
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 червня 2019 року Справа № 280/1709/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Серебрянниковій О.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (фактична адреса: 69002 АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 )
до – Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, буд. 29, код ЄДРПОУ 08592187),
про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
16 квітня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту – позивач) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (далі по тексту – відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача в частині не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки, з врахуванням посадового окладу по існуючій на даний час відповідній або аналогійній посаді – начальника Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області, яку позивач займав на дату звільнення із служби, а саме – начальника ДСНС у Запорізькій області;
- зобов`язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нову довідку для перерахунку пенсії, з врахуванням посадового окладу по відповідній або аналогічній існуючій посаді начальника Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області яку позивач займав на дату звільнення із служби, а саме – начальника ДСНС у Запорізькій області.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 22.12.1997 він був звільнений з посади начальника Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області за віком, яка на сьогоднішній день відповідає посаді начальника ДСНС у Запорізькій області у зв`язку з тим, що на теперішній час правонаступником Управління пожежної охорони є ГУ ДСНС України у Запорозькій області. На даний час позивачу призначена та виплачується пенсія. Згідно з довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області № 86/10547 від 05.04.2018, виданою позивачу, відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткові надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою: начальник Управління Державної пожежної охорони УМВС в Запорізькій області становить: посадовий оклад - 6 770,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1 480,00 грн; 50 % надбавка за стаж служби - 4 125,00 грн; усього - 12 375,00 грн. Не погоджуючись з даною довідкою, у зв`язку з невідповідністю посаді на момент звільнення, позивач звернувся до суду з позовом.
Ухвалою суду від 22.04.2019 відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.
Представник відповідача через канцелярію суду (вх. №19464) надав відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує, та зазначає, що позивача звільнено з органів внутрішніх справ з посади начальника управління у складі управління внутрішніх справ. Підстав для надання нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду немає. З наведених іпдстав просить суд відмовити в задоволенні позову.
13.06.2019 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №24390) подані письмові пояснення, з яких відповідач посилається, що відповідно до Схеми тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу головних управлінь (управлінь) ДНС в Автономній Республіці Крим, областях, у м. Києві та у м. Севастополі затверджених Наказом МВС України від 06.03.2018 №179 посада Позивача відповідає посаді начальника управління у складі Головного управління.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.
Суд, розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.
22.12.1997 позивач був звільнений з посади начальника Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області за віком.
На даний час позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому з грудня 1997 року призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ".
Згідно з довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області № 86/10547 від 05.04.2018, виданою ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткові надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою: начальник Управління Державної пожежної охорони УМВС в Запорізькій області становить: посадовий оклад - 6 770,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1 480,00 грн; 50 % надбавка за стаж служби - 4 125,00 грн; усього - 12 375,00 грн.
Не погоджуючись з даною довідкою, у зв`язку з невідповідністю посаді на момент звільнення, 13.02.2019 позивач звернувся до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області з проханням підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оновлену довідку про складові грошового забезпечення за відповідною посадою начальника ДСНС у Запорізькій області, але не начальника управління у складі ДСНС.
На вказане звернення позивачем було отримано лист-відмову відповідача від 25.02.2019 № 29/11-Л-9 з посиланням на те, що схемою тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу головних управлінь ДСНС в областях посадовий оклад за займаною посадою позивача складає 6 770,00 грн. на місяць. Однак Відповідачем не враховано посилання на невідповідність посади позивача при звільненні - начальник ДСНС у Запорізькій області, посаді вказаній у довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області № 86/10547 від 05.04.2018 - начальник управління у складі ДСНС.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду із позовом.
Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі. Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 46 Конституція України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 22.12.1997 був звільнений з посади начальника Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області за віком, що підтверджено наказом МВС від 06.12.1997 №524, наказ УМВС від 18.12.1997 №273 о/с.
Після звільнення позивач перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України № 2262-ХІІ від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджено висновком про призначення пенсії за вислугу років від 09.04.1992.
На виконання ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМ України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», ліквідаційною комісією УМВС України в Запорізькій області направлено до ГУ ПФ України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення про перерахунок пенсії позивача №86/10547 за реєстром №80 від 06.04.2018.
Відповідно до цієї довідки розмір грошового забезпечення позивача за посадою начальника управління пожежної охорони УВС Запорізької області встановлено, виходячи з посадового окладу в розмірі 6770,00 грн, окладу за військовим званням полковник 1480,00 грн, надбавки за вислугу років 4125,00 грн.
Відповідно до п.1.1. Положення про відділ пожежної безпеки УМВС України в Запорізькій області, відділ пожежної безпеки є територіальним органом управління Державного департаменту пожежної безпеки МВС України, який діє у складі УМВС України в Закарпатській обл., і йому підпорядковується.
Окрім того, вказаний відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах державного казначейства, банківські рахунки та печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
13.03.1974 Управління пожежної охорони УВС Запорізького облвиконкому реорганізовано в Управління пожежної охорони УВС виконкому Запорізької обласної Ради депутатів трудящих (наказ УВС від 13.03.1974 № 013).
16.08.1989 Управління пожежної охорони УВС виконкому Запорізької обласної Ради депутатів працюючих реорганізовано в Управління пожежної охорони УВС Запорізького обласного виконкому Ради народних депутатів ( наказ УВС від 16.08.1989 № 065).
08.06.1992 Управління пожежної охорони Запорізького облвиконкому Ради народних депутатів було реорганізовано в Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області (наказ МВС від 20.05.1992 № 278; наказ УВС ВІД 08.06.1992 № 250).
22.08.1994 Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізькій області реорганізовано в Управління державної пожежної охорони УМВС України в Запорізькій області (наказ МВС від 10.07.1994 № 392; наказ УВС від, 22.08.1994 № 381).
29.07.2002 Управління державної пожежної охорони УМВС України в Запорізькій області'' реорганізовано в Управління пожежної безпеки УМВС України в Запорізькій області (наказ УМВС від 29.07.2002 № 353).
14.02.2003 Управління пожежної безпеки УМВС України в Запорізькій області реорганізовано в Управління пожежної безпеки в Запорізькій області Державного департаменту пожежної безпеки МНС України (наказ МНС від 14.02.2003 №43).
03.07.2003 Управління пожежної безпеки в Запорізькій області Державного департаменту пожежної безпеки МНС України реорганізовано в Управління пожежної безпеки і аварійно-рятувальних робіт МНС України в Запорізькій області (наказ МНС від 03.07.2003 № 217).
05.12.2003 Управління пожежної безпеки і аварійно-рятувальних робіт МНС України в Запорізькій області реорганізовано в Головне управління МНС України в Запорізькій області ( наказ МНС від 05.12.2003 № 475).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2012 року № 30 «Про утворення територіальних органів Міністерства надзвичайних ситуацій» правонаступником Головного управління МНС України в Запорізькій області є Головне територіальне управління МНС України у Запорізькій області.
Згідно з Указом Президента України від 24 грудня 2012 року № 726/2012 Міністерство надзвичайних ситуацій України реорганізовано в Державну службу України з надзвичайних ситуацій.
Відповідні до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2013 року № 33 «Про утворення територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України» Головне територіальне управління МНС України у Запорізькій області реорганізовано в Головне управління ДСНС України у Запорізькій області.
Таким чином, на теперішній час правонаступником Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Запорізької області є Головне управління ДСНС України у Запорізькій області. Станом на день звільнення позивача у відставку відділ пожежної безпеки УМВС України був територіальним органом управління Державного департаменту пожежної безпеки МВС України, що діяв у складі Головного управління МВС України в Запорізькій області.
Розглядувані правовідносини регулюються приписами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Згідно з ч.3 ст.63 цього Закону перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4 ст. 63 вказаного Закону).
Постановою КМ України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (яка набрала чинності з 01.03.2018) затверджено, в тому числі, схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до постанови КМ України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови КМ України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Пунктом 7 цієї постанови зобов`язано, в тому числі МВС України, забезпечити оформлення та подання до органів ПФ України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМ України № 45 від 13.02.2008.
Відповідно до розрахунку пенсії пенсія позивача до проведеного згідно з довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Запорізькій області № 86/10547 від 05.04.2018, виданою позивачу, відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткові надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою: начальник Управління Державної пожежної охорони УМВС в Запорізькій області становить: посадовий оклад - 6 770,00грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1 480,00 грн; 50 % надбавка за стаж служби - 4 125,00 грн; усього - 12 375,00 грн.
Наказом МВС України № 179 від 06.03.2018 «Про затвердження схем тарифних розрядів за посадами осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій» (дата реєстрації в Міністерстві юстиції України: 16.03.2018 за № 316/31768), з метою визначення посадових окладів осіб рядового і начальницького складу ДСНС України, затверджено схеми тарифних розрядів за посадами осіб рядового і начальницького складу, в тому числі, головних управлінь (управлінь) ДСНС в Автономній Республіці Крим, областях, у м. Києві та у м. Севастополі, якою керувався відповідач при виданні оскарженої довідки.
Після внесення відповідних законодавчих змін посада начальника управління у складі головного управління відображена у схемі посадових окладів за посадами осіб начальницького складу головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ і Севастополь, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.03.2019 №179.
Також із затвердженої схеми тарифних розрядів слідує, що в такій передбачені наступні посади: начальник головного управління (управління) з тарифним розрядом 54 та тарифним коефіцієнтом 5,28; начальник управління у складі головного управління з тарифним розрядом 36 та тарифним коефіцієнтом 3,84. Зазначений діапазон тарифних розрядів для відповідних посад узгоджується із постановою КМ України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Пунктом 2 Схеми тарифних розрядів передбачено, що посадові оклади за тарифними розрядами визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі якщо посадовий оклад визначено в гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5,00 і вище - округлюються до десяти гривень. Згідно із п.4 Схеми тарифних розрядів посадовий оклад заступника керівника установлюється на 3 відсотки нижче посадового окладу відповідного керівника.
Разом з тим, визначальним є пункт 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затв. постановою КМ України № 45 від 13.02.2008 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), яким врегульовано питання визначення «відповідної посади» при здійсненні перерахунку пенсії.
Так, зазначеною нормою передбачено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема, назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
При вирішенні питання визначення «відповідної посади» слід виходити з кваліфікаційних характеристик такої.
При визначенні «відповідної посади» відповідач виходив виключно з визначення організаційного рівня управління пожежної охорони управління внутрішніх справ Запорізької області в структурі МВС України, з назви такого, та правильно вважав, що позивач займав посаду начальника управління у складі головного управління внутрішніх справ та вірно здійснив аналіз відповідності вказаної посади за іншими критеріями.
Згідно розрахунку вислуги років №Е-843106, судом встановлено, що позивача з 22.12.1997 було звільнено з посади начальника управління пожежної охорони УМВС України в Запорізькій області, згідно наказу ОВС №273о/с від 22.12.1997.
Виходячи з наведеного, відповідачем було сформовано довідку від 06.04.2018 №86/10547 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Таким чином, відповідач правомірно прирівняв посаду, з якої був звільнений позивач, до посади начальника (заступника начальника) відділу, що є нижчою за тарифним розрядом.
За таких умов відповідач правомірно прирівняв посаду, з якої був звільнений позивач, до посади начальника управління у складі Головного управління, за тарифним розрядом 36 та розміром посадового окладу 6770,00 грн.
Право на вмотивованість судового рішення є складовою права на справедливий суд, гарантованого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Як неодноразово вказував Європейський суд з прав людини, право на вмотивованість судового рішення сягає своїм корінням більш загального принципу, втіленого у Конвенції, який захищає особу від сваволі; рішення національного суду повинно містити мотиви, які достатні для того, щоб відповісти на істотні аспекти доводів сторони (рішення у справі «Руїз Торія проти Іспанії», параграфи 29 - 30). Це право не вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, використаний стороною; більше того, воно дозволяє судам вищих інстанцій просто підтримати мотиви, наведені судами нижчих інстанцій, без того, щоб повторювати їх.
Суд зазначає, що згідно з вимогами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з ме тою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів влад них повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень тау спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім фор мам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.
Згідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За приписами ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За наслідками розгляду справи суд дійшов висновку, що відповідач як суб`єкт владних повноважень, надав суду достатні та допустимі докази на спростування вищенаведених у позові обставин, у зв`язку з чим суд відмовляє у задоволенні позову у повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи, що у задоволенні позову сторони відмовлено, а іншими учасниками справи судові витрати не понесені, - судові витрати не підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (фактична адреса: АДРЕСА_2 , код ДРФО НОМЕР_1 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, буд. 29, код ЄДРПОУ 08592187) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписане суддею 14.06.2019.
Суддя Р.В. Сацький