
Справа №560/719/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2019 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., за участю прокурора Азізова С.А., розглянувши об`єднані матеріали справи, що надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Соломіївської сільської ради Дубровицького району Рівненської області, проживаючої в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 25 грудня 1998 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 , роз`яснені.
в с т а н о в и в :
21 травня 2019 року та 30 травня 2019 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майором поліції Ляшуком Р.І. відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протоколи №184 та №216 відповідно про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вказаних протоколів, ОСОБА_1 , будучи депутатом Соломіївської сільської ради Дубровицького району Рівненської області, та згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила встановлені вимоги фінансового контролю, передбачені частиною 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" в частині обов`язку подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається НАЗК, за 2017 та 2018 роки, чим вчинила правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала повністю та щиро розкаялася.
Прокурор у судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією у повному обсязі. Просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Азізова С.А., повно, всебічно та об`єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з рішенням Соломіївської сільської ради Дубровицького району Рівненської області №01 від 26 листопада 2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом від виборчого округу №13.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 "Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті "б" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 рік в термін до 00:00 год. 01 квітня 2018 року та за 2018 рік в термін до 00:00 год. 01 квітня 2019 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік 05 квітня 2019 року о 12:31 год., а за 2018 рік 08 квітня 2019 року о 13:38 год.
Таким чином, депутат Соломіївської сільської ради Дубровицького району Рівненської області ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимоги частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки, чим вчинила адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення є місце депутатської діяльності ОСОБА_1 (як суб`єкта декларування) - Соломіївська сільська рада Дубровицького району Рівненської області: вул. Центральна, 9, с. Соломіївка, Дубровицького району Рівненської області.
Датою та часом вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 00:00 год. 01 квітня 2018 року - термін, до якого ОСОБА_1 повинна була подати до НАЗК декларацію за 2017 рік та 00:00 год. 01 квітня 2019 року - термін, до якого ОСОБА_1 повинна була подати до НАЗК декларацію за 2018 рік.
Згідно частиною 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Разом із тим, згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 24, 40-1, 284, 287, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача: 899998;
рахунок отримувача: 31211256026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Дубровицького
районного суду К.М. Отупор