
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну відповідачів в адміністративній справі
14 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1476/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Денисюка Р.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідачів про заміну відповідачів у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Луцької об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області, Турійської державної податкової інспекції Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернувся з позовом до Державної фіскальної служби України, Луцької об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області, Турійської державної податкової інспекції Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області про зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 прийнято вказану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та відповідно до приписів статей 12, 257, 262 КАС України ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с. 1-1а).
Ухвалою суду від 28.05.2019 ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання на 11:30 год. 14.06.2019 (а.с. 95).
22.05.2019 представником відповідачів подано до суду відзив на позовну заяву в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог та одночасно просить замінити відповідачів у даній справі Луцьку об`єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Волинській області та Турійську державну податкову інспекцію Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області на належного відповідача ГУ ДФС у Волинській області.
В судове засідання учасники справи не прибули, при цьому, позивач та його представник подали заяву про розгляд справи без їх участі.
Представник відповідачів в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Відповідно до частини третьої статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Частиною дев`ятою статті 205 визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, з врахуванням вимог частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 КАС України розгляд справи проведено у письмовому провадженні на підставі матеріалів справи та без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного.
Суд, розглянувши клопотання представника відповідачів, дослідивши матеріали справи вважає, що воно підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» реорганізувано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби. Зокрема, згідно з додатком до вказаної Постанови Луцька об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області реорганізована шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Волинській області.
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління ДФС у Волинській області, затвердженого наказом ДФС України від 01.02.2019 № 80 Головне управління ДФС у Волинській області є правонаступником всіх прав та обов`язків, зокрема, Луцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області.
При цьому, відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 14.06.2019 № 1005450045, 10.05.2019 до Єдиного державного реєстру внесено запис № 11981120013008714 про державну реєстрацію припинення юридичної особи – Луцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області.
Отже, з наданих до суду документів судом встановлено, що на даний час Луцька об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області припинена як юридична особа, а правонаступником останньої є Головне управління ДФС у Волинській області.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне допустити заміну первісного відповідача Луцьку об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області на його правонаступника – Головне управління ДФС у Волинській області.
Крім цього, відповідно до пункту 1.1 Положення про Турійську державну податкову інспекцію Ковельського управління Головного управління ДФС у Волинській області, затвердженого начальником Головного управління ДФС у Волинській області 27.11.2018 Турійська державна податкова інспекція Ковельського управління є структурним підрозділом Ковельського управління Головного управління ДФС у Волинській області, відповідно до структури ГУ, затвердженої головою ДФС.
Згідно з частиною третьою статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Враховуючи те, що Турійська державна податкова інспекція Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області є структурним підрозділом у складі ГУ ДФС у Волинській області, тому суд вважає за необхідне замінити первісного відповідача Турійську державну податкову інспекцію Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області на належного – ГУ ДФС у Волинській області.
Відтак, клопотання представника відповідачів необхідно задовольнити та допустити заміну первісних відповідачів: Луцьку об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області на її правонаступника – Головне управління ДФС у Волинській області та Турійську державну податкову інспекцію Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області на належного відповідача – Головне управління ДФС у Волинській області
Керуючись статтями 48, 52, 194, 229, 241, 243, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідачів задовольнити.
Допустити заміну первісних відповідачів: Луцьку об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області на її правонаступника – Головне управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська обл., м. Луцьк, Київський м-н, 4, код ЄДРПОУ 39400859), Турійську державну податкову інспекцію Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області на належного відповідача – Головне управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська обл., м. Луцьк, Київський м-н, 4, код ЄДРПОУ 39400859) у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Луцької об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області, Турійської державної податкової інспекції Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області про зобов`язання вчинити дії.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.С. Денисюк