятті оскаржуваного рішення про визначення коду товару дійшов необґрунтованих висновків щодо віднесення Фільтр-пресу моделі FP.630.C.32.8.О.ЕН.10 та візка для зневоднення шламу до двох різних кодів УКТЗЕД, оскільки окремо один від одного вони не можуть використовуватися за цільовим призначенням. Крім того, митний орган при прийнятті оскаржуваного рішення про визначення коду помилково не врахував примітки до УКТЗЕД. Додатково надано пояснення представником позивача у відповіді на відзив (вх. №20202 від 20.05.2019) та в додаткових поясненнях у справі (вх. №22074 від 30.05.2019, вх. №23624 від 07.06.2019). Крім того, представником позивача додатково долучено до матеріалів справи додаткові докази (вх. №21489 від 27.05.2019).
Відповідач проти позову заперечував, до суду надав відзив на адміністративний позов (вх. №18529 від 08.05.2019), відповідно до якого зазначає, що товар «візок для зневодненого шламу», який є несамохідним транспортним засобом, який приводиться в рух рукою або ногою та призначений для переміщення відпресованого шламу, класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8716 80 00 00 (ставка ввізного мита 10%), як інші транспортні засоби. Товар «Фільтр - прес» моделей FP.630.C.32.8.0.EH. 15.0PS.DT та FP.630.C.32.8.0.EH.10 класифікується за кодом 8421 29 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (ставка ввізного мита 0%). На підтвердження правомірності прийнятого рішення, представником відповідача додаткового надано документи відповідно до заяви (вх.. №20881 від 23.05.2019).
Ухвалою суду від 19 квітня 2019 року відкрито загальне позовне провадження, попереднє судове засідання призначено на 14 травня 2019 року.
14 травня 2019 року протокольною ухвалою суду відкладено підготовче судове засідання на 27 травня 2019 року.
27 травня 2019 року протокольною ухвалою відкладено підготовче судове засідання на 03 червня 2019 року.
Позивачем 30 травня 2019 року було заявлено клопотання про виключення з числа доказів копій листів ТОВ «Техенергохім» від 16.01.2019, Запорізької митниці ДФС від 25.01.2019, ДФС України від 14.03.2019 у зв`язку із тим, що зазначені листи не були покладені в основу оскаржуваного рішення.
Суд зазначає, що дані листи позивача, стосуються предмету доказування. Цими листами позивач просив відмінити оскаржуване рішення, тому дані докази є допустимими, належними і достовірними. Тому суд вважає клопотання не обґрунтованим щодо виключення з числа доказів вище зазначені листи.
03 червня 2019 року протокольною ухвалою суду закрито підготовче судове засідання та призначено справу до судового розгляду на 10 червня 2019 року.
10 червня 2019 року у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
23.07.2018 між ТОВ «Техенергохім» та «AES Aritma Ekipmanalari ve Sistemleri Insaat Taahhut San ve Tic.Ltd.Sti.» підписано додаток №2 до контракту №17308/ІМ від 20.04.2017, відповідно до умов якого та згідно з комерційним інвойсом №Ф344904 від 05.11.2018, ТОВ «Техенергохім» придбано товар: «Фільтр-прес, модель FP.630.C.32.8.0.EH.10 Серійний номер: FP.751.
19.11.2018 ТОВ «Техенергохім» до митного контролю та митного оформлення надіслано засобами електронного зв`язку згідно зі ст. 257 Митного кодексу України митну декларацію з довідковим номером 1892, режим ІМ 40, якій було присвоєно № UA112080/2018/028229 на товар: «Фильтр-прес - 1шт. Модель: FP.630.C.32.8.0.EH.10 Серійний номер: FP.751.»: Фільтр-пресс є обладнання, що фільтрує, метою вживання якого є обезводнення шламу. Як фільтрат, так і зневоднений продукт підлягають відновленню. Фільтр-пресс стискає продукт, щоб зменшити вміст вологи, що приводить до збільшення концентрації твердих речовин до 90-95%. Таким чином, на виході виходить чистіший продукт, а відфільтровану воду можна використовувати в подальших процесах. Концентрація твердих речовин після виходу з фільтр-пресса може варіюватися залежно від процесу і відповідності йому складу шламу. Даний фільтр-пресс буде встановлений в цеху очищення промислових стоків оліїекстракційного підприємства. В процесі очищення стічних вод утворюється шлам, в якому присутня головним чином органічна складова - продукти виробництва підприємства. Додатково шлам обробляється вапном. Фільтрат, утворений в процес обезводнення шламу у фільтр-прессі - вода. Поставляється в частково розібраному вигляді для зручності транспортування. Виробник: AES Aritma Elkipmanlari ve Sistemleri Insaat Taahhur San ve Tic.Ltd.Sti. Торгівельна марка: нема даних. Країна походження: Туреччина.», заявлений за кодом 8421290000 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД).
До митного оформлення вказаного товару до митниці разом з митною декларацією було надіслано скановані копії наступних документів, а саме:
Пакувальний лист від 05.11.2018 № 1;
Інвойс від 05.11.2018 № A344904;
Автомобільна транспортна накладна від 13.11.2018 № 0942584;
Банківські платіжні документи від 28.09.2018 № TF11363ЕА0180928 та від 31.10.2018 № TF1136В7С0181031;
Довідка від 07.11.2018 №209;
Проформа-інвойс від 23.07.2018 № А-172707;
Додаток до контракту від 23.07.2018 № 2;
Інструкція з експлуатації від 05.11.2018 № б/н;
Фото виробу від 05.11.2018;
Креслення від 23.07.2018 № FP.630.C.32.8.0.EH.10;
Технічна довідка від 09.11.2018 № 34/18-0809;
Надсилання зазначених документів разом з митною декларацією № UA112080/2018/028229 від 19.11.2018 підтверджується витягом з автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» (далі - АСМО «Інспектор») та гр. 44 зазначеної декларації.
19.11.2018 уповноваженою посадовою особою митниці прийнято рішення про визначення коду товару від 19.11.2018 № KT-UA112080-0093-2018 на підставі документів, зазначених у пункті 3 Рішення, а саме: Закону України "Про митний тариф України" від 19.09.2013 № 584-VII - УКТ ЗЕД: Приміток до розділів XVI, XVII УКТ ЗЕД, приміток до груп 84, 87 УКТ ЗЕД; Основних правил інтерпретації класифікації товарів (далі - ОПІ) № № 1 та 6; пояснень до товарних позицій 8421, 8716 УКТ ЗЕД, затверджених наказом ДФС України від 09.06.2015 № 401; технічної довідки; інструкції з експлуатації та обслуговування фільтр-пресу, фотографії виробу.
Товар № 1 класифіковано за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8421290000 «Фильтр- прес. Модель: FP.630.C.32.8.0.EH.10».
Товар № 2 класифіковано за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8716800000 «Несамохідний транспортний засіб - візок, який приводиться в рух рукою або ногою, що виготовлений з чорних металів та призначений для переміщення відпресованого шламу».
Згодом, 19.11.2018 позивачем надіслано Технічну інформацію Візка для зневодненого шламу з кресленням від 19.11.2018 № б/н.
У митному оформленні митної декларації № UA112080/2018/028229 від 19.11.2018 було відмовлено, складено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 19.11.2018 № UA112080/2018/00588 відповідно до ст.ст. 69, 256 МКУ та Порядку № 631.
Товар випущено у вільний обіг за митною декларацією № UA112080/2018/028412 від 20.11.2018 із врахуванням прийнятого Рішення про визначення коду товару від 19.11.2018 № KT-UA112080-0093-2018. Митні платежі сплачені в повному обсязі.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з даним позовом.
Спірні правовідносини між позивачем та відповідачем-1 з питання митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України, регламентуються Митним кодексом України від 13 березня 2012 року №4495-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
У відповідності до частини першої статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України:
товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД;
контролюючі органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД;
на вимогу посадової особи контролюючого органу декларант або уповноважена ним особа зобов`язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них;
у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів контролюючий орган має право самостійно класифікувати такі товари;
рішення контролюючих органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов`язковими.
Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням контролюючого органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення у порядку, встановленому главою 4 Митного кодексу України.
З метою визначення порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, що подається органу доходів і зборів на паперовому носії або як електронний документ розроблено Порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №631, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 серпня 2012 за № 1360/21672 (далі - Порядок № 631).
Відповідно до п. 4.5 Розділу IV Порядку № 631 при здійсненні митного оформлення митної декларації (далі - МД) виконуються такі митні формальності:
4.5.1. Перевірка дотримання строків подання митної декларації (у випадках, визначених законодавством);
4.5.2. Перевірка наявності відміток про завершення переміщення товарів (у випадках, визначених законодавством з питань державної митної справи);
4.5.3. Контроль співставлення (автоматизоване порівняння) даних, які містяться в ЕК МД (ЕМД), та інших документів, поданих для митного оформлення;
4.5.4. Контроль із застосуванням системи управління ризиками, в тому числі оцінка ризику за МД шляхом аналізу ЕК МД та ЕК ДМВ (ЕМД та ЕДМВ) за допомогою АСАУР.
4.5.5. Перевірка правильності класифікації товарів.
4.5.6. Перевірка правильності визначення країни походження товарів.
4.5.7. Перевірка дотримання встановлених до задекларованих товарів заходів нетарифного регулювання (відсутність визначених законодавством заборон щодо переміщення або поміщення у відповідний митний режим задекларованих товарів; наявність відповідних документів, наявність в МД відомостей про відповідні документи або відомостей про відмітки у товаросупровідних документах).
4.5.8. Перевірка наявності задекларованих товарів у митному реєстрі об`єктів права інтелектуальної власності.
4.5.9. Перевірка правильності застосування пільг в оподаткуванні.
4.5.10. Перевірка правильності визначення митної вартості товарів.
Відповідно до ч. 2 ст. 361 Глави 52 МК України органи доходів і зборів застосовують систему управління ризиками для визначення товарів, транспортних засобів, документів і осіб, які підлягають митному контролю, форм митного контролю, що застосовуються до таких товарів, транспортних засобів, документів і осіб, а також обсягу митного контролю.
За результатами оцінки ризику модулем АСАУР (автоматизована система аналізу та управління ризиками) сформовано профілі ризику, імовірность виникнення ризиків, відповідно до наказу Держмитслужби України від 27.05.2005 № 435 «Про затвердження Концепції створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками та Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю» (зі змінами).
Відповідно до пояснень відповідача, при виконання митних формальностей за МД № UA112080/2018/028229 від 19.11.2018 спрацювала форма контролю системи управління ризиками.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.07.2015 № 684 «Про затвердження Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю» системою згенеровано відповідні форми митного контролю (в тому числі щодо проведення митного огляду, забезпечення ідентифікації товарів, посилений контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД, витяг з АСМО «Інспектор».
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 № 584-VII, з урахуванням ОПІ та визначальних для класифікації характеристик товару.
Міжнародною основою УКТ ЗЕД є Гармонізована система опису та кодування товарів (далі - ГС). Законом України від 19.09.2013 № 584-VII "Про Митний тариф України" затверджена УКТ ЗЕД на основі ГС 2012 року.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні розроблено пояснення до УКТ ЗЕД, побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, які затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 № 401.
Відповідно до ст. 69 МКУ органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.
Відповідно до пункту 3 Розділу І Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 (далі - Порядок), класифікація товару - визначення коду товару відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України "Про Митний тариф України" (далі - Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД), з урахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТ ЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання статті 68 Кодексу, до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення.
Відповідно до пункту 3 Розділу III Порядку, Рішення приймається за результатами класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД у разі необхідності зміни задекларованого коду товару згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі за результатами спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками та у складних випадках митних формальностей.
Так, судом встановлено, що оскаржуване Рішення прийнято на підставі документів, зазначених у пункті 3 Рішення, а саме: Закону України "Про митний тариф України" від 19.09.2013 № 584-VII - УКТ ЗЕД: Приміток до розділів XVI, XVII УКТ ЗЕД, приміток до груп 84, 87 УКТ ЗЕД; Основних правил інтерпретації класифікації товарів (далі - ОПІ) № № 1 та 6; пояснень до товарних позицій 8421, 8716 УКТ ЗЕД, затверджених наказом ДФС України від 09.06.2015 № 401; технічної довідки; інструкції з експлуатації та обслуговування фільтр-пресу, фотографії виробу.
Відповідно до п. 4.1 інструкції по експлуатації та обслуговуванню фільтр - пресу (далі - інструкція), фільтр - прес є фільтруючим обладнанням, метою якого є зневоднення шламу. Фільтр - прес стискає продукт для того, щоб зменшити вміст вологи, що призводить до збільшення концентрації твердих речовин до 90 - 95%. На виході отримується більш чистий продукт, а відфільтровану воду можна використовувати в подальших процесах.
Також, згідно з п. 4.1.1 інструкції, зазначені основні деталі (компоненти) фільтр - пресу, серед яких візок для зневодненого шламу, відсутній.
Відповідно до п.4.1.1 інструкції, у розділі «Послідовність та принцип роботи» також зазначено, що після процесу фільтрації та стадії видалення зневодненого шламу, зневоднений шлам збирається у візок чи на конвеєр, встановлений під пластинами фільтр - пресу. Відфільтрована рідина може використовуватися в наступних виробничих процесах.
Згідно з пунктом 4.2 інструкції, компонентами та складовими елементами фільтр - пресу є:
-бокові опори;
-пластини;
-фільтрувальна тканина;
-гідравлічний вузол;
- піддон та відвідним канал.
За результатом аналізу документів, наданих до митного оформлення, встановлено, що товар «Фільтр - прес» укомплектований візком для зневодненого шламу, який призначений для переміщення відпресованого шламу. Даний товар вказаний у п. 9.2. с) інструкції, у категорії "Аксесуари".
Відповідно до інформації з мережі Інтернет (сайт https://uk.wikipedia.org/wiki/), візок - це транспортний засіб, призначений для переміщення по твердій поверхні вантажів або пасажирів з використанням сили м`язів тварин або людини.
Отже, візок не забезпечує виконання визначеної функції фільтр - пресу - фільтрування з метою отримання зневодненого шламу. Основною функцією візка є збирання та переміщення зневодненого шламу, тобто він виконує функцію відмінну від загального процесу роботи фільтр - пресу.
У правилі 1 ОПІ прописано, що назви розділів, груп та підгруп наводяться лише для зручності користування. Для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо такі тексти назв та примітки не вимагають іншого, відповідно до таких положень.
Відповідно до примітки 4 до Розділу XVI УКТ ЗЕД, у разі якщо машина (включаючи комбінацію машин) складається з окремих комплектувальних вузлів (незалежно від того, чи розміщені вони окремо чи з`єднані між собою трубопроводами, трансмісійними механізмами, електричними кабелями чи іншими пристроями), призначених для забезпечення одночасного виконання чітко визначених функцій, що включені до однієї з товарних позицій групи 84 або 85, таку машину потрібно класифікувати у товарній позиції, що відповідає визначеній функції.
Згідно з пунктом VII «Функціональні блоки» (Примітка 4 до цього розділу), загальних положень до Розділу XVI УКТ ЗЕД, для цілей цієї примітки вираз «призначені для спільного виконання чітко визначеної функції» стосується лише тих машин і комбінацій машин, які необхідні для виконання функції, специфічної для функціонального блоку в цілому, і тому не містить у собі машини чи пристрої, що виконують допоміжні функції і не впливають на функції системи в цілому.
До товарної позиції 8421 УКТ ЗЕД, згідно з текстовим описом її назви, відносяться центрифуги, включаючи відцентрові сушарки; обладнання та пристрої для фільтрування або очищення рідин чи газів.
Відповідно до пункту (II) пояснень до товарної позиції 8421 УКТ ЗЕД, у цій товарній позиції класифікуються агрегати для фільтрування або очищення рідин чи газів. Багато видів фільтрувальних або очисних агрегатів цієї товарної позиції є просто нерухомими апаратами, які не мають деталей, що рухаються. До цієї товарної позиції включаються фільтри та очисники всіх типів (фізичні чи механічні, хімічні, магнітні, електромагнітні, електростатичні і т.п.).
У пункті (II) - (5) пояснень до товарної позиції 8421 УКТ ЗЕД зазначено, що у цій позиції класифікуються фільтрпреси. Вони складаються з горизонтального ряду фільтрувальних камер, утворених вертикальними пластинами, які знімаються легко, та рамами, покритими фільтрувальним матеріалом (тканина, целюлоза і т.п.). Деталі фільтра з`єднані або ґвинтом, або пресовим механізмом.
Рідина прокачується крізь чарунки насосом. Камери можуть нагріватися зсередини парою і т.п. Фільтрат видаляється з фільтра, а осад збирається в просторі між пластинами. Фільтрпреси використовуються для фільтрування та очищення багатьох рідин (наприклад, у хімічній промисловості, у цукровій промисловості, у пивоварстві, у виробництві вина, для очищенні олії, для збагаченні руди, у виробництві кераміки, штучного текстилю і т.п.).
Таким чином, на підставі призначення та технічного опису фільтр - пресу та візка, суд погоджується з висновком відповідача, що вони не призначені для забезпечення одночасного виконання чітко визначеної функції, тому не відповідають критеріям примітки 4 до Розділу XVI УКТ ЗЕД.
Функціональне призначення фільтр - пресу - це фільтрування, метою якого є зневоднення шламу, призначення візку - переміщення зневодненого шламу. Отже візок, як зазначалося вище, виконує допоміжну функцію у загальному процесі роботи фільтр - пресу.
Згідно з приміткою 1 (1) до Розділу XVI УКТ ЗЕД цей розділ не включає вироби Розділу XVII.
Виходячи з положень правила 1 ОПІ у товарній позиції 8716 УКТ ЗЕД, класифікуються причепи та напівпричепи; інші несамохідні транспортні засоби; їх частини.
Відповідно до пункту 7 Загальних положень групи 87 УКТ ЗЕД, до цієї групи включаються такі транспортні засоби, як "Причепи і напівпричепи та інші несамохідні транспортні засоби, тобто транспортні засоби, які буксируються іншим транспортним засобом, штовхаються або ведуться вручну чи гужовою тягою (товарна позиція 8716)".
До товарної позиції 8716 УКТ ЗЕД, яка має назву "Причепи та напівпричепи; інші несамохідні транспортні засоби; їх частини" включаються - (В) Транспортні засоби, які приводяться в рух рукою або ногою. До цієї групи товарів, зокрема, включаються: вантажні транспортні засоби та візки різних видів, включаючи спеціальні візки, призначені для застосування в конкретних галузях промисловості (у текстильній або керамічній промисловості, на молочних заводах і т. п.); ручні візки, наприклад, для вивозу сміття тощо.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, товар «візок для зневодненого шламу», який є несамохідним транспортним засобом, який приводиться в рух рукою або ногою та призначений для переміщення відпресованого шламу, класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8716 80 00 00 (ставка ввізного мита 10%), як інші транспортні засоби. Товар «Фільтр - прес» моделей FP.630.C.32.8.0.EH. 15.0PS.DT та FP.630.C.32.8.0.EH.10 класифікується за кодом 8421 29 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (ставка ввізного мита 0%).
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності..
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, надав суду доказів, які спростовували доводи позивача, а відтак, довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до частини п`ятої статті 137 КАС України розмір витрат на підготовку експертного висновку на замовлення сторони, проведення експертизи, залучення спеціаліста, перекладача чи експерта встановлюється судом на підставі договорів, рахунків та інших доказів.
На підтвердження понесених Запорізькою митницею ДФС витрат, пов`язаних із залученням перекладача, надано Договір №1 від 23.01.2019 про надання перекладацьких послуг, додаткові угоди №1 від 01.03.2019, №2 від 01.04.2019 та №3 від 14.05.2019, Акт здачі-приймання робіт (наданих послуг) від 15.05.2019 на загальну суму 105, грн., рахунок-фактуру №СФ-0000069 від 15.05.2019 на загальну суму 105 грн, платіжне доручення №306 від 21.05.2019 на загальну суму 105 грн.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХЕНЕРГОХІМ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Ульянова, буд. 54, код ЄДРПОУ 22161169) до Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764) - відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХЕНЕРГОХІМ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Ульянова, буд. 54, код ЄДРПОУ 22161169) на користь Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія - Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764) понесені витрати пов`язані із залучення перекладача у розмірі 105,00 грн. (сто п`ять гривень 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Судове рішення виготовлено у повному обсязі 19.06.2019.
Суддя О.В. Конишева