
Справа № 489/1537/19
Номер провадження №3/489/1039/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2019 р. м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м.Миколаєва Васильченко Н.О., розглянув матеріали, які надійшли від тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А3406 Паплінського М.В. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-15 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Миколаєва, громадянин України, такелажник аеродромно-будівельної роти військової частини А 3406, проживаючий та зареєстрований: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,
ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення №3 ( серія А3406) від 15.03.2019р. зазначено, що солдат військової служби за контрактом ОСОБА_2 був відсутній на службі без поважних причин більше трьох годин, тобто вчинив військове адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Постановою суду від 05.06.2019 року адміністративний протокол №3 від 15.03.2019р. відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст. 172-15 КУпАП повернуто до військової частини А 3406, для належного дооформлення .
Встановлено, що після доопрацювання протокол № 3 від 15.03.2019р. повернувся до суду з іншою кваліфікацією вчиненого на території ВЧ А3406 15.03.2019р. солдатом ОСОБА_1 правопорушення, а саме за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, при цьому, недоліки зазначені в постанові суду від 05.06.2019 р. не усунуто.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, протокол № 3 (серія А3406) від 15.03.2019р. за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, в описовій частині протоколу не зазначено кваліфікуючих ознак, які є підставами складання протоколу саме за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, а саме вчинення правопорушення в умовах особливого періоду.
Протокол про адміністративне правопорушення чи матеріали справи не містять відомостей про те, яким нормативно-правовим актом передбачена дія особливого періоду та чи діяв особливий період на час вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Під час складення протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Відсутні докази того, що солдат ОСОБА_1 , повинен був бути присутнім на службі у день вчинення ним адміністративного правопорушення, а не перебував у цей час у відпустці чи на лікарняному.
Протокол про адміністративне правопорушення № 3 від 15.03.2019р. (серія А3406) не містить інформації, щодо часу вчинення військового адміністративного правопорушення, не вручено копію протоколу особі, яка притягається до відповідальності, не роз`яснені права передбачені ст. 268 КУпАП а також не підписаний ОСОБА_1 Відсутні будь-які письмові пояснення особи, з приводу вчиненого правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП, пояснення щодо його відмови від підпису та отримання копії протоколу. Протокол не підписаний свідками адміністративного правопорушення та не містить їх письмових пояснень з приводу того, свідками яких подій вони були.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на до оформлення.
Таким чином, зазначена обставина не дає можливості повно та об`єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на дооформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення - є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 256 , 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути тимчасово виконуючому обов`язки командира військової частини А 3406, для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.О.Васильченко