Рішення № 82463572, 30.05.2019, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
30.05.2019
Номер справи
521/8283/18
Номер документу
82463572
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

______________________

Справа № 521/8283/18

Провадження № 2-а/520/71/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.05.2019

Київський районний суд м.Одеси у складі головуючого судді Бескровного Я.В., при секретарі Бундєвій Я.І., розглянувши в м.Одесі в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом у якому просила скасувати постанову Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №290/18 від 10.05.2018р. про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.96ч.1 КпАП України. Позов вмотивовано тим, що 10.05.2018р. відносно неї УДАБК винесено зазначену постанову, згідно якої ОСОБА_1 збудувала на земельній ділянці по АДРЕСА_2 вбиральню, яка знаходиться на межу земельної ділянки та вулиці, крім того влаштувала фільтруючий колодязь. Вважає, що вона не порушувала правил ДБН, оскільки вбиральня знаходилася на земельній ділянці з 1960р. і ніяких фільтруючий колодязів вона не будувала, а справа була розглянута без її повідомлення та присутності.

В судовому засіданні представник позивача та позивач позов підтримали просили його задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував, вважає постановою такою, що відповідає чинному законодавству.

Вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивач є власницею домоволодіння АДРЕСА_2 .

Відповідачем на підставі звернення фізичної особи проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил позивачем. 16.04.2018р. заступником начальника відповідача - Якименко Р.К. видано направлення №000457. Того ж дня на адресу позивача направлено листа з пропозицією надати правовстановлюючі документи на домоволодіння, який вона отримала 18.04.2018р. За результатами перевірки відповідачем складено акт (а.с.101), припис від 26.04.2018р. (а.с.121) та протокол про адміністративне правопорушення від 26.04.2018р. (а.с.124).

Правовий статус Державної архітектурно-будівельної інспекції України та повноваження їх посадових осіб визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439/2011, Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року N 553.

Відповідно до п. п. 1, 6 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України Держархбудінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства. Правовий статус Державної архітектурно-будівельної інспекції України та повноваження їх посадових осіб визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439/2011, Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553.

Відповідно до п. п. 1, 6 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України Держархбудінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства. Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.

Відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (суб`єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності встановлюється Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 року №208/94-ВР.

У відповідності з ч.1 ст. 3 Закону № 208/94-ВР, в редакції, яка була чинною на час прийняття оскаржуваної постанови, справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Частиною 2 цього Закону визначено, що накладати штраф від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, мають право його керівник та уповноважені ним посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Зазначена редакція статті викладена в зв`язку із прийняттям 16.10.2012р. Закону України №5459-VІ, який набрав чинності 18.11.2012р. До вказаних змін повноваження щодо накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності мали також і керівники територіальних органів Держархбудінспекції та їх заступники.

Статтею 34 ч.1 п.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено право виконувати будівельні роботи після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Судом було встановлено, що на підставі наказу відповідача №1-13/1ДАБК від 2.01.2018р. та направлення №000457 від 16.04.2018р. (а.с.94) відповідачем було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм та стандартів і правил за адресою АДРЕСА_2 .

Вказана земельна ділянка належить позивачу у справі.

За результатом перевірки проведеною відповідачем, складено акт дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (а.с.101), протокол про адміністративне правопорушення (а.с.58) та припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт (а.с.121). Листом №01-10/103-38 від 26.04.2018р. вказаній документи надіслані позивачу поштою (а.с.128-129). У вказаному листі повідомлялося про час та місце розгляду справи - 10.05.2018р.

10.05.2018 року заступником начальника Управління державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області на підставі матеріалів справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а саме протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт та акту перевірки, була винесена оскаржувана постанова №290/18.

Відповідно до зазначеної постанови, позивача було визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.96ч.1 КУпАП та накладено штраф у сумі 1700 грн.

Згідно ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

Суд зазначає, що у порушення вимог ст.77 ч.1 КАС України, сторона відповідача не довела суду, що повістка про розгляд адміністративної справи у якій до адміністративної відповідальності притягалася позивач, була отримана нею за три доби до 10.05.2018р.

Оскільки оскаржувана постанова ухвалена під час засідання розгляду адміністративної справи про який позивач не сповіщалася належним чином, то вона підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закриттю.

Керуючись ст. 243,286 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №290/18 від 10.05.2018р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.96 ч.1 КпАП України та провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Київський районний суд м.Одеси шляхом подачі апеляційної скарги до П`ятий апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Бескровний Я. В.