
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
18 червня 2019 року м. Київ № 826/16075/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державної архітектурно - будівельної інспекції України
треті особи: ОСОБА_2
Генеральна прокуратура України
про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 (далі - позивач та/або ОСОБА_1 ) з позовом до Державної архітектурно - будівельної інспекції України (далі - відповідач та/або ДАБІ України), за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 (далі - третя особа - 1 та/або ОСОБА_2 ), Генеральної прокуратури України (далі - третя особа - 2) та просить суд:
- зобов`язати Державну архітектурно - будівельну інспекцію України провести перевірку за зверненням ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Державну архітектурно - будівельну інспекцію України анулювати дозвіл на будівництво 13 поверхового нежитлового будинку за адресою: місто Київ, вул. Антоновича (Горького) 74-78 від 14.04.2008 року, замість якого побудовано 21 поверховий житловий будинок, який побудовано із порушенням ДБН, та не відповідно проекту;
- зобов`язати Державну архітектурно - будівельну інспекцію України винести припис про знесення самочинного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 (із встановленням строку на добровільне виконання).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2017р. (суддя Добрянська Я.І.) відкрито провадження в адміністративній справі.
На підставі розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.05.2018р. №891 адміністративну справу №826/16075/17 повторно розподілено на суддю Амельохіна В.В.
Водночас, суд звертає увагу, що 15.12.2017 набрала чинності нова редакція КАС України.
Частиною 3 статті 3 КАС України (у редакції з 15.12.2017) визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2018р. адміністративну справу №826/16075/17 прийнято до провадження судді Амельохіна В.В.
Як вбачається з матеріалів справи, представником третьої особи - 2 подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, а також письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог де просив відмовити у їх задоволенні.
Вирішуючи подане клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, суд зверне увагу на наступне.
Так, мотивуючи подане клопотання Генеральна прокуратура України посилається на частину 3 статті 161 та пункту 7 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Згідно частини 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Частиною 3 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до приписів пункту 7 частини 1 статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Таким чином, з вказаного слідує, що позовна заява може бути залишена без розгляду у випадку відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу та позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Слід звернути увагу, що ухвалою суду від 13.12.2017р. було відкрито провадження в адміністративній справі №826/16075/17 та ухвала суду від 04.06.2018р. не містить в собі встановленого судом строку усунення позивачем недоліків позовної заяви, а відтак застосування в даному випадку пункт 7 частини 1 статті 240 КАС України не підлягає.
З огляду на вказані обставини суд відмовляє в задоволенні клопотання Генеральної прокуратури України про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись статтями 240, 248 Кодексу адміністративного судочинства, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити Генеральній прокуратурі України в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Амельохін