
Справа №710/756/19
Номер провадження 2-а/710/13/19
УХВАЛА
про передачу справи до іншого суду
м. Шпола
19.06.2019
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління обслуговування громадян Шполянський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язати вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
18.06.2019 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла дана позовна заява, в якій позивач просить визнати незаконною бездіяльність Управління обслуговування громадян Шполянського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги в розмірі 10 (десяти) пенсій за віком. Зобов`язати Управління обслуговування громадян Шполянського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області нарахувати та виплатити грошову допомогу в розмірі 10- ти (десяти) пенсій за віком станом на день призначення пенсії, відповідно до п.7-1 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Згідно ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Згідно п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
В позовній заяві поданій позивачем заявлено дві вимоги: визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити дії (нарахувати та виплатити пенсію). Обидві вимоги стосуються Управління обслуговування громадян Шполянського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області. Отже дана справа не підсудна Шполянському районному суду як адміністративному суду, оскільки за предметною підсудністю належить до підсудності окружного адміністративного суду.
Згідно ч.ч.2, 6 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, визначеному пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління обслуговування громадян Шполянський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язати вчинити певні дії, необхідно передати на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
Згідно ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 20, 22, 29, 30, 241, 255, 248, 294, 295 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позов ОСОБА_1 до Управління обслуговування громадян Шполянський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язати вчинити певні дії передати на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду .
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається через Шполянський районний суд Черкаської області до Апеляційного суду Черкаської області (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи).
Суддя Н.П. Побережна