Постанова № 82477583, 18.06.2019, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
18.06.2019
Номер справи
539/2221/19
Номер документу
82477583
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 539/2221/19

Провадження № 3/539/591/2019

П О С Т А Н О В А

іменем України

18 червня 2019 року Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

В складі: головуючого судді - Гудкова С.В.,

з участю секретаря – Яценко Л.І.,

прокурора – Савинського С.Г.,

розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Загребелля Оржицького району Полтавської області, мешканця АДРЕСА_1 , працюючого начальником Лубенської філії АТ «Полтаваобленерго», депутата Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області 7 скликання, ідентифікаційний код 2547508197,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколів про адміністративні правопорушення, відповідно до рішення чергової 19 сесії 7 скликання Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області від 29.12.2016 року «Про початок повноважень депутатів Засульської сільської ради», депутатом Засульської сільської ради обрано ОСОБА_1 , тобто, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності Чеберяк М.О ОСОБА_2 , як депутат Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області, повинен керуватися Конституцією України, а також законами: "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про статус депутатів місцевих рад" та іншими законодавчими актами.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб`єкти декларування – це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов`язкові до виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 статті 12 зазначеного вище Закону передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII депутати місцевих рад визначені суб`єктами декларування.

Пунктом 1 статті 45 цього ж Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Порядком застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 передбачено, що надання АЦСК ІДД ДФС послуг електронного цифрового підпису депутатам місцевої ради (сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної) здійснюється через відповідальну особу, визначену окремим розпорядженням голови такої ради. Тобто ОСОБА_1 будучи обраним депутатом Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області повинен був завчасно оформити електронний ключ та своєчасно подати декларацію в передбачені законом терміни.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області, був зобов`язаний подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік не пізніше 1 квітня 2018 року.

Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом – Реєстр), щорічна декларація ОСОБА_1 за 2017 рік зареєстрована в Реєстрі лише 09.08.2018 о 20 год. 34 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – https://public.nazk.gov.ua/declaration/bca5c035-a52d-4646-a6c3-775fd6407cc0.

Разом з тим, згідно листа Державного Підприємства «Українські спеціальні системи» від 23.04.2018 № 07-505, обмеження доступу до Реєстру було зафіксовано лише у період з 09:00 до 09:50 год. 02.01.2018 року та з 12:00 до 12:40 год. 15.03.2018 року.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Необхідно зазначити, що згідно пункту 10 розділу ІІ порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, після отриманого повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа.

Відповідно до розпорядження голови Засульської сільської ради № 66 від 14.05.2019 року уповноваженою особою на запобігання та виявлення корупції в Засульській сільській раді визначено ОСОБА_3 , головного спеціаліста загального відділу виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 у період із 01.01.2018 до 01.04.2018, не мав поважних причин для не своєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, в тому числі відповідальність за порушення фінансового контролю, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", а також він мав навички користування електронним цифровим підписом та Реєстром.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області сьомого скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за № 959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2018), а саме 09.08.2018 умисно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати приміщення Засульської сільської ради, Лубенського району, Полтавської області (вул АДРЕСА_2 Молодіжна, 78, АДРЕСА_1 , Лубенського району), де у ОСОБА_1 , як у депутата селищної ради, виник обов`язок подавати декларацію.

Датою вчинення правопорушення вважати дату несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 – 09.08.2018 року.

Датою виявлення правопорушення вважати дату реєстрації рапорту про встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи депутатом Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області, був зобов`язаний подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік не пізніше 1 квітня 2019 року.

Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом – Реєстр), щорічна декларація ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстрована в Реєстрі лише 07.04.2019 о 18 год. 12 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – https://public.nazk.gov.ua/declaration/32f6fc07-8a43-4eea-9f1b-d1c6f0933a72.

Разом з тим, згідно листа Державного Підприємства «Українські спеціальні системи» від 08.05.2019 № 07-1000, обмеження доступу до Реєстру було зафіксовано лише у період з 04.03.2019 року по 14:40 год. 06.03.2019 року, в інший час реєстр функціонував у штатному режимі.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Необхідно зазначити, що згідно пункту 10 розділу ІІ порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, після отриманого повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа.

Відповідно до розпорядження голови Засульської сільської ради № 66 від 14.05.2019 року уповноваженою особою на запобігання та виявлення корупції в Засульській сільській раді визначено ОСОБА_3 , головного спеціаліста загального відділу виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 у період із 01.01.2019 до 01.04.2019, не мав поважних причин для не своєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, в тому числі відповідальність за порушення фінансового контролю, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", а також він мав навички користування електронним цифровим підписом та Реєстром.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області сьомого скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за № 959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2019), а саме 07.04.2019 умисно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати приміщення Засульської сільської ради, Лубенського району, Полтавської області (вул АДРЕСА_3 78, с АДРЕСА_1 , Лубенського району), де у ОСОБА_1 , як у депутата селищної ради, виник обов`язок подавати декларацію.

Датою вчинення правопорушення вважати дату несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 – 07.04.2019 року.

Датою виявлення правопорушення вважати дату реєстрації рапорту про встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що вищевказані порушення допущені ним ненавмисно, а по причині того, що він вчасно не зміг отримати ЕЦП, також він був зайнятий на роботі по виробничим питанням.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення та іншими матеріалами справи.

Згідно ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАП України, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у числі інших, визначених законом обставин, зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності, чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

З огляду на вищевказане, оцінюючи докази в їх сукупності, визнавши їх достовірними і достатніми суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП встановлена і є доведена.

Згідно ч.1 ст. 65 ЗУ "Про запобігання корупції" - за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку

При визначенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд, дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП України, оцінивши всі зібрані у справі докази в їх сукупності, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, враховуючи особу порушника, ступінь його вини, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих обставин, вимоги санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Відповідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

У зв`язку з вищенаведеним підлягає стягненню з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 384 гривні 20 копійок.

Керуючись: ст. ст. 1, 3, 28, 65 Закону України «Про запобігання корупції»,

ст. ст.23, 33, 40-1, ч.2 ст.172-7, ст. 245, 251, 252, 280, 283, 284 КУПАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі – 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 384 гривні 20 копійок судового збору на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження стягувача : вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний номер юридичної особи в ЄДР підприємства та організації України (код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783 , банк отримувача: Головне управління Державної служби України у м. Києві, код банку отримувача:820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова Адміністрація України)».

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга може бути подана до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду С.В.Гудков