Рішення № 82406760, 27.05.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
140/647/19
Номер документу
82406760
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року ЛуцькСправа № 140/647/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Валюха В.М.,

за участю секретаря судового засідання Столярчук А.В.,

представника позивача Ємчика Р.І.,

представника відповідача Сахарчука А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН» (далі - ТзОВ «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 № 0012761405.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що інспекторами Головного управління ДФС у Сумській області (далі - ГУ ДФС у Сумській області) проведена фактична перевірка за місцем фактичного провадження (здійснення) діяльності (АЗС з магазином за адресою: Сумська область, м. Суми, вул. Степана Бандери (Баумана), 105), про що складено акт фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714.

Перевіркою встановлено порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями, далі - Закон № 265/95-ВР) в частині порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, щодо відсутності відображення надходження пального у відповідних журналах обліку пального АЗС: бензину MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ, отриманого відповідно до товарно-транспортної накладної (далі - ТТН) від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів; палива дизельного MUSTANG (UA1.145.0021659-17) / UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ, отриманого відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів.

14.11.2018 ГУ ДФС у Волинській області, на підставі акту перевірки від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714, прийняло податкове повідомлення-рішення № 0012761405, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України (далі - ПК України), статті 20 Закону № 265/95-ВР до позивача застосовані штрафні санкції в сумі 1036082,00 грн.

Позивач не погоджується із висновками акту фактичної перевірки та вказаним податковим повідомленням-рішенням з тих підстав, що бензин MUSTANG 92 у кількості 8480,00 літрів та паливо дизельне MUSTANG у кількості 7450,00 літрів АЗС з магазином, на якій проводилася перевірка, фактично не отримувала, тому дані нафтопродукти не могли бути відображені ні в журналі обліку надходжень, ні у відповідному змінному звіті форми 17-НП. Крім того, на АЗС з магазином ведеться відповідний облік товарів, що надходять від постачальників на підставі первинних документів (ТТН, накладних), останні зберігаються як прихідні документи та не рідше 10 днів передаються для обліку та зберігання у бухгалтерію товариства, при цьому, за місцем реалізації товарів (АЗС з магазином) зберігаються копії документів, що підтверджують прихід товару (ТТН, накладні). В свою чергу бухгалтерією товариства придбані товари зараховуються на баланс позивача за їх первісною вартістю.

Позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 14.11.2018 № 0012761405.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.03.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово (а. с. 1).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 01.04.2019 (а. с. 46-47) представник відповідача ОСОБА_1 позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 № 0012761405, прийнятого на підставі акту фактичної перевірки від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714, яким встановлено порушення позивачем пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР.

Крім того, 12.04.2019 на адресу суду надійшли пояснення ТзОВ «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН», у яких наведені додаткові обґрунтування позовних вимог, зокрема, щодо фактичного ненадходження бензину MUSTANG 92 у кількості 8480,00 літрів та палива дизельного MUSTANG у кількості 7450,00 літрів АЗС з магазином, на якій проводилася перевірка, з огляду на об`єми резервуарів, де зберігаються нафтопродукти (а. с. 63-64).

24.04.2019 представник відповідача ОСОБА_1 подав заперечення, у яких підтвердив правову позицію у справі (а. с. 92).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2019 закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті на 10:00 08.05.2019 (а. с. 96), а в подальшому у судових засіданнях були оголошені перерви до 14:30 23.05.2019, 15:00 27.05.2019.

В судових засіданнях, які відбулися у цій справі, представники позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 позов підтримали з підстав, викладених у заявах по суті справи, та просять його задовольнити.

Представники відповідача Ярошик Т. ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . у тих же судових засіданнях позов заперечили та просять відмовити у його задоволенні з підстав, викладених у заявах по суті справи.

Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши письмові докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що інспекторами ГУ ДФС у Сумській області проведена фактична перевірка за місцем фактичного провадження (здійснення) діяльності (АЗС з магазином за адресою: Сумська область, м. Суми, вул. Степана Бандери (Баумана АДРЕСА_1 , 105), про що складено акт фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714 (а. с. 11-17).

В акті перевірки вказано, що станом на 30.09.2018 на АЗС з магазином за адресою: АДРЕСА_2 область, м. Суми АДРЕСА_2 , через який здійснює діяльність ТзОВ «ЦЕНТУРІОН ДІСТРІБЮШИН», в наявності нафтопродуктів (палива) у загальній кількості 79214,460 літрів, у тому числі: палива дизельного MUSTANG 92 (UA1.145.0021659-17)/ UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ у кількості 17181,680 літрів; бензин MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 22956,830 літрів; бензин MUSTANG 95 (UA1.145.0021655-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 9372,840 літрів; бензин автомобільний А-95-ЄВРО5-Е5 () / 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 15592,800 літрів; палива дизельного MUSTANG + (UA1.145.0021661-17)/ UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ у кількості 14110,310 літрів. Однак, відповідно до даних змінних звітів АЗС станом на 30.09.2018 на вказаній АЗС з магазином в наявності нафтопродуктів (палива) у загальній кількості 70734,460 літрів. Різницю у кількості 8480,000 літрів (у цінах реалізації на вказану дату - 271360,00 грн.) складає пальне бензин MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ, отриманий відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632, але не облікований до змінного журналу АЗС та журнал обліку надходжень нафтопродуктів.

Крім того, станом на 22.10.2018 на АЗС з магазином за адресою: АДРЕСА_2 область АДРЕСА_3 . Суми АДРЕСА_2 , через який здійснює діяльність ТзОВ «ЦЕНТУРІОН ДІСТРІБЮШИН», в наявності нафтопродуктів (палива) у загальній кількості 73060,510 літрів, у тому числі: палива дизельного MUSTANG (UA1.145.0021659-17)/ UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ у кількості 19992,020 літрів; бензин MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 12991,450 літрів; бензин MUSTANG 95 (UA1.145.0021655-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 13233,330 літрів; бензин автомобільний А-95-ЄВРО5-Е5 () / 1203 бензин моторний, 3, ІІ у кількості 16424,220 літрів; палива дизельного MUSTANG + (UA1.145.0021661-17)/ UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ у кількості 10419,490 літрів. Проте, відповідно до даних змінних звітів АЗС станом на 22.10.2018 на вказаній АЗС з магазином в наявності нафтопродуктів (палива) у загальній кількості 65610,510 літрів. Різницю у кількості 7450,000 літрів (у цінах реалізації на вказану дату - 246681,00 грн.) складає пальне паливо дизельне MUSTANG (UA1.145.0021659-17) / UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ, отриманий відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248, але не облікований до змінного журналу АЗС та журналу обліку надходжень нафтопродуктів.

Перевіркою встановлено порушення пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР в частині порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, щодо відсутності відображення надходження пального у відповідних журналах обліку пального АЗС: бензину MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ отриманого відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів; палива дизельного MUSTANG (UA1.145.0021659-17) / UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ, отриманого відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів.

14.11.2018 ГУ ДФС у Волинській області, на підставі акту перевірки від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714, прийняло податкове повідомлення-рішення № 0012761405, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України (далі - ПК України), статті 20 Закону № 265/95-ВР до позивача застосовані штрафні санкції в сумі 1036082,00 грн. (а. с. 10), та яке було оскаржене в адміністративному порядку.

Рішенням ДФС України від 12.02.2019 податкове повідомлення-рішення від 14.11.2018 № 0012761405 залишено без змін, а скарга платника - без задоволення (а. с. 117-131).

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що сума штрафних санкцій згідно із податковим повідомленням-рішенням від 14.11.2018 № 0012761405 визначена, виходячи із вартості необлікованих товарів (бензину MUSTANG 92 у кількості 8480,000 літрів за ціною 271360,00 грн. та палива дизельного MUSTANG у кількості 7450,000 літрів за ціною 246681,00 грн.), та становить розмір подвійної вартості необлікованих товарів (271360,00 грн. + 246681,00 грн. х 2 = 1036082,00 грн.).

Пунктом 56.18 статті 56 ПК України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваного в даній адміністративній справі податкового повідомлення-рішення, з огляду на таке.

Як передбачено пунктом 44.1 статті 44 ПК України, для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно із частинами першою - третьою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (з змінами та доповненнями, далі - Закон № 996-XIV) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Розділом 1 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за № 805/15496 (далі - Інструкція № 281), передбачено, що ця Інструкція встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти (далі - нафта) і нафтопродуктів. Ця Інструкція поширюється на всі класи, типи, групи і види нафти та типи, марки і види (залежно від масової частки сірки) нафтопродуктів. Вимоги цієї Інструкції є обов`язковими для всіх суб`єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).

За правилами пунктів 6.1, 6.2 Інструкції № 281 на всіх підприємствах ведеться облік нафти і нафтопродуктів із записом у журналі реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою № 7-НП (додаток 6) (на НПЗ у спеціальних регістрах складського обліку) для кожного резервуара з відображенням усіх технологічних операцій, що здійснюються кожною зміною. Для підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів винятково резервуарами місткістю до 100 м.куб., ведення обліку для кожного резервуара не є обов`язковим. Відображення технологічних операцій ведеться за марками нафтопродукту. Сторінки журналу нумеруються, шнуруються і скріплюються печаткою та підписом керівника підприємства (організації). Дизельне паливо різних видів (залежно від масової частки сірки) повинно зберігатися в окремих резервуарах.

Згідно із підпунктом 10.2.1 пункту 10.2 Інструкції № 281 приймання нафтопродуктів, що надійшли автомобільним транспортом від постачальників, здійснюється працівниками автозаправної станції за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки) за даними товарно-транспортних накладних у разі наявності паспорта якості та копії сертифіката відповідності. Приймання нафтопродуктів здійснюється відповідно до вимог робочої інструкції оператора АЗС та інструкції з охорони праці, які повинні бути затверджені керівником підприємства, якому належить АЗС.

Відповідно до підпункту 10.2.10 пункту 10.2 Інструкції № 281 на підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою № 17-НП (додаток 14).

Підпунктами 10.4.1 - 10.4.3 Інструкції № 281 передбачено, що на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС № 17-НП. Під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи «обліковий залишок попередньої зміни»), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об`єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам`яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК. У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується. Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою № 17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.

Як передбачено пунктами 16.1, 16.2 Інструкції № 281, матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою № 17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи. Бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі № 17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.

За приписами статті 20 Закону № 265/95-ВР до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Як вбачається із акту фактичної перевірки від 31.10.2018 № 0428/18/19/РРО/41048714, на підставі якого прийняте оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 14.11.2018 № 0012761405, зміст виявленого контролюючим органом порушення пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР в частині порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації полягає у відсутності відображення надходження пального у відповідних журналах обліку пального АЗС, а саме бензину MUSTANG 92, отриманого відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів, та палива дизельного MUSTANG, отриманого відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів.

Проте, вказане порушення не знайшло свого підтвердження під час судового розгляду справи, з огляду на таке.

Відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 бензин MUSTANG 92 (UA1.145.0021653-17) / UN 1203 бензин моторний, 3, ІІ, у кількості 8480,00 літрів було переадресовано на іншу АЗС «Говтвянчик» (Полтавський район, с. Говтвянчик, Київське шосе, 1), про що наявна відповідна відмітка на вказаній ТТН (а. с. 20). При цьому, зазначений бензин фактично надійшов на АЗС «Говтвянчик» та відображений у відповідному журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС (а. с. 104-107).

Крім того, згідно із ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 паливо дизельне MUSTANG (UA1.145.0021659-17) / UN 1202 паливо дизельне, 3 ІІІ, у кількості 7460,00 літрів також було переадресоване на іншу АЗС № 15-07 «Супрунівка-2» (с. Супрунівка, вул. Київська, 4в), про що зазначено у самій ТТН (а. с. 23), а надходження вказаного палива дизельного на зазначену АЗС та його облік підтверджується записами журналу обліку надходження нафтопродуктів (а. с. 108-110), ТТН (а. с. 111-112), службовою запискою (а. с. 113).

При вирішенні даного спору суд бере до уваги письмові пояснення позивача від 12.04.2019 (а. с. 63-64), з яких вбачається, що бензин MUSTANG 92 у кількості 8480,00 літрів та паливо дизельне MUSTANG у кількості 7450,00 літрів не надходило на АЗС з магазином по вул. Степана Бандери (Баумана), 105 в м. Суми, оскільки фізично вказані нафтопродукти неможливо було вмістити у резервуари № 2 (об`ємом 20 куб. м., де зберігається бензин MUSTANG 92) та № 5 (об`ємом 25 куб. м., де зберігається паливо дизельне MUSTANG), і вказані пояснення підтверджується також копіями градуювальних таблиць на резервуари, копією договору оренди від 01.11.2017 № 1 з додатком (а. с. 65-86).

Відтак, на підставі зазначених письмових доказів суд дійшов висновку про те, що фактичного надходження бензину MUSTANG 92 відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів та палива дизельного MUSTANG відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів на АЗС з магазином по вул. Степана Бандери (Баумана), 105 в м. Суми (де була проведена фактична перевірка) не відбулося, оскільки вказані нафтопродукти фактично надійшли на інші належні позивачу АЗС («Говтвянчик» та «Супрунівка-2» відповідно), де і обліковані у встановленому порядку. З огляду на викладене, у позивача був відсутній обов`язок щодо обліку надходження бензину MUSTANG 92 відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів та палива дизельного MUSTANG відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів у відповідних журналах обліку пального на АЗС з магазином по вул. Степана Бандери ( АДРЕСА_4 , 105 в м. Суми (де була проведена фактична перевірка), вказані нафтопродукти обліковані на інших АЗС.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що під час судового розгляду виявлене в ході фактичної перевірки контролюючим органом порушення пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР в частині порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у вигляді відсутності відображення надходження пального у відповідних журналах обліку пального АЗС (а саме: бензину MUSTANG 92, отриманого відповідно до ТТН від 15.09.2018 за № НІР0103632 у кількості 8480,00 літрів; палива дизельного MUSTANG, отриманого відповідно до ТТН від 20.10.2018 за № НІР0117248 у кількості 7450,00 літрів) не знайшло свого підтвердження, позивач надав первинні документи, які спростовують таке порушення, відтак, з наведених вище підстав, виходячи з наданих суду частиною другою статті 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 14.11.2018 № 0012761405 належить задовольнити.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 15541,23 грн., сплачений платіжним дорученням від 01.03.2019 № 5994 (а. с. 2, 42).

Керуючись статтями 243 - 246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 14 листопада 2018 року № 0012761405.

Стягнути з Головного управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код 39400859) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН» (43010, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, ідентифікаційний код 41048714) судові витрати в розмірі 15541 гривня 23 копійки (п`ятнадцять тисяч п`ятсот сорок одна гривня двадцять три копійки).

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М.Валюх

Повний текст рішення складений 12 червня 2019 року