Рішення № 82462222, 10.06.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2019
Номер справи
340/959/19
Номер документу
82462222
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/959/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача: Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, вул. В. Чміленка, 41, м. Кропивницький,25006

про визнання дій протиправними та зобов`язати вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд:

- зобов`язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Кіровоградській області (вул. В. Чміленка,41, м. Кропивницький) на заміну довідки від 22.03.2018 року №8041 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для проведення перерахунку призначеної пенсії, станом на 01.01.2016 року, без обмеження граничного розміру, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 3800 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням “підполковник” - 2200 грн., надбавка за стаж роботи – 50 % від посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, що у грошовому виразі становить 3000 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень – 15% від посадового окладу, що у грошовому виразі становить 570 грн.; премія – 82% з урахуванням всіх наведених складових, що у грошовому виразі становить – 7847,40 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем складено та подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у яку протиправно не включено всі види грошового забезпечення, які нараховувались позивачу під час проходження служби, зокрема, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень та зазначено премію, у розмірі, меншому ніж отримував позивач, що створило передумови для неврахування надбавок та премії у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушено його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.

05.06.2019 року від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, в яких він просить адміністративний позов залишити без задоволення, посилаючись на те, що на момент виникнення права на перерахунок пенсії додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження служби в міліції, скасовані та не виплачуються. Вказане унеможливлює їх включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відтак, при виготовленні та поданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача відповідач діяв виключно у межах повноважень та у спосіб, що встановлені чинним законодавством, не допускаючи при цьому жодних порушень прав та інтересів позивача (а.с.111-114).

Від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.118-128).

Ухвалою суду від 02 травня 2019 року відкрито провадження в справі за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження (а.с. 1-2).

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

УМВС України в Кіровоградській області надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку №8041* від 22.03.2018року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с. 23), у якій зазначено, що відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, розмір грошового забезпечення за нормами чинного законодавства на 01.01.2016 за прирівняною посадою поліцейського - начальник сектору, (посада на день звільнення – начальник 2 – го сектору відділу ВБ з оперативного обслуговування органів і підрозділів Департаменту ВБ ГУБОЗ УМВС України в Кіровоградській області) становить: посадовий оклад – 2900 грн., оклад за військовим спеціальним званням "підполковник поліції" – 2200 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2550грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 435 грн., премія (2,30 %) – 185,96 грн., всього: 8270,96 грн. (а.с. 23).

11.03.2019 року позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області із заявою (а.с. 32-34) про виготовлення та направлення до ГУ ПФУ в Кіровоградської області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією (а.с.32-34).

Листом УМВС України в Кіровоградські області від 22.03.2019 року за №Б-14/05/37-2019 позивача повідомлено, що згідно листа ДПООНД МВС України від 05.05.2018 року №22/6-2751 на момент звільнення заявника (29.01.2005) з органів внутрішніх справ відділ внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ у Кіровоградській області підпорядкований (Департаменту внутрішніх справ) функціонував у структурі підрозділів, підпорядкованих МВС, а не в структурі МВС. Посадові оклади працівників зазначеного підрозділу були встановлені на рівні посадових окладів осіб начальницького складу ОВС для апарату головних управлінь, управлінь МВС в АРК, областях, місті Севастополі та на залізницях. Заявнику повідомлено, що для отримання роз`яснень з приводу призначення, виплати та перерахунку пенсії йому необхідно звернутись до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області (а.с.35).

Не погодившись з діями відповідача щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262-ХII), перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонери згодом подають додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VІІІ від 23.12.2015, статтю 63 Закону № 2262-XII, після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських" (вказані зміни до ст. 63 Закону № 2262-XII набрали чинності з 29.12.2015).

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (в подальшому - постанова КМУ № 988) затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, розміри надбавки за стаж служби в поліції згідно з додатком 11. Ця постанова набрала чинності з 02.12.2015 та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", тобто, з 07.11.2015.

Таким чином, позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, з 01.01.2016 набув право на перерахунок розміру призначеної йому пенсії на підставі ст. 63 Закону №2262-XII та норм Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, в редакції з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (далі по тексту - Порядок № 45).

Пунктом 3 Порядку встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. п. 3, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103, якою внесено зміни до Порядку № 45, постановлено, перерахувати з 01.01.2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45.

Згідно із п.п. 5,6 Порядку № 45, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року (п. 5). Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п.6).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звільнений з органів внутрішніх справ на підставі наказу МВС України №41о/с від 27.01.2005р. (а.с. 42).

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р., та Порядку № 45, відповідачем на адресу ГУ ПФУ в Кіровоградській області направлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 від 22.03.2018р. № 8041*, за нормами, чинними на 01.01.2016 року, за посадою "начальник сектору" /а.с. 23/.

Пунктом 2 Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 480 від 07.09.1994р. установлено, що підрозділи внутрішньої безпеки входять до складу Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та виконують спеціальні функції /а.с.43-45/.

Зазначений наказ скасовано наказом МВС України № 1932 від 13.11.2012р.

Як вбачається зі змісту вищезазначеного наказу, який був чинним станом на 27.01.2005р., на момент звільнення позивача з органів МВС, останній проходив службу на посаді начальника 2-го сектору відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ у Кіровоградській області Департаменту ВБ, який не підпорядковувався УМВС України в Кіровоградській області /а.с.47/.

Таким чином, судовим розглядом підтверджено, що позивач проходив службу на посаді, яка відноситься до посад апарату МВС України, з огляду на виконувані функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України.

Цій посаді відповідає посада "Начальника сектору" апарату Національної поліції (п. 23 розд. 1 Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських, затвердженого наказом МВС України від 17.02.2017р. № 138, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 р. за № 348/30216.

Із врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача необхідно проводити з посадового окладу в розмірі 3800 грн. за посадою "Заступники начальника: відділу, чергової частини, начальник сектору" апарату Національної поліції згідно з Додатком № 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, яка відповідає посаді "начальник 2 – го сектору відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ у Кіровоградській області Департаменту внутрішньої безпеки".

Оскільки на момент звільнення позивач проходив службу в центральному апараті МВС України, тому, до нього має застосовуватись схема розмірів посадового окладу для поліцейських апарату Національної поліції, визначеного Додатком 3 до постанови №988, та середній розмір надбавок та премій поліцейським, що фактично виплачені за січень 2016 року, визначені у листі Національної поліції України від 12.03.2018р. № 2866/09/48-2018 за посадою "начальник сектору".

З урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що відповідач, при формуванні довідки № 8041* та прирівнюючи останню займану позивачем посаду до посади "начальника сектору", діяв у не у відповідності до вимог чинного законодавства, без врахування всіх обставин, що мали значення для правильного прийняття рішення.

Згідно з ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - суб`єкта владних повноважень, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень. Як встановлено з матеріалів справи, відповідачем не надано доказів в підтвердження правомірності видачі довідки для перерахунку пенсії за посадами, які не є прирівняними до посади позивача.

Ненадіслання відповідачем нових довідок із визначення позивачу посадового окладу згідно з посадовими окладами для працівників апарату Національної поліції є протиправним та обмежує право позивача на гідне пенсійне забезпечення.

При цьому, щодо зобов`язання відповідача виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області для перерахунку нову довідку про грошове забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадового окладу в розмірі 3800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням в розмірі 2200 грн., надбавки за стаж служби (50%) – 3000 грн., надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15%) – 570 грн., премія (82%), суд зазначає наступне.

За своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо виготовлення зазначених довідок є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.

Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.

Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.

Згідно Рекомендацій Комітету Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Також Постановою ВАСУ від 21 жовтня 2010 року № П-278/10 встановлено, що з огляду на положення КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про зобов`язання відповідача виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області для перерахунку нову довідку про грошове забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадового окладу в розмірі 3800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням в розмірі 2200 грн., надбавки за стаж служби (50%) – 3000 грн., надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15%) – 570 грн., премія (82%), з огляду на втручання в дискреційні повноваження відповідача, є такими, що виходять за межі завдань адміністративного судочинства, а тому задоволенню не підлягають.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню.

За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору у сумі 768,40 грн. підлягають стягненню за рахунок відповідача – Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,6,8,9,11,77,243-246 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області (вул. В. Чміленка,41,м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 08592224) про визнання дій протиправними та зобов`язати вчинити дії - задовольнити частково.

Зобов`язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій за посадою на день звільнення зі служби "начальник 2-го сектору відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ УМВС України в Кіровоградській області" та прирівняною до неї посадою начальницького складу апарату МВС та посадою поліцейського апарату Національної поліції, відповідно до грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 08592224) ) на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 14.06.2019 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду О.С. Петренко