Ухвала суду № 82465595, 13.06.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2019
Номер справи
824/301/19-а
Номер документу
82465595
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

13 червня 2019 р. м. Чернівці справа № 824/301/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Левицького В.К.

за участю секретаря судового засідання Сулими М.П.

учасників справи:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представників відповідача - Гроссу Д.М., Бурлаки Д.В.

розглянув у підготовчому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області

про визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із вказаним позовом, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:

- визнати протиправними та скасувати наказ Головного Управління Національної поліції в Чернівецькій області №117 від 19.02.2019 р. про застосування дисциплінарного стягнення у виді звільнення зі служби в поліції;

- визнати протиправними та скасувати наказ Головного Управління Національної поліції в Чернівецькій області №25 від 19.02.2019 р. про звільнення зі служби в поліції за підпунктом 6 частини 1 статті 77 Закону України "Про національну поліцію" у зв`язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби та наказ №28 о/с від 25.02.2019 р. про внесення змін до наказу ГУНП в Чернівецькій області від 19.02.2019 р. №25 о/с в частині звільнення;

- поновити його, ОСОБА_1 , на посаді заступника начальника сектору кримінальної поліції ГУНП в Чернівецькій області з 25.02.2019 р.;

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на його користь грошове утримання за час вимушеного прогулу з 26.02.2019 р. по день поновлення на службі з розрахунку 233,84 грн за кожний календарний день вимушеного прогулу.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.05.2019 р. витребувано з Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області особову справу майора поліції Костащука Руслана Івановича.

03.06.2019 р. Головним управлінням Національної поліції в Чернівецькій області супровідним листом №207дск/123/05/12-2019 від 31.05.2019 р., на виконання вимог ухвали суду 17.05.2019 р. про витребування доказів, направлено архівну особову справу майора поліції ОСОБА_1 (№3705).

Як видно з матеріалів справи, особова справа майора поліції ОСОБА_1 (№3705) має гриф «для службового користування».

У зв`язку з наведеним, судом поставленого на обговорення питання про отримання з Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, який є розпорядником інформації з обмеженим доступом, згоди на ознайомлення з наданою до суду особовою справою майора поліції ОСОБА_1 (№3705), що має гриф «для службового користування», особам, які беруть участь у справі та уповноваженим працівникам Чернівецького окружного адміністративного суду, а також для розгляду справи у відкритому судовому засіданні, дослідженні та використанні згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

В підготовчому засіданні учасники справи підтримали поставлене на обговорення питання про отримання згоди.

Розглянувши поставлене на обговорення питання, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 р. №2657-XII (далі – Закон №2657-XII) визначено, що право на інформацію може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

За порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом (ч. 1, 2 ст. 20 Закону №2657-XII).

Згідно ч. 1 та 3 ст. 21 Закону №2657-XII інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.

Приписами ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 р. №2939-VІ (далі - Закон №2939-VІ) передбачено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Частиною 2 ст. 6 Закону №2939-VІ встановлено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину. Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", крім відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини першої статті 47 вказаного Закону. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений (ч. 3-7 ст. 6 Закону №2939-VІ).

Положеннями ч. 1 ст. 9 Закону №2939-VІ встановлено, що відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація: 1) що міститься в документах суб`єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов`язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; 2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Відповідно до ч. 2-3 ст. 9 Закону №2939-VІ документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф «для службового користування». Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 цього Закону. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб`єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.

Типова Інструкція про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 р. №736 (далі - Інструкція №736) визначає єдині вимоги до ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації (далі - документи), що містять службову інформацію, зібрану під час провадження оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, діяльності у сфері оборони держави, та іншу службову інформацію (далі - службова інформація), в органах державної влади, інших державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим (далі - установи).

Згідно п. 84 Інструкції №736 працівник іншої установи може ознайомитися із змістом документа з грифом «Для службового користування», отриманим від іншої установи, лише за письмовою згодою установи - розробника такого документа. Зазначена вимога не поширюється на представників органів державного нагляду (контролю) під час виконання ними відповідних функцій згідно із законодавством.

У разі надходження до установи запиту на інформацію, що міститься у документі, якому присвоєно гриф «Для службового користування», здійснюється з урахуванням вимог пункту 87 цієї Інструкції перегляд такого документа з метою перевірки відповідності запитуваної інформації сукупності вимог, передбачених частиною другою статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо обмеження доступу до інформації на момент надходження запиту. Авторові запиту надається інформація в тій частині, доступ до якої відповідно до зазначеного Закону не обмежено.

За наявності в запитуваному документі інформації з обмеженим доступом для надсилання запитувачеві виготовляється його копія, в якій слова, речення чи зображення, що містять інформацію з обмеженим доступом, ретушуються у спосіб, який виключає подальше відтворення ретушованого. З такої копії документа виготовляється інша копія, яка надсилається запитувачеві. Копія запитуваного документа, що ретушувалася, зберігається разом з документами з відповідного запиту та може використовуватися повторно в разі надходження до установи іншого запиту на інформацію, що міститься у такому документі (п. 85 Інструкції №736).

З огляду на вищевказані обставини справи, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне звернутися до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, який є розпорядником інформації з обмеженим доступом про надання згоди на ознайомлення з наданою до суду особовою справою майора поліції Костащука Руслана Івановича (№3705), що має гриф «для службового користування», особам, які беруть участь у справі та уповноваженим працівникам Чернівецького окружного адміністративного суду, а також для розгляду справи у відкритому судовому засіданні, дослідженні та використанні згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Беручи до уваги наведене, для подання згоди суд встановлює Головному управлінню Національної поліції в Чернівецькій п`ятиденний строк з дати отримання копії ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 14, 173, 180, 181, 241, 248 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Головному управлінню Національної поліції в Чернівецькій області, яке є розпорядником інформації з обмеженим доступом, надати згоду на ознайомлення з наданою до суду особовою справою майора поліції Костащука Руслана Івановича, що має гриф “для службового користування”, особам, які беруть участь у справі та уповноваженим працівникам Чернівецького окружного адміністративного суду, а також для розгляду справи у відкритому судовому засіданні, дослідженні та використанні згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

2. Для подання до суду згоди встановити Головному управлінню Національної поліції в Чернівецькій області п`ятиденний строк з дати отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.

Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на рішення чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Ухвала в повному обсязі складена 18.06.2019 р.

Суддя Левицький В.К.