
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 червня 2019 року Справа № 199/3323/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до голови постійної комісії Дніпровської міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Вишневецького Руслана Юрійовича, секретаря Дніпровської міської ради Санжари Олександра Олександровича, Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради, Комунального підприємства “Управління контролю за благоустроєм міста” Дніпровської міської ради, Комунального підприємства “Міськзеленбуд” Дніпровської міської ради про визнання бездіяльності і дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
15.05.2019 року від Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська за підсудністю надійшла позовна заява ОСОБА_1 до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів директора Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича, голови постійної комісії Дніпровської міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Вишневецького Руслана Юрійовича, секретаря Дніпровської міської ради Санжари Олександра Олександровича, Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради, Комунального підприємства “Управління контролю за благоустроєм міста” Дніпровської міської ради, Комунального підприємства “Міськзеленбуд” Дніпровської міської ради про:
- визнання протиправною бездіяльності заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича, яка виразилась у неналежному розгляді депутатського запиту ОСОБА_2 від 19.09.18 № 227/ок щодо послуг із збирання перевезення побутових відходів та сміттєзвалища, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 Дніпро АДРЕСА_2 . Передова, 530Б-530 ОСОБА_3 ;
- зобов`язання директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича розглянути депутатський запит Начар`ян ОСОБА_4 . № 227/ок від 19.09.18 у відповідності до вимог чинного законодавства;
- визнання протиправною бездіяльності голови постійної комісії Дніпровської міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства ОСОБА_5 по контролю за виконанням рішення Дніпровської міської ради № 222/35 від 19.09.18 в частині ліквідації сміттєзвалища, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Передова, 530Б-530К;
- зобов`язання голови постійної комісії Дніпровської міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства ОСОБА_5 проконтролювати виконання рішення № 222/35 від 19.09.18 в частині ліквідації сміттєзвалища та приведення території за адресою: вул. Передова, 530Б-530К, до належного санітарно-епідеміологічного стану;
- визнання протиправною бездіяльності секретаря Дніпровської міської ради Санжари Олександра Олександровича по контролю за виконанням рішення Дніпровської міської ради № 222/35 від 19.09.18 в частині ліквідації сміттєзвалища, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Передова, 530Б-530К;
- зобов`язання секретаря Дніпровської міської ради Санжари Олександра Олександровича проконтролювати виконання рішення № 222/35 від 19.09.18 в частині ліквідації сміттєзвалища та приведення території за адресою: вул. Передова, 530Б-530К, до належного санітарно-епідеміологічного стану;
- визнання протиправними дії Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради по зазначенню у листі № 1015-6 від 22.10.18 відомостей про те, що «фахівцями департаменту виїздом на місце було здійснено обстеження зазначеної території. Стихійного сміттєзвалища не виявлено»;
- визнання протиправною бездіяльності Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради щодо ліквідації сміттєзвалища, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Передова, 530Б-530К;
- визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради щодо належного розгляду звернення ОСОБА_1 № 947 від 09.11.18;
- визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства «Міськзеленбуд» Дніпровської міської ради щодо належного розгляду звернення ОСОБА_1 від 10.04.19;
- зобов`язання Департаменту екологічної політики в Дніпровської міської ради, Комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради, Комунального підприємства «Міськзеленбуд» Дніпровської міської ради, Амур-Нижньодніпровському районну у місті Дніпрі раду здійснити заходи з благоустрою території земельної ділянки, яка знаходиться за адресою між АДРЕСА_3 та АДРЕСА_3 , а саме: догляд за зеленими насадженнями, які представляють собою чагарники з кущів, дерев, порослі (видалення дерев, які виросли самосівом, чагарників); визбирання та вивезення сміття, здійснення інших заходів з приведення території до належного стану;
- зобов`язання Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради ліквідувати сміттєзвалище, яке знаходиться у м. Дніпрі між АДРЕСА_4 . Передова, 530 АДРЕСА_3 та АДРЕСА_3 .
Ухвалою суду від 20.05.2019 року вказану позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду доказів на підтвердження обставин, на яких грунтуються позовні вимоги; копій позовної заяви з додатками відповідно до кількості відповідачів у справі; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цих самих відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав; документу про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у розмірі 5378,80 грн.
11.06.2019 року позивач надала заяву, якою усунула недоліки позовної заяви. Також, позивач надала клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв`язку зі скрутним фінансовим становищем.
Розглянувши вказане клопотання суд приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, з огляду на наступне.
Відповідно до приписів статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з положеннями статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивачем подано до суду копію посвідчення багатодітної сім`ї №197292 від 29.06.2017 року та докази того, що сім`я позивача є малозабезпеченою сім`єю.
Враховуючи, що позивач має пільги, передбачені законодавством для багатодітних та малозабезпечених сімей, на підставі підпункту “г” пункту 2 частини 1 статті Закону України “Про судовий збір”, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору підлягає задоволенню.
Ухвалою суду від 18.06.2019 року позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича, яка виразилась у неналежному розгляді депутатського запиту ОСОБА_2 від 19.09.18 № 227/ок щодо послуг із збирання перевезення побутових відходів та сміттєзвалища, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро АДРЕСА_5 вул. Передова, 530Б-530К; зобов`язання директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича розглянути депутатський запит Начар`ян ОСОБА_4 . № 227/ок від 19.09.18 у відповідності до вимог чинного законодавства - повернуто позивачеві.
Адміністративний позов відповідає вимогам, встановленим статтями 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, підстави для залишення її без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, визначених статтями 169-170 Кодексу адміністративного судочинства, відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Керуючись статтями 12, 160, 161, 171, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_6 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви.
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до голови постійної комісії Дніпровської міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Вишневецького Руслана Юрійовича, секретаря Дніпровської міської ради Санжари Олександра Олександровича, Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради, Комунального підприємства “Управління контролю за благоустроєм міста” Дніпровської міської ради, Комунального підприємства “Міськзеленбуд” Дніпровської міської ради про визнання бездіяльності і дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії та відкрити провадження в адміністративній справі.
Підготовче засідання призначити на 11 липня 2019 року о 11:30. Засідання відбудеться у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала судових засідань №2.
Справа буде розглядатись за правилами загального позовного провадження суддею Бондар М.В. одноособово.
Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
Встановити відповідачам строк для подання заперечень на відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити відповідачам, що у разі неподання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Інформацію щодо стану розгляду справи учасники судового процесу можуть отримати на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0470/.
Копію ухвали та повістки про виклик до суду надіслати учасникам справи, відповідачам - разом з копією позовної заяви та додатками.
Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов`язані завчасно повідомити про це суд, відповідно до частини 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена згідно з пунктом 5 частини першої статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку та у строки, передбачені статті 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.В. Бондар