Рішення № 8243902, 12.01.2010, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
12.01.2010
Номер справи
11/491
Номер документу
8243902
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 11/49112.01.10 За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-М 2006" до 1) Міністерства праці та соціальної політики України,

2) Фонду майна Автономної Республіки Крим

третя особа, яка не заявляє вимог на предмет спору, на стороні відповідачів Санаторій імені М.О. Семашка проусунення перешкод в користуванні та визнання договору укладеним Суддя Смирнова Ю.М. Представники:

від позивача Сергієнко Н.О. представник

від відповідача-1 Антипова Г.М., Севериненко В.А. представники

від відповідача-2не зявились

від третьої особине зявились ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-М 2006" про зобовязання Міністерства праці та соціальної політики України не чинити перешкоди позивачу в користуванні орендованим майном, переданим по акту приймання-передачі від 30.08.2007, та визнання укладеним договору оренди державного нерухомого майна санаторного корпусу № 2 "Камея" Літера А, площею 1084,2 кв.м., господарських споруд Літера Б, площею 34,3 кв.м та обєктів благоустрою території в м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Литовського, 3, яке знаходиться на балансі Санаторію імені М.О. Семашка, між Фондом майна Автономної Республіки Кримта позивачем, в редакції, викладеній в позовній заяві (з урахуванням уточнення позовних вимог).

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем дотримано всі вимоги чинного законодавства з приводу отримання в оренду державного майна, в тому числі отримано згоду органу, уповноваженого здійснювати функції з управління державним майном - Міністерства праці та соціальної політики України. Позивач вважає, що сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується повним виконанням договору (згідно акту приймання-передачі майно за договором оренди передано позивачу, а позивач використовує його з 30.08.2007 до цього часу та сплачує всі платежі, повязані з виконанням цього договору та рахунки, які йому направляє третя особа). Проте, через рік після погодження і передачі майна в оренду позивачу, останній отримав лист відповідача-1, в якому повідомлялося, що попередній лист відповідача-1 є недійсним. Тому, на думку позивача, відповідач-1 своїми діями чинить перешкоди позивачу у користуванні переданим йому орендованим майном.

Міністерство праці та соціальної політики України (далі - відповідач-1) проти позову заперечує та зазначає, що постановою Верховного Суду України від 31.03.2009 у справі № 2-26/19390-2006 скасована постанова Вищого господарського суду України від 20.06.2007 та залишена в силі постанова Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.03.2007, якою було відмовлено Приватному підприємству "Форс 2006" у задоволенні позовних вимог про зобовязання Фонду майна Автономної Республіки Кримукласти договір оренди нерухомого державного майна.

Фонд майна Автономної Республіки Крим (далі - відповідач-2) у відзиві а позовну заяву зазначає, що 30.08.2007 між Санаторієм імені М.О. Семашка та позивачем було підписано акт приймання-передачі державного нерухомого майна, а відповідачем-2 узгоджено до Договору розрахунок плати за оренду державного нерухомого майна. також відповідач-2 не заперечував проти проведення позивачем в орендованому майні ремонтно-реставраційних робіт. Проте відповідач-2 також посилається на постанову Верховного Суду України від 18.03.2008 у справі № 2-26/19389-2006.

Третя особа повноважних представників в судове засідання не направила, пояснень по суті спору не надала.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

Правовідносини, повязані з передачею в оренду майна державних підприємств та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна".

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, що визначається Фондом державного майна України, відповідному орендодавцеві, зазначеному у статті 5 цього Закону.

У відповідності до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та Наказу Фонду державного майна № 2975 від 14.11.2005 "Про затвердження переліку документів, які подаються орендодавцеві для укладення договору оренди майна, що належить до державної власності" 17.10.2006 Приватне підприємство "Форс 2006" звернулось Фонду майна Автономної Республіки Крим із пропозицією щодо укладення договору оренди державного нерухомого майна - санаторного корпусу № 2 "Камея" Літера А, площею 1084,2 кв.м., господарських споруд Літера Б, площею 34,3 кв.м та обєктів благоустрою території в м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Литовського, 3, яке знаходиться на балансі Санаторію ім. М.О.Семашка із ПП "Форс 2006".

Фонд майна Автономної Республіки Крим згоди на щодо укладення договору оренди не надав.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орган, уповноважений управляти державним майном, розглядає подані йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди.

У абзаці 8 ч. 4 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначений вичерпний перелік, за якими може бути відмовлено в укладенні договору оренди. Так, зокрема, у передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо: було прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об'єктів; об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи місцевих органів влади; орган Антимонопольного комітету України не дає згоди з підстав, перелічених у абзацах другому-четвертому частини другої цієї статті; орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу підприємства; з інших підстав, передбачених законами;орендодавець, зазначений в абзаці другому та третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією.

У звязку з відмовою Фонду майна Автономної Республіки Крим в укладенні договору оренди позивач звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Фонду майна Автономної Республіки Крим про зобов'язання укласти договір оренди вищезазначеного спірного майна.

Рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.12.2006 у справі №2-26/19390-2006 позов задоволено та зобовязано Фонд майна Автономної Республіки Крим укласти з позивачем договір оренди державного нерухомого майна - санаторного корпусу № 2 "Камея" Літера А, площею 1084,2 кв.м., господарських споруд Літера Б, площею 34,3 кв.м та обєктів благоустрою території в м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Литовського, 3, яке знаходиться на балансі Санаторію імені М.О. Семашка.

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.03.2007 у справі № 2-26/19390-2006 рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.12.2006 скасовано, в позові про спонукання укласти договір відмовлено.

Постановою Вищого господарського суду України від 20.06.2007 постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.03.2007 скасовано, а рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.12.2006 у справі № 2-26/19390-2006 залишено в силі.

Постановою Верховного Суду України від 31.03.2009 постанову Вищого господарського суду України від 20.06.2007 у справі № 2-26/19390-2006 скасовано та залишено в силі постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.03.2007 з огляду на відсутність згоди Міністерства праці та соціальної політики України, як органа, уповноваженого управляти спірним майном, на передачу позивачу в оренду державного майна.

Матеріали справи свідчать, що таке погодження було направлено Міністерством праці та соціальної політики за № 5076/0/14-07/04 від 06.07.2007. На виконання постанови Вищого господарського суду України від 20.06.2007 та враховуючи лист-погодження № 5076/0/14-07/04 від 06.07.2007 Міністерства праці та соціальної політики України 30.08.2007 Санаторієм імені М.О. Семашка спірне майно було передано позивачу в оренду за актом приймання-передачі державного нерухомого майна.

Проте, Міністерство праці та соціальної політики України листом № 10952/0/14-08/01 від 10.10.2008 повідомило про недійсність листа № 5076/0/14-07/04 від 06.07.2007.

Як зазначено вище судом, у ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено вичерпний перелік, за якими може бути відмовлено у передачі в оренду державного майна.

Нормативні акти з питань передачі в оренду державного майна не передбачають можливості відкликання органом уповноваженим управляти державним майном раніше наданого погодження на передачу в оренду майна.

У звязку з чим, судом не приймається лист Міністерства праці та соціальної політики України листом № 10952/0/14-08/01 від 10.10.2008.

Таким чином, станом на момент розгляду даної справи позивачем дотримано всі вимоги чинного законодавства з приводу отримання в оренду державного майна, в тому числі отримано згоду органу, уповноваженого здійснювати функції з управління спірним державним майном - Міністерства праці та соціальної політики України.

Суд також відзначає, що позивачем та відповідачем-2 здійснюються фактичні дії на виконання договору оренди. Зокрема, матеріалами справи підтверджується, що позивач сплачує орендну плату та інші платежі, також позивачем було укладено договори добровільного страхування майна і добровільного страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ, охоронний договір на памятку культурної спадщини (належним чином засвідчені копії містяться в матеріалах справи).

Також, Фонд майна Автономної Республіки Крим листом № 08-10/8589 від 03.09.2007 надав позивачу згоду на проведення ремонтних робіт спірного нерухомого майна.

Між позивачем та Малим приватним підприємством "Рута" було укладено Договір підряду № 1 на виконання ремонтно-реставраційних робіт корпуса № 2 санаторія "Камея", підписано акти приймання виконаних підрядних робіт, акти здачі-приймання робіт (надання послуг), позивачем здійснено оплату виконаних робіт, згідно виставлених рахунків (належним чином засвідчені копії містяться в матеріалах справи).

Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Стаття 641 Цивільного кодексу України встановлює, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття. Відповідь особи, відповідно до статті 642 Цивільного кодексу України, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначено загальний порядок укладення господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Відповідно до ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Частиною 3 ст. 181 Господарського кодексу України встановлено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини 1 цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Згідно з ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у 20-ти денний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

За своїм змістом договір, в запропонованій позивачем редакції, відповідає вимогам Закону України "Про оренду державного та комунального майна" і Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 № 1774, і саме за редакцією, в якій позивач просить укласти договір, з урахуванням рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 04.10.2007 у справі №2-7/12964-2007, між позивачем та відповідачем-2 фактично існують правовідносини з користування спірним майном.

Передані позивачем відповідачу-2 примірники договору оренди, відповідачем-2 не підписані та не були повернуті позивачу із зауваженнями. Ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо запропонованої позивачем редакції договору, Фондом майна Автономної Республіки Кримнадано не було, зауважень щодо вказаного договору не наведено.

Статтею 20 Господарського кодексу України визначено, що кожний суб'єкт господарювання має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом, зокрема визнання наявності або відсутності прав та іншими способами, передбаченими законом.

Відповідно до ст. 10 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.

Статтею 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

За змістом абз. 8 ч. 4 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" відмова від укладення договору оренди спірного майна можлива тільки у прямо передбачених законом випадках. Тому спір про укладення договору оренди державного майна повинен бути розглянутий судом, оскільки його укладення є обовязковим на підставі закону.

Отже, враховуючи дії позивача та відповідача-2, спрямовані на фактичне виконання договору оренди, суд приходить до висновку, що відповідач-2 своєю бездіяльністю щодо вчинення дій по підписанню з позивачем договору оренди спірного державного майна порушує право позивача на користування нерухомим майном в порядку, встановленому чинним законодавством України, оскільки з боку позивача вчинено всі необхідні дії, передбачені чинним законодавством України, та спрямовані на оренду вищезазначеного нерухомого майна.

Щодо позовних вимог Міністерства праці та соціальної політики України про зобовязання не чинити перешкоди позивачу в користуванні орендованим майном, переданим по акту приймання-передачі від 30.08.2007, суд відзначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендареві забезпечується захист його права на майно, одержане ним за договором оренди, нарівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту права власності.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном.

Відповідно до ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі передачі спору на розгляд суду договір оренди вважається укладеним з моменту набрання чинності рішенням суду про укладення договору оренди і на умовах, зазначених у ньому.

Таким чином, позивач набуде статусу законного орендаря з моменту набрання чинності рішенням суду у даній справі.

Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до ч.1 ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Отже, юридичні особи мають право звертатись до господарського суду за захистом своїх оспорюваних або порушених прав.

Відповідачем-1 права позивача щодо користування спірним майном не порушуються, оскільки станом на час розгляду даної справи позивач не одержав прав орендаря спірного майна на підставі договору оренди.

Враховуючи викладене, позовні вимоги про зобовязання Міністерства праці та соціальної політики України не чинити перешкоди позивачу в користуванні орендованим майном є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати укладеним договір оренди державного нерухомого майна - санаторного корпусу № 2 "Камея" Літера А, площею 1084,2 кв.м., господарських споруд Літера Б, площею 34,3 кв.м та обєктів благоустрою території в м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Литовського, 3, яке знаходиться на балансі Санаторію імені М.О. Семашка, між Фондом майна Автономної Республіки Крим (95015, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 17, ідентифікаційний код 00036860)та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліга-М 2006" (95048, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 89, к. 125, юридична адреса: 98680, м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Луговського, 3, ідентифікаційний код 34636596) в наступній редакції:

«ДОГОВІР ОРЕНДИ державного нерухомого майна

Фонд майна Автономної Республіки Крим (надалі - Орендодавець), код ЄДРПОУ 00035860, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІГА - М 2006" (надалі - Орендар), в особі директора Шарбаєва Олега Федоровича, який діє на підставі Статуту та свідоцтва про державну реєстрацію, зареєстрованого Сімферопольською міською радою від 12.10.2006 , № запису 1 882 102 0000 009924, код ЄДРПОУ 34636596, з другої сторони, уклали цей Договір про нижчевикладене:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Орендодавець на підставі наказу Фонду майна Автономної Республіки Крим "Про передачу державного нерухомого майна - будівлі санаторного корпусу № 2 вілла "Камея" (літ. А) з прибудовами, будівлі комори (Літ. Б), будівлі госпблоку (Літ. В), споруд (об'єкти благоустрою - 7 найменувань) , розташованих за адресою: м. Ялта, смт Сімеїз, вул. Володимира Луговського (вул. Морська), 3, що знаходяться на балансі санаторію ім. М. О. Семашка, в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛІГА - М 2006" і затвердження висновку суб'єкта оціночної діяльності про вартість майна" передає державне нерухоме майно - будівлю санаторного корпусу

№2 вілла "Камея" (літ. А) з прибудовами, будівлю комори (Літ. Б) будівлю госпблоку (Літ. В), споруди (об'єкти благоустрою - 7 найменувань), розташовані за адресою: м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Володимира Луговського (вул. Морська), 3, а Орендар приймає у строкове платне користування за актом приймання - передачі (Додаток № 1).

Майно передається в оренду з метою організації відпочинку та оздоровлення громадян.

1.2. Орендодавець враховуючи, що зазначене Майно знаходиться на балансі санаторію ім. М.О. Семашка, доручає Балансоутримувачу підписати акт приймання-передачі Майна, зазначеного у пункті 1.1 цього Договору.

1.3.Вартість Майна визначена згідно із висновком суб'єкта оціночної діяльності про вартість об'єкта (Додаток №2), складеним на підставі вимог Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95 № 629 (із змінами та доповненнями) та станом на 01.10.2006 становить 1164900,00 (один мільйон сто шістдесят чотири тисячі дев'ятсот) грн.

2. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ТА ПОВЕРНЕННЯ ОРЕНДОВАНОГО МАЙНА

2.1.Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, зазначений у цьому Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Майна.

2.2.Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення у Орендаря права власності на це Майно. Власником Майна залишається держава, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3.Передача Майна в оренду здійснюється за вартістю, визначеною в Звіті про незалежну оцінку.

2.4.Орендоване майно включається до балансу Орендаря із зазначенням, що це Майно є орендованим.

2.5. У разі припинення дії цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Балансоутримувачу орендоване Майно відповідно до порядку, встановленому при передачі Майна Орендарю за цим Договором,

Майно вважається поверненим Балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.6. У разі зміни юридичної адреси або реквізитів сторона у якої сталися такі зміни, повідомляє про це іншу сторону у 3-денний термін.

3. ОРЕНДНА ПЛАТА

3.1.Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 №786 (із змінами та доповненнями), і становить без ПДВ за базовий місяць оренди листопад 2006 року 10139,18 грн. у тому числі: 50%- 5069,58 грн. (Додаток №3). Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством. 3.2.Орендна плата за перший місяць оренди грудень 2006 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць листопад 2006 на індекс інфляції за грудень 2006 року. 3.3.Орендна плата за кожний наступний місяць визначається Орендарем самостійно шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць, встановлений Мінстатом України.

3.4.Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

3.5.Орендна плата перераховується Орендарем щомісяця, не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним, таким чином:

3.5.1. У розмірі 50 - до Державного бюджету України, код платежу 22080200, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства в Автономній Республіці Крим.

м. Сімферополь, код за ЄДРПОУ 2404063, МФО 824026, р/р 31119093500039. [ 3.512. У розмірі 50% - Балансоутримувачу - санаторію ім. М. О. Семашка, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства в Автономній Республіці Крим,

м. Сімферополь, код за ЄДРПОУ 24040636, МФО 824026, р/р 35212005000107.

3.6. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до державного бюджету та Балансоутримувачу у визначеному в п. 3.5. цього Договору співвідношенні відповідно до чинного законодавства, з урахуванням пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

3.7.Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до державного бюджету та Балансоутримувачу, підлягає зарахуванню в рахунок наступних платежів.

3.8.В орендну плату не включаються: оплата комунальних послуг, а також витрати на утримання орендованого майна.

4. ВИКОРИСТАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ ВІДРАХУВАНЬ

4.1.Амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються та накопичуються Орендарем на відповідному субрахунку 42 "Додатковий капітал", залишаються у розпорядженні Орендаря та використовуються ним на відновлення орендованого Майна.

4.2.Поліпшення орендованого Майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю держави.

5. ОБОВ'ЯЗКИ ОРЕНДАРЯ

Орендар зобов'язується:

5.1.Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2.Своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату.

5.3.Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, утримувати орендоване Майно б порядку, передбаченому, санітарними нормами та правилами пожежної безпеки України.

5.4.Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване майно на суму не меншу за його вартість, визначену звітом про незалежну оцінку на свою користь, як сторони, яка несе ризик випадкової загибелі або пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному чинним законодавством, та надати Орендодавцю завірену печаткою Орендаря копію договору страхування та копію платіжного доручення страхового внеску у 5-денний термін з моменту отримання договору страхування. 5.5.Щомісяця, до 12 числа місяця, наступного за звітним, надавати Орендодавцю інформацію (копію платіжного доручення з відміткою обслуговуючого банку) про перерахування до Державного бюджету 50% орендної плати. Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на Орендаря. У разі припинення або розірвання Договору повернути Балансоутримувачу орендоване Майно в належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та компенсувати Балансоутримувачу збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого Майна з вини Орендаря. Невикористаний залишок амортизаційних відрахувань на повне відновлення орендованого Майна, визначений на підставі довідки Орендаря, підлягає перерахуванню до державного бюджету. Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на Орендаря. У разі закінчення (припинення) дії цього Договору, Орендар сплачує до державного бюджету та Балансоутримувачу орендну плату до дати фактичної передачі Майна згідно з актом приймання-передачі. 5.6. Укласти з Балансоутримувачем договір про відшкодування йому витрат на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю. 5.7. 3абезпечуватидоступдоорендованогоМайнаспівробітників Балансоутримувача, відповідальних за дотримання правил пожежної безпеки, за роботу виробничо-технічних служб і охорони праці. 5.8. 3абезпечувати доступ до орендованого Майна співробітників Балансоутримувача та працівників Орендодавця для необхідного огляду та перевірки використання орендованого Майна відповідно до умов цього Договору. 5.9. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння. 5.10. З метою забезпечення виконання зобов'язань Орендар вносить завдаток у розмірі 31737, що є платежем за три останні місяці оренди. По закінченні основного строку договору оренди здійснюється перерахунок орендної плати за останні три місяці з врахуванням індексу інфляції і внесеного Орендарем завдатку. Завдаток перераховується до Державного бюджету України та Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному в п.3.5 цього Договору, протягом 30 днів з моменту підписання Договору та у цей же термін Орендар надає Орендодавцю копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату. У разі дострокового припинення дії цього Договору з вини Орендаря завдаток не повертається.

6. ПРАВА ОРЕНДАРЯ

Орендар має право:

6.1.Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.

6.2.З письмового дозволу Орендодавця вносити зміни до складу орендованого Майна. проводити його реконструкцію, технічне переозброєння, що зумовлює підвищення його вартості.

6.3.Самостійно розподіляти доходи, отримані у результаті використання орендованого майна, створювати спеціальні фонди.

6.4. Передавати Майно в суборенду третім особам та надавати інше право користування ним тільки за згодою Орендодавця.

7. ОБОВ'ЯЗКИ ОРЕНДОДАВЦЯ

7.1.Передати Орендарю в оренду державне Майно згідно з п. 1.1 цього Договору. приймання - передачі Майна підписується одночасно з цим Договором. 7.2.Не чинити дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.

7.3.У разі реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору, переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден бути Орендарем.

7.4.У разі припинення дії (чинності) цього Договору компенсувати Орендарю вартість зроблених ним за рахунок власних коштів за згодою Орендодавця невідокремлюваних поліпшень орендованого Майна в межах збільшення у результаті цих поліпшень вартості орендованого Майна, визначеної у встановленому законодавством порядку, яке відбулося в результаті таких поліпшень. Компенсація невідокремлюваних поліпшень може бути здійснена тільки у разі приватизації орендованого Майна.

8. ПРАВА ОРЕНДОДАВЦЯ

Орендодавець має право:

8.1.Контролювати наявність, напрямки та ефективність використання Майна. переданого в оренду за цим Договором.

8.2.Здійснювати контроль за станом об'єкта оренди шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.

8.3.Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання. у разі погіршення стану орендованого Майна, внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору Орендарем.

8.4. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря та Балансоутримувача.

9. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І ВИРІШЕННЯ СПОРІВ ЗА ДОГОВОРОМ

9.1.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.2.Спори, які виникають за цим Договором або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються у судовому порядку.

9.3.У разі банкрутства Орендаря вій відповідає за свої борги майном, що належить йому на праві власності, відповідно до законодавства України.

9.4.У випадку не внесення Орендарем орендної плати протягом трьох місяців Договір вважається розірваним з моменту отримання Орендарем листа Орендодавця про відмову. Повернення майна здійснюється відповідно до п. 2.5 цього Договору

10. СТРОК ЧИННОСТІ, УМОВИ ЗМІНИ ТА ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ

10.1.Згідно з бізнес-планом щодо обґрунтування строку оренди цей Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років.

10.2.Умови цього Договору зберігають чинність протягом всього терміну цього Договору, у тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

10.3.Зміни і доповнення або розірвання цього Договору допускаються за взаємною згодою сторін. Зміни та доповнення, що пропонується внести, розглядаються протягом 20 днів з дати їх подання до розгляду іншою стороною. Однобічне відмовлення від виконання договору і додаткових угод до нього не допускається.

10.4.Договір може бути розірвано за погодженням сторін. За ініціативою однієї зі сторін цей Договір може бути розірвано за рішенням Господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5.У випадку припинення або розірвання Договору, поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна, не заподіюючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря. Невідємні поліпшення, здійснені орендарем при наявності дозволу Орендодавця, які збільшують вартість орендованого майна в результаті вказаних невідємних поліпшень, підлягають компенсації Орендарю в межах суми збільшення вартості орендованого майна в результаті цих поліпшень. Якщо в результаті поліпшень орендованого майна за згодою Орендодавця, створена нова річ, то Орендар стає її власником в частині поліпшення.

У разі закінчення (припинення) дії цього договору Орендар сплачує до Державного бюджету і Балансоутримувачу орендну плату до фактичної передачі майна згідно з актом приймання-передачі, який повинен бути направлений у 10-д енний термін до Орендодавця після підпису.

10.6. Реорганізація Орендодавця чи Орендаря або перехід права власності на орендоване Майно третім особам не визнається підставою для зміни або припинення чинності цього Договору і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком приватизації орендованого Майна Орендарем.

10.7. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

закінчення строку, на який його було укладено;

приватизації орендованого Майна за участю Орендаря;

дострокового розірвання Договору за взаємною згодою сторін або за рішенням Господарського суду;

загибелі орендованого Майна;

банкрутства Орендаря;

в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

10.8. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.9. Усі зміни та доповнення, внесені до цього Договору, вважаються дійсними лише у тому разі, якщо вони здійснені в письмовій формі та підписані обома сторонами.

Цей Договір підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у встановленому чинним законодавством України порядку.

10.10.Цей Договір укладено у 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу.

11. ПЛАТІЖНІ ТА ПОШТОВІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

Орендодавець: Фонд майна Автономної Республіки Крим 95015, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 17, код за ЄДРПОУ 00036860.

Орендар: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІГА -М 2006", м.Сімферополь, вул. Балаклавська, 89, кв. 125, код за ЄДРПОУ 34636596.

12. ДОДАТКИ

Додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами. До цього Договору додаються:

12.1.Акт приймання-передачі орендованого Майна (додаток № 1).

12.2.Висновок суб'єкта оціночної діяльності про вартість Майна, що передається в оренду (додаток №2);

12.3.Розрахунок орендної плати (додаток № 3).

ОрендодавецьОрендар»

3. В частині позовних вимог до Міністерства праці та соціальної політики України відмовити.

4. Стягнути з Фонду майна Автономної Республіки Крим (95015, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 17, ідентифікаційний код 00036860, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-М 2006" (95048, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 89, к. 125, юридична адреса: 98680, м. Ялта, смт. Сімеїз, вул. Луговського, 3, ідентифікаційний код 34636596, р/р 2600231315101 в СФ ЗАТ "Банк Петрокомерц-Україна", м. Сімферополь, МФО 384544) державне мито у розмірі 85 (вісімдесят пять) грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя Ю.М. Смирнова

Дата підписання рішення:15.01.2009