
Справа №515/934/19
Провадження №3/515/1644/19
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 червня 2019 року м.Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Сметаняк О.Я., за участю секретаря судового засідання Чумаченко Д.М., прокурора Горбаня А.Ю., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Давиденка К.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Татарбунари Одеської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Татарбунарської міської ради VII скликання,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Татарбунарської міської ради Одеської області VII скликання, який відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 03.04.2019 року щорічну декларацію за 2018 рік особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено відповідальність ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 хоча й визнав свою вину у вчиненні правопорушення проте показав суду, що е-декларацію подав несвоєчасно у зв`язку із хворобою дитини, закінченням строку дії електронного ключа. На наприкінці березня 2019 року намагався зайти до особистого кабінету на сайті НАЗК, проте у роботі реєстру подання е-декларації були технічні перепони.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення обов`язковому з`ясуванню підлягають обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши докази у відповідності до норм КУпАП приходжу до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення з огляду на наступне.
З протоколу про адміністративне правопорушення за № 480/2019 від 11.06.2019 року вбачається, що моментом виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією 11.06.2019 року.
З додатку до рішення Татарбунарської міської ради від 19.11.2015 року 1-VII ОСОБА_1 обрано депутатом Татарбунарської міської ради.
Зі змісту п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" від 14.04.2014 року за № 1700-VII вбачається, що дія зазначеного Закону поширюється на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.
З повідомлення Татарбунарської міської ради Одеської області від 01.04.2019 року, встановлено факт неподання щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік ОСОБА_1 , депутатом Татарбунарської міської ради 7 скликання.
Витягом послідовності дій суб`єктів декларування наданої НАЗК від 08.05.2019 року, слідує, що ОСОБА_1 03.04.2019 року о 16 год. 26 хв. зайшов до системи подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному порталі НАЗК та створив нову декларацію, яку подав в 17 год.02. хв. 09 с. 03.04.2019 року.
Таким чином, дослідивши докази у їх сукупності, достатності та взаємозв`язку, дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, вчинення ним правопорушення вперше, відсутність обставин, які обтяжують та пом`якшують відповідальність, суд, вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті, як такого, що буде достатнім для його виправлення та запобігання вчинення порушення в майбутньому.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 245, 280, 283, 284 КУпАП, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.04.2014 року за № 1700-VII (зі змінами та доповненнями) суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень в дохід держави (р/р 31113106015475, отримувач УК у Татарбунарському районі / Татарбунарський район/ 21081100 ЄДРПОУ 38012170).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України в розмірі 384,20 гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізити рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Олександр Ярославович Сметаняк