
Справа № 460/2722/19
Провадження №3/460/1722/19
П О С Т А Н О В А
31.05.2019 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М.. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
31.05.2019 до Яворівського районного суду Львівської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України.
Згідно з протоколом про адмінправопорушення №18 від 24.05.2019 ОСОБА_1 здійснював заправку транспортного засобу дизильним паливом в кількості 10 літрів, на суму 250 грн. із АЗС складається із заправного модуля та цистерни 10 тон, де зберігається дизельне паливо. Реалізація дизильного палива здійснювалось без дозвільних документів. Загальна сума від реалізації пального станом на 24.05.2019 становить 250 грн. Таким чином ОСОБА_1 вчинив правопорушення провадження господарської діяльності без дозвільних документів, чим порушив ч.1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові дані.
Згідно з ч.1 ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частина 1 статті 164 КпАП України передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Диспозиція цієї статті є бланкетною, а тому при складанні протоколу про адмінправопорушення слід вказувати норму закону, яким передбачено державну реєстрацію суб`єкта господарювання чи ліцензування провадження певного виду господарської діяльності.
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що протокол від 24.05.2019 складений без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, а саме: не викладено обставин вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до диспозиції ч.1 ст.164 КУпАП, не вказано яким чином особа, яка притягується до адмінвідповідальності, здійснювала господарську діяльність як суб`єкт господарювання, відсутні відомості про самостійність, регулярність та тривалість такої діяльності, отримання саме ним прибутку, в письмових поясненнях ОСОБА_1 стверджує, що лише працює оператором АЗС, що в с.Рясне-Руська. Будь-яких обставин щодо здійснення саме ним господарської діяльності як суб`єктом господарювання не наведено. В протоколі зазначено, що реалізація палива здійснюється без дозвільних документів без посилання на норму закону, яка передбачає здійснення такої діяльності за наявності відповідних документів.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. А тому уповноваженим особам слід долучити докази на підтвердження обставин, викладених в протоколі про адмінправопорушення.
Без усунення вказаних недоліків розгляд адміністративної справи по суті не можливий, таким чином матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КпАП України підлягають поверненню Головному управлінню ДФС у Львівській області для належного оформлення та усунення допущених недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в :
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП відносно ОСОБА_1 та долучені до нього матеріали повернути Головному управлінню ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.М.Карпин