Ухвала суду № 82462795, 18.06.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2019
Номер справи
1840/2518/18
Номер документу
82462795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви про перегляд судового рішення

за виключними обставинами без руху

18 червня 2019 р. Справа № 1840/2518/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., розглянувши матеріали заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами по справі № 1840/2518/18 за позовом ОСОБА_1 до Охтирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами по справі № 1840/2518/18 за позовом ОСОБА_1 до Охтирського об`єднан управління Пенсійного фонду України Сумської області, в якій просить задовольнити заяву про перегляд судового рішення Сумського окружного адміністративного суду від 31.07.2018 року по справ № 1840/2518/18 за виключними обставинами та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами, суд зазначає наступне.

Згідно п. 1 ч. 5 ст. 361 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для перегляду судових рішень у зв`язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

Частиною 1 ст. 364 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 363 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України «Про Конституційний Суд України» офіційне оприлюднення та опублікування всіх актів Суду за результатами конституційного провадження здійснюється на офіційному веб-сайті Суду або в окремих випадках за ухвалою Суду - в Залі засідань Суду, але не пізніше наступного робочого дня після їх ухвалення. Опублікування акта Суду разом з окремою думкою Судді здійснюється у «Віснику Конституційного Суду України» та інших офіційних друкованих виданнях України.

Так, згідно з інформацією на офіційному сайті Конституційного Суду України, рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 у справі № 1-р(ІІ)/2019 оприлюднено 25.04.2019.

Отже суд зазначає, що останнім днем на звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами, що подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п`ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, є 27.05.2019, оскільки 26.05.2019 є вихідним днем.

При цьому позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами 12.06.2019 року, тобто з порушенням строку звернення з відповідною заявою до суду.

Проте разом із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами, позивачем подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду із даною заявою, в якій позивач просить визнати причини пропуску строку для звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами поважними та поновити даний строк. В обгрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами, зокрема зазначив про погіршення стану здоров`я. Проте доказів, які підтверджують погіршення стану здоров`я позивача (докази перебування на амбулаторному або стаціонарному лікуванні, докази витрат на лікування тощо), суду надано не було.

Вирішуючи питання щодо визнання поважності причин пропуску звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами, суд дійшов висновку, що наведені позивачем в заяві підстави, які вплинули на його думку на пропуск строку звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами є неповажними (недостатніми) для задоволення цієї заяви, оскільки не підтверджені будь-якими доказами.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами.

Відповідно до ч. 4 ст. 366 Кодексу адміністративного судочинства України крім випадків, визначених статтею 169 цього Кодексу, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами також повертається заявникові без розгляду, якщо заява подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 363 цього Кодексу, і суд відхилив клопотання про його поновлення.

В силу положень ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

З огляду на вище викладене та враховуючи приписи ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень ч. 1 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якими передбачено, що у разі подання особою подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ст. ст. 123, 248 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами по справі № 1840/2518/18 за позовом ОСОБА_1 до Охтирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами буде повернута протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

У разі невиконання вимог цієї ухвали заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Павлічек