
Справа № 347/1149/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.06.2019 м. Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді: Крилюк М.І.
секретаря: Терлюжак Н.П.
з участю прокурора: Дручків Д.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з Івано-Франківського управління ДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІДН НОМЕР_1 , уродженки с.Спас Коломийського району, жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, освіта вища, не одруженої, депутатом не являється, працювала на посаді інспектора сектору моніторингу Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що згідно з наказом ГУНП в Івано-Франківській області № 79 о/с від 18.02.2018 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 було призначено на посаду інспектора сектору моніторингу Косівського ВП ГУНП в Івано- Франківській області. За таких обставин ОСОБА_2 у відповідності до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону являлась суб`єктом, на якого поширювалась дія Закону, як поліцейського.
Наказом ГУНП в Івано-Франківській області від 10.05.2018 № 184 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 звільнено з Національної поліції України (через хворобу).
Опрацюванням відомостей Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 несвоєчасно подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період (травень-грудень 2018 року), раніше не охоплений поданими деклараціями (після звільнення), натомість нею було подано вказану декларацію тільки 08.02.2019.
Згідно з підпунктом 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного Агентства від 10.06.2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 декларація суб`єкта декларування, визначеному в абзаці 1 частини другої ст. 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався, чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Таким чином, ОСОБА_2 , будучи інспектором сектору моніторингу Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, відповідно до підпункту «з» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч.2 ст. 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після звільнення 10.05.2018 із займаної посади, тільки 08.02.2019 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч.І ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 свою вину у вказаному визнала повністю, ствердила вищенаведені обставини. Пояснила суду, що фактично умислу відносно неподачі декларації в неї не було. Таку декларацію нею подано несвоєчасно виключно через неуважність та за станом здоров`я. Просить не застосовувати адміністративного стягнення.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Роз`яснивши вимоги ст.268 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, з`ясувавши всі фактичні обставини справи вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена, як поясненнями самого правопорушника, так і дослідженими письмовими матеріалами справи в їх сукупності.
Так, копією наказу № 79 о/с від 18.02.2018 року (а.с.22) стверджено, що ГУНП в Івано-Франківської області призначено старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 на посаду інспектора сектору моніторингу Косівського ВП ГУНП в Івано- Франківській області.
За таких обставин ОСОБА_2 у відповідності до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону являлась суб`єктом, на якого поширювалась дія Закону, як поліцейського.
Із долученої до матеріалів справи копії наказу ГУНП в Івано-Франківській області від 10.05.2018 № 184 о/с (а.с.21) вбачається, що старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 звільнено з Національної поліції України (через хворобу).
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у підпункті «з» п.1 ч.І ст.З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1 ст.3 Цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у підпункті «з» п.1 ч.І ст.З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з підпунктом 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного Агентства від 10.06.2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 декларація суб`єкта декларування, визначеному в абзаці 1 частини другої ст. 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався, чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_2 підтверджує, що остання подала декларацію несвоєчасно, без поважних причин, тобто після звільнення 10.05.2018 року із займаної посади, подала тільки 08.02.2019 року на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч.І ст.172-6 КУпАП.
Поважних причин у зв`язку з якими ОСОБА_3 не подала декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ст.172-6 ч.1 КУПАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_3 вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом`якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_3 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, ЗУ «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст. 33, ст. 172-6 , 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст.172-6 КупАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 - 384,20грн. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: 31211256026001. Код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).
Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.І. Крилюк