Рішення № 82403783, 14.06.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
824/381/19-а
Номер документу
82403783
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/381/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

У поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (далі - позивач) просить суд:

- зобов`язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (далі - відповідач) повторно розглянути його заяву щодо прийняття рішення про безоплатну передачу у його власність легкового автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 ;

- надати дозвіл на проведення процедури перереєстрації такого автомобіля з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на ім`я ОСОБА_1 , як племінника і члена його сім`ї.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що звертався до відповідача з заявою щодо безоплатної передачі гуманітарного автомобіля після смерті особи з інвалідністю, як члену сім`ї, однак відповідач листом від 19.03.2019р. №08.2-24/1480 відмовив у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля у зв`язку з наявністю рішення Чернівецького апеляційного суду від 13.02.2013р. по справі №22ц/285/13р, про повернення вказаного автомобіля Департаменту соціального захисту населення.

Позивач вважає відмову відповідача протиправною та безпідставною, оскільки вважає, що з 14.05.2015р. змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо передачі транспортного засобу, визнаного гуманітарна допомога, а відтак посилання відповідача у відмові на засідання комісії з гуманітарної допомоги при Чернівецькій обласній державній адміністрації та на судове рішення є неправомірними.

Ухвалою суду від 15.04.2019р. у справі відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач протягом встановленого судом терміну відзив на позовну заяву суду не надав, відтак суд вирішує справу за наявними у ній матеріалами, що відповідає ч.6 ст.162 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, судом встановлено наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був інвалідом ІІ групи Великої Вітчизняної війни, що підтверджується довідкою Чернівецької обласної МСЕК №134 та довідкою Сер.ВТЕ-9 №001913 (а.с.13).

Згідно довідки від 19.06.2006р. №1775 виданої ОСОБА_2 останній перебуває на обліку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА з 18.12.2002р. для забезпечення спец автотранспортом в модифікації МБ без права передачі керування під порядковим №4 (а.с.11).

Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 06.07.2006р. № 26/ГД-10846 ОСОБА_2. включено до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги для отримання автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 (а.с. 23).

31.08.2006р. транспортний засіб реєстраційний номер НОМЕР_2 марка "AUDI" модель "A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 зареєстровано за власником ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 від 31.08.2006р. Крім того, у вказаному свідоцтві в графі "особливі відмітки" зазначено підставу реєстрації - довіреність органу соцзабезпечення від 21.07.2006р. без права продажу, дарування, передачі, ін. право керування - ОСОБА_4 (а.с.12).

Згідно свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1. Серії НОМЕР_4 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.15).

Позивач, будучи племінником ОСОБА_2 відповідно до заповіту від 17.05.2010р., посвідченого державним нотаріусом Кіцманської державної нотаріальної контори Беженар А.М. успадкував житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями ( АДРЕСА_1 ) (а.с.28).

Відповідно до заповіту ОСОБА_5 від 10.02.2009р. усе майно, яке буде їй належати на день смерті вона заповідає позивачу ОСОБА_1 (а.с.27).

Згідно з свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_5 ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.16).

Згідно з довідками Ошихлібської сільської ради від 14.02.2019р. №138 та від 21.03.2019р. №294 підтверджено, що ОСОБА_1 є племінником інваліда Другої світової війни ОСОБА_2 , на день смерті останнього вказані особи проживали разом та вели спільне господарство (а.с.26, 29).

Згідно з рішенням Апеляційного суду Чернівецької області від 13.02.2013р. у справі №2-513/2012р. вилучено у ОСОБА_4 автомобіль марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_6 та передано Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації. Таке рішення суду обґрунтоване тим, що на момент смерті ОСОБА_2 діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, що набрав чинності 09 серпня 2006 року, відповідно до пункту 41 якого після смерті інваліда автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку (а.с.19-20).

Позивач звернувся до відповідача з заявою щодо безоплатної передачі гуманітарного автомобіля після смерті особи з інвалідністю як члену сім`ї. Листом від 19.03.2019р. № 01.2-24/1480 відповідач повідомив позивачу про те, що йому відмовлено у наданні дозволу на переоформлення зазначеного гуманітарного автомобіля у зв`язку з наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013р. про повернення вказаного автомобіля Департаменту соціального захисту населення (а.с.24).

Окрім того у листі Департаменту від 19.03.2019р. повідомлено про те, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" № 2008-III від 06.04.2017р. повноваження щодо прийняття рішення про передачу легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, у власність особам з інвалідністю у разі користування ними понад 10 років або, у разі їх смерті - членам їхніх сімей, передані обласним державним адміністраціям. З урахуванням зазначеного, 26.02.2019р. протоколом засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Чернівецькій державній адміністрації №19 було прийнято рішення не давати дозвіл на переоформлення гуманітарних автомобілів членам сім`ї померлих осіб з інвалідністю з наявністю судових рішень на користь Головного управління (Департаменту) соціального захисту населення та запропоновано членам сім`ї померлих осіб з інвалідністю звернутися до суду для скасування попереднього рішення в зв`язку з змінами у законодавстві (а. с. 24-25).

Позивач не погоджується з відмовою відповідача, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення чинного законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005р. №2961-IV (далі - Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.

Положеннями ч.9 ст.26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991р. №875-XII, після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім`ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Матеріалами справи встановлено, що на підставі рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 06.07.2006р. №26/ГД-10846 ОСОБА_2. (покійного дядька позивача) включено до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги для отримання автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 та згодом останньому передано указаний автомобіль безоплатно у власність без права продажу, дарування та ін.

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, у зв`язку із чим виник спір щодо необхідності повернення вказаного автомобіля (гуманітарної допомоги) до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.

Після смерті ОСОБА_2 питання про належність автомобіля, отриманого в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006р. № 999 (далі - Порядок №999).

Відповідно до п.41 Порядку №999, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.

У відповідності до ст.11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999р. №1192-XIV (в редакції станом на ІНФОРМАЦІЯ_1.) Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім`ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім`ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно. У разі несплати членом сім`ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов`язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що рішенням Апеляційного суду Чернівецької області від 13.02.2013р. №2-513/2012р. вилучено у ОСОБА_4 (племінник покійного ОСОБА_2 ) автомобіль та передано Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації.

Разом з тим, 14.05.2015р. у відповідності до ч.4 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII (далі - Закон №426-VIII) - частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" викладено в такій редакції:

- "Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі відсутності членів сім`ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім`ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".

Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім`ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім`ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, суд звертає увагу, що з 14.05.2015р. нормами Закону України №426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року №999, зміни до п.41 якої були внесені 07.10.2015р. та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.

Згідно із ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Водночас, суд звертає увагу, що прийняття Закону №426-VIII від 14.05.2015р. було спрямоване на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на час смерті ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1.

Таким чином, з 14.05.2015р. змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога, а відтак, суд вважає, що посилання відповідача на судове рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.02.2013р. по справі №2-513/2012р. - не ґрунтується на вимогах спеціального законодавства з огляду на вищезазначене, крім того, вищевказаний автомобіль згідно судового рішення вилучений не у позивача, а у іншого члена сім`ї померлого інваліда ОСОБА_4 , що не є підставою для відмови іншому члену сім`ї померлого інваліда на отримання безоплатно автомобіля.

Згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011р. №5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв`язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).

Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім`ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім`ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» №426-VIII від 14.05.2015 було прийнято пізніше та має вищу юридичну силу, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.

Враховуючи вищенаведене, висновок відповідача викладений у листі від 19.03.2019р. №01.2-24/1480 про відмову позивачу у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля у зв`язку з наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.02.2013р. є безпідставним і необґрунтованим.

Крім того, суд звертає увагу на те, що у листі від 19.03.2019р. №01.2-24/1480 позивачу повідомлено про те, що у зв`язку з наведеними вище положеннями законодавства він може звернутися до суду щодо скасування рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.02.2013р. по справі №2-513/2012р. Разом з тим, зазначене не представляється можливим, оскільки, позивач не був стороною у вказаній справі.

У зв`язку із цим, оскаржувана відмова Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації в наданні дозволу на переоформлення автомобіля автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 є неправомірною, а тому заявлений позов в частині зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо передачі йому у власність вказаного автомобіля підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 3 Порядку №999 до членів сім`ї інваліда належать громадяни України, які проживають разом з ним, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки або піклування над неповнолітніми дітьми, а також на інших підставах, які не заборонені законом і не суперечать моральним засадам суспільства, та місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку.

Враховуючи, що позивач є членом сім`ї інваліда, а матеріалами справи підтверджується що він проживав разом з ним, був пов`язаний спільним побутом, суд вважає, що позивач володіє сукупністю усіх необхідних законних підстав для переоформлення вказаного автомобіля.

Щодо вимог позивача зобов`язати відповідача надати дозвіл на проведення перереєстрації за ним автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 , суд зазначає, що відповідно до п.4 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Частиною 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні (абз.2 ч.4 ст.245 КАС України).

Таким чином, для належного способу захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву позивача щодо безоплатної передачі гуманітарного автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 після смерті особи з інвалідністю як члену сім`ї та прийняти відповідне рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

За правилами ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до положень ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1 та 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин

Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень не доведено правомірність відмови у задоволенні заяви позивача щодо безоплатної передачі гуманітарного автомобіля після смерті особи з інвалідністю як члену сім`ї. Враховуючи вище викладене, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (ч.3 ст.139 КАС України).

Враховуючи те, що суд визначаючи спосіб поновлення порушеного права позивача задовольнив позов шляхом зобов`язання відповідача повторно розглянути подану ним заяву, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні, а не так як просив позивач у позовній заяві, суд вважає, що судовий збір, сплачений позивачем за даний позов підлягає відшкодуванню пропорційно до розміру задоволених позовних вимог за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Зобов`язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо прийняття рішення про безоплатну передачу у його власність легкового автомобіля марки "AUDI A4", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1600 куб.см, кузов № НОМЕР_1 та прийняти відповідне рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

3. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційним номер НОМЕР_7 , АДРЕСА_2 ).

Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018).

Суддя Кушнір В.О.