Рішення № 82426252, 14.06.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
140/894/19
Номер документу
82426252
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/894/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А. Я.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «МАКС КОМ» до Головного управління ДФС у Волинській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «МАКС КОМ» (далі - ПП «МАКС КОМ», позивач) звернулося в суд з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач 1), Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України, відповідач 2) про визнання протиправними та скасування рішень комісії Головного управління ДФС у Волинській області від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/ 33711923 , №878566/33711923, № 878572/33711923, №878524/33711923 про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов`язання Державну фіскальну службу України здійснити в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у зв`язку з поставкою Товариству з обмеженою відповідальністю «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ», код за ЄДРПОУ 31496816 (далі - ТзОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ») товару - пшениця 2, 3 класу 2017 року, власне виробництво, позивачем подано на реєстрацію через систему електронного адміністрування податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3. Однак, реєстрація даних податкових накладних була зупинена, оскільки податкові накладні відповідають вимогам пункту 6 «Критеріїв ризиковості платника податку», затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року (далі - Наказ №567) - за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1001» та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

ПП «МАКС КОМ» були подані пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій позивачем.

Однак, рішеннями Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/33711923, №878566/33711923, №878572/33711923, №878524/33711923 позивачу було відмовлено у реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Не погоджуючись з даними рішеннями, позивач оскаржив їх до ДФС України, проте рішення за результатом їх розгляду на момент звернення з позовом до суду прийняте не було.

Позивач не погоджується із рішеннями Комісії ГУ ДФС у Волинській області, вважає їх незаконними та необґрунтованими, оскільки платником податків подано пояснення та весь пакет первинних документів, які підтверджують фактичне здійснення господарських операцій, по яких було складено податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3, у реєстрації в ЄРПН яких безпідставно відмовлено оскаржуваними рішеннями.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін відповідно до приписів статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Крім того, ухвалою суду від 03 травня 2019 року відмовлено в задоволенні заяви представника відповідача 1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Представник відповідачів (ДФС України та ГУ ДФС у Волинській області) у відзиві на позовну заяву від 26 квітня 2019 року №1882/03-20-10-02-07 позовні вимоги не визнала, посилаючись на те, що ПП «МАКС КОМ» на виконання умов договору поставки виписано податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8 на загальну суму 727 500,60 грн., від 24 жовтня 2017 року №9 на загальну суму 696 610,92 грн., від 26 жовтня 2017 року №12 на загальну суму 706 500,00 грн., від 27 жовтня 2017 року №13 на загальну суму 706 500,00 грн., від 09 листопада 2017 року №2 на загальну суму 706 500,00 грн., від 10 листопада 2017 року №3 на загальну суму 130 787,28 грн., які надіслано для реєстрації в ЄРПН.

Відповідно до квитанцій реєстрація зазначених податкових накладних була зупинена на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), у зв`язку з тим, що вищезазначені податкові накладні відповідають вимогам пункту 6 «Критеріїв ризиковості платника податку» Наказу №567, виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД. У квитанціях також було запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН відповідно до абзацу «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено Наказом №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Зазначає, що пояснення та документи для реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3 були подані ПП «МАКС КОМ» 06 серпня 2018 року, тобто на момент, коли набрав чинності Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 (далі - Порядок №117), який передбачав єдиний для всіх випадків перелік документів, які необхідно надати для реєстрації податкової накладної в ЄРПН. Вказує, що законодавством визначається перелік повного пакету необхідних документів, які мають бути подані платником для підтвердження реєстрації в ЄРПН податкової накладної, а нормами законодавчо-нормативних актів не передбачено конкретизувати в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН необхідність подання того чи іншого первинного документу, це є відповідним обов`язком платника надати повний пакет первинних документів для підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Для підтвердження реєстрації вищезазначених податкових накладних ПП «МАКС КОМ» було надано пояснення та ряд документів, проте, не надано документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), хоча їх наявність передбачена договором купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; не надано первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи); не надано довіреності, акту керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції. Крім того, контролюючим органом встановлено невідповідність тоннажу між наданими товаро-транспортними накладними, податковою та видатковою накладною. .

Також представник відповідачів зауважує, що необхідність подання документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), а також довіреності, якою оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції прямо була передбачена як нормами Наказу №567 для обох критеріїв оцінки ступеня ризиків, так і нормами чинного Порядку №117, яким передбачено універсальний перелік документів для всіх випадків реєстрації податкових накладних, однак позивачем не надано зазначені документи контролюючому органу.

Також необгрунтованим є твердження позивача про те, що в оскаржуваних рішеннях не наведено, які саме документи складені з порушенням законодавства, або яких документів недостатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, оскільки оскільки форма такого рішення затверджена додатком 2 до Порядку №117.

Зокрема, у разі відмови у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН зазначена форма рішення передбачала лише необхідність проставлення відмітки напроти однієї з підстав передбачених пунктом 20 Порядку №117, що і було зроблено Головним управлінням ДФС у Волинській області, при цьому контролюючим органом заповнена і графа додаткова інформація, де вказано конкретні недоліки первинних документів.

В обґрунтування вимоги позивача про визнання протиправними та скасування рішень комісії ДФС України з питань розгляду скарг представник відповідачів вказав, що оскільки позивачем не надано документів, які б спростовували рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, то рішення комісії ДФС України з питань розгляду скарг є правомірними та такими, що прийняті відповідно вимог чинного законодавства.

Також представник відповідачів вважає позовну вимогу позивача про зобов`язання зареєструвати податкові накладні в Єдиному державному реєстрі податкових накладних передчасною, оскільки неможливим є встановлення реєстраційної суми на електронному рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ, на момент прийняття рішення судом в даній справі. З наведених підстав просив у задоволенні позову відмовити повністю.

У поданій відповіді на відзив позивач підтримав доводи та обгрунтування, викладені в позовній заяві. Крім того, зазначив, що оскаржувані рішення відповідача 1 є актами індивідуальної дії. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб`єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов`язкових правил поведінки та стосується прав і обов`язків чітко визначеного суб`єкта (суб`єктів), якому він адресований. Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти управління, є їх виражений правозастосовний характер. Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата - конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства. Проте, на думку позивача, оскаржувані рішення фіскального органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжують його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Позивач вважає необгрунтованими та безпідставними твердження відповідача щодо ненадання документів первинного бухгалтерського обліку щодо підтвердження господарських операції з ТзОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ», оскільки вказані документи були надані разом з поясненнями. Просив позов задовольнити.

Сторони скористались своїм правом, щодо подачі заяв по суті справи.

Дослідивши письмові пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, а також письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що ПП «МАКС КОМ» 25 жовтня 2010 року зареєстроване як юридична особа; дані про основний вид діяльності: 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14 березня 2019 року №1005115079 (том 1, а. с. 21-27).

Як слідує з матеріалів справи, 21 липня 2017 рок між ПП «МАКС КОМ» (продавець) та ТзОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» (покупець) укладено договір поставки №2107/15154, згідно умов якого продавець зобов`язувався поставляти покупцю сільськогосподарську продукцію (зернові та олійні культури врожаю 2017 року) власного виробництва (том 1, а. с. 214-217).

Пунктом 1.1 договору від 21 липня 2017 року №2107/15154 визначено продаж зернових та олійних культур врожаю 2017 року; кількість товару, ціна, інші умови продажу обумовлюються в накладних та/або специфікаціях (додатках до договору), які є невід`ємними частинами договору.

Так, відповідно до специфікацій до договору від 21 липня 2017 року №2107/15154 загальна кількість товару, яка підлягає постачанню за цим договором, визначається як кількість фактично поставленого товару згідно даних, вказаних у видаткових та податкових накладних. ПП «МАКС КОМ поставляє, а ТзОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» приймає і оплачує товар згідно вимог специфікації по якості та безпечності до даного договору, в заліковій кількості пшениця 2 клас 2017 року власне виробництво - 293,631 т; пшениця 3 клас 2017 року, власне виробництво - 477,768 т, що підтверджується копіями Специфікацій: №77 від 23 жовтня 2017 року, пшениця 2 клас (2017 року, власне виробництво) - 150,00 т; №78 від 24 жовтня 2017 року, пшениця 2 клас (2017 року, власне виробництво) - 143,631 т; №81 від 26 жовтня 2017 року, пшениця 3 клас (2017 року, власне виробництво) - 150,00 т; №82 від 27 жовтня 2017 року, пшениця 3 клас (2017 року, власне виробництво) - 150,00 т; №85 від 09 листопада 2017 року, пшениця 3 клас (2017 року, власне виробництво) - 150,00 т; №87 від 10 листопада 2017 року, пшениця 3 клас (2017 року, власне виробництво) - 27,768 т (том 1, а. с. 234-239).

За фактом поставки ПП «МАКС КОМ» пшениці 2017 року, власне виробництво сторонами підписано наступні видаткові накладні: №77 від 23 жовтня 2017 року, №78 від 24 жовтня 2017 року, №81 від 26 жовтня 2017 року, №82 від 27 жовтня 2017 року, №85 від 09 листопада 2017 року, №87 від 10 листопада 2017 року (том 1, а. с. 218-223).

Оплата за поставлений товар була проведена ТзОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» в сумі 2 000 000,00 грн. в т. ч. ПДВ 333 333,33 грн, що підтверджується платіжним дорученням №133 від 27 жовтня 2017 року; в сумі 711 356,90 грн, в т. ч. ПДВ 118 559,48 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 13 листопада 2017 № 22576; в сумі 1 000 000,00 грн в т. ч. ПДВ 166 666,66 грн, що підтверджується платіжним дорученням №22946 від 28 листопада 2017 року (том 2, а. с. 8-10).

Товар було передано від продавця до покупця згідно підписаних актів приймання-передачі (том 1, а. с. 246-250; том 2, а. с. 1).

За результатом проведеної господарської операції щодо поставки зернових позивачем складено податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3, які направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (том 1, а. с. 71-76).

Згідно інформації, зазначеної у квитанціях №9241730538 до податкової накладної №8 від 23 жовтня 2017 року, №9241604435 до податкової накладної №9 від 24 жовтня 2017 року, №9241913997 до податкової накладної №12 від 26 жовтня 2017 року, №9241915633 до податкової накладної №13 від 27 жовтня 2017 року, №9251634822 до податкової накладної №2 від 09 листопада 2017 року, №9251636355 до податкової накладної №3 від 10 листопада 2017 року, направлених ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» на адресу позивача слідує, що податкові накладні прийняті, але їх реєстрація зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Наказу Міністерства фінансів України № 567 від 13.06.2017 «За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1001» «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .

06 серпня 2018 року позивачем на адресу контролюючого органу було надіслано повідомлення №1, №2, №3, №8, №9, №10 про подання пояснень щодо податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3, реєстрація яких була зупинена, а також копії документів, що підтверджують реальність здійснення операцій за вищевказаними податковими накладними (а. с. 83, 104, 125, 144, 164, 185).

Зокрема, на підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 23 жовтня 2017 року №8 позивачем надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткову накладну №77 від 23 жовтня 2017 року; виписку по рахунку за 27 жовтня 2017 року; довіреність №375 від 23 жовтня 2017 року; лист про переоформлення пшениці №83 від 23 жовтня 2017 року; акт приймання - передачі №ВЗП00003571 від 23 жовтня 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року; реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»; специфікація №77 від 23 жовтня 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року (повторно).

На підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 24 жовтня 017року №9 ПП «МАКС КОМ» надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткову накладну №78 від 24 жовтня 2017 року; виписку по рахунку за 27 жовтня 2017 року; довіреність №381 від 24 жовтня 2017 року; лист про переоформлення пшениці №84 від 24 жовтня 2017 року; акт приймання - передачі №ВЗП00003575 від 24 жовтня 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року; реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»; специфікацію №78 від 24 жовтня 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року.

На підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 26 жовтня 2017року №12 ПП «МАКС КОМ» надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткову накладну №81 від 26 жовтня 2017 року; виписку по рахунку за 27 жовтня 2017 року; акт приймання - передачі №ВЗП00003698 від 26 жовтня 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року; реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»; специфікацію №81 від 26 жовтня 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року.

На підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 27 жовтня 2017 року №13 ПП «МАКС КОМ» надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткову накладну №82 від 27 жовтня 2017 року, виписку по рахунку за 13 листопада 2017 року; акт приймання - передачі №ВЗП00003699 від 27 жовтня 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року; лист про переоформлення пшениці №87 від 27 жовтня 2017 року, реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»; специфікацію №82 від 27 жовтня 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року.

На підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 09 листопада 2017 року ПП «МАКС КОМ» надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткова накладна №85 від 09 листопада 2017 року; виписку по рахунку за 13 листопада 2017 року, акт приймання - передачі №ВЗП00003944 від 09 листопада 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; лист про переоформлення пшениці №94 від 09 листопада 2017 року, звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року, реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт», специфікацію №82 від 27 жовтня 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; специфікацію №85 від 09 листопада 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року.

На підтвердження здійснення господарської операції згідно податкової накладної від 10 листопада 2017 року ПП «МАКС КОМ» надано наступні документи: договір купівлі - продажу №2107/15154 від 21 липня 2017 року; видаткову накладну №87 від 10 листопада 2017 року; виписку по рахунку за 13 листопада 2017 року; акт приймання - передачі №ВЗП00003975 від 10 листопада 2017 року; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року; звіт про реалізацію продукції сільського господарства за січень - жовтень 2017 року; звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 листопада 2017 року; реєстр товарно - транспортних накладних по ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»; специфікацію №87 від 10 листопада 2017 року до договору №2107/15154 від 21 липня 2017 року; лист про переоформлення пшениці №96 від 10 листопада 2017 року, товарно - транспортні накладні №76 від 04 серпня 2017 року, №81 від 05 серпня 2017 року, №90 від 31 липня 2017 року, №94 від 01 серпня 2017 року, №94 від 03 серпня 2017 року, №95 від 02 серпня 2017 року, №96 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року, №98 від 02 серпня 2017 року.

Однак, за результатами розгляду вищевказаних пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/33711923, №878566/ 33711923 , №878572/ 33711923 , №878524/33711923 (том 1, а. с. 39-508), з яких слідує, що підставою для їх прийняття є ненадання платником податку первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні).

Позивач, не погоджуючись із вищезазначеними рішеннями Комісії ГУ ДФС у Волинській області про відмову у реєстрації податкових накладних від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/ 33711923 , №878566/ 33711923 , №878572/ 33711923 , № 878524 / 33711923 оскаржив їх в адміністративному порядку, проте на момент розгляду справи рішення за результатами розгляду скарг в матеріалах справи відсутнє (а. с. 57-62).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

За правилами пункту 201.10 статті 201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VI (з наступними змінами та доповненнями, тут і надалі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин та прийняття оскаржуваних рішень) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29 грудня 2010 року (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Як передбачено пунктом 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Згідно із пунктом 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 13 червня 2017 №567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 за №573/30621 (чинного у редакції на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Наказ №567), передбачено, що моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб`єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

За приписами підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 1 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом №567, визначено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом №567:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до підпунктів 201.16.2, 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Разом з тим, 01 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» №2245-VIII від 07.12.2017, яким пункт 201.16 ПК України викладено в такій редакції: «Реєстрація податкової накладної//розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України».

На виконання вказаної норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №117 від 21 лютого 2018 року «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Постанова №117).

Пунктом 2 зазначеної вище постанови Кабінету Міністрів України установлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 року зупинено реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», та які станом на 1 грудня 2017 року не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/ розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Відповідно до пунктів 18-20 Постанови №117, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно з пунктом 21 вказаного Постанови №117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку (зазначена у квитанції про зупинення пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі);

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України передбачено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

З оскаржуваних рішень Комісії ГУ ДФС у Волинській області від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/ 33711923 , №878566/ 33711923 , №878572/33711923, №878524/33711923 про відмову у реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3 в ЄРПН відповідно вбачається, що вони прийняті з підстави не надання платником податку копій документів, які є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Проте зазначений висновок контролюючого органу спростовується наявними у справі письмовими доказами та документами бухгалтерського обліку, оскільки суд вважає, що господарські операції з поставки товарів здійснені позивачем в межах його господарської діяльності, оскільки відповідають його основному виду економічної діяльності, є фактичними та підтверджуються первинними документами.

При вирішенні даного спору суд також виходить з того, що мало місце порушення вимог підпункту 201.16.1 пункту 201 статті 201 ПК України, оскільки в квитанціях від чітко не вказано, на підставі якого саме критерію оцінки ступеня ризиків було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3, та не вказано, які саме копії документів (за вичерпним переліком) пропонується надати позивачу, які були б достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних в ЄРПН.

Суд також звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт 6 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необгрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Суд зазначає, що платник податків повинен чітко розуміти, чому реєстрацію податкової накладної зупинено та які конкретно документи йому слід подати для її реєстрації.

На думку суду, наявні у позивача документи підтверджують здійснення господарських операцій, по яких складено податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3, ознак порушення вимог законодавства щодо їх складення вони не містять та є достатніми для прийняття Комісією рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних.

Крім того, з досліджених матеріалів справи, реальність господарських операцій щодо поставки позивачем товару підтверджується належним чином оформленими первинними документами.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України суд приходить до висновку, що оскаржувані рішення 10 серпня 2018 року № 878564/33711923, №877911/33711923, № 878569/ 33711923 , №878566/ 33711923 , № 878572/33711923, №878524/33711923 про відмову у реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3 в ЄРПН відповідно прийняті з порушенням вимог зазначених вище нормативно-правових актів, без зазначення у них мотивів їх прийняття, відтак, з наведених вище підстав, виходячи з наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання їх протиправними та скасування підлягають до задоволення.

Крім того, підлягають до задоволення позовні вимоги про зобов`язання вчинити дії, виходячи з такого.

Відповідно до пункту 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, який діє на момент розгляду даної справи, податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

За приписами частини третьої статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень від 10 серпня 2018 року № 878564/33711923, №877911/33711923, № 878569/33711923, №878566/ 33711923 , № 878572/33711923, №878524/33711923 про відмову у реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3 в ЄРПН відповідно, а подані позивачем копії документів, на думку суду, підтверджують здійснення господарських операцій, по яких складені вищезазначені податкові накладні, ознак порушення вимог законодавства щодо їх складення вони не містять та є достатніми для прийняття комісією рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних, тому позовну вимогу про зобов`язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН подані ПП «МАКС КОМ» податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3 слід задовольнити.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд задовольняє позов повністю, то на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ДФС України та Головного управління ДФС у Волинській області судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 11 526,00 грн., який сплачений платіжним дорученням від 29 березня 2019 року №340 (а. с. 2) пропорційно, по 5 763,00 грн. з кожного.

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 10 серпня 2018 року №878564/33711923, №877911/33711923, №878569/33711923, №878566/ 33711923 , №878572/ 33711923 , №878524/33711923 про відмову у реєстрації податкових накладних від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані Приватним підприємством «МАКС КОМ» податкові накладні від 23 жовтня 2017 року №8, від 24 жовтня 2017 року №9, від 26 жовтня 2017 року №12, від 27 жовтня 2017 року №13, від 09 листопада 2017 року №2, від 10 листопада 2017 року №3.

Стягнути на користь Приватного підприємства «МАКС КОМ» (45700, Волинська область, місто Горохів, вулиця Ватутіна, будинок 31, квартира 7, код ЄДРПОУ 33711923) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області (Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39400859) судовий збір у розмірі 5 763 (п`ять тисяч сімсот шістдесят три) гривні 00 копійок.

Стягнути на користь Приватного підприємства «МАКС КОМ» (45700, Волинська область, місто Горохів, вулиця Ватутіна, будинок 31, квартира 7, код ЄДРПОУ 33711923) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, місто Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197) судовий збір у розмірі 4 802 (чотири тисячі вісімсот дві) гривні 50 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.Я. Ксензюк