Рішення № 82401026, 14.06.2019, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
912/907/19
Номер документу
82401026
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 рокуСправа № 912/907/19 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г. за участю секретаря судового засідання Лупенко А.І. розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу №912/907/19

за позовом Першого заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області, вул. Гагаріна, 7, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100 в інтересах держави в особі Помічнянської міської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, вул. Перемоги, 91, м. Помічна, Добровеличківський район, Кіровоградська область, 27030

до відповідача Приватного підприємства "Комакс", вул. Шатіла, буд. 12, кв. 20, м. Кропивницький, 25030

про стягнення 47 843,84 грн

Представники сторін:

від прокуратури - Олаг О.С., прокурор відділу, посвідчення №042560 від 30.03.2016;

від позивача - участі не брали;

від відповідача - участі не брали.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Першого заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Помічнянської міської ради Добровеличківського району Кіровоградської області до Приватного підприємства "Комакс" про стягнення 47 843,84 грн, з покладенням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає про неналежне виконання відповідачем зобов`язань по договору оренди землі від 01.10.2013 в частині сплати орендної плати за період з 01.04.2017 по 01.02.2019.

Порушення інтересів держави прокурор вбачає в тому, що згідно Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Несплата до відповідного бюджету орендної плати за користування землею спричиняє шкоду економічним інтересам територіальної громади, що надає підстави для звернення Прокурора до суду з відповідним позовом, оскільки захист порушених прав територіальної громади не здійснюється відповідним органом - Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області.

Так, Помічнянська міська рада не в повній мірі здійснює захист порушених майнових прав та інтересів територіальної громади, що підтверджується наступним: установа є стороною договору, якою не здійснено всіх необхідних дій щодо судового захисту порушених прав та інтересів, зокрема в частині стягнення заборгованості зі сплати орендної плати, що перешкоджає виконанню передбачених бюджетом соціальних програм, гарантованих Конституцією України і чинним законодавством, та інші потреби територіальної громади міста Кропивницький, що ослаблює економічні основи місцевого самоврядування.

Отже, порушення у сфері земельних відносин є підставою для втручання органів прокуратури, у тому числі для звернення з позовом до суду в інтересах держави.

Ухвалою від 05.04.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/907/19 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 06.05.2019 о 17:00 год., встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.

15.04.2019 на адресу суду від Помічнянської міської ради Добровеличківського району Кіровоградської області надійшов лист від 11.04.2019 №01-24/65/2, відповідно до якого позивач зазначає, що повністю підтримує заявленні позовні вимоги.

В підготовчому засіданні 06.05.2019 прокурором, на виконання вимог ухвали суду від 05.04.2019, надано до суду клопотання про долучення до матеріалів справи інформації з держаних фіскальних служб.

Ухвалою від 06.05.2019 оголошено перерву в підготовчому засіданні до 21.05.2019 до 15:30 та зобов`язано Прокурора та Помічнянську селищну раду надати суду витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий номер 3521710300:50:101:0001) станом на момент укладення договору оренди та/або за період за який стягується орендна плата.

07.05.2019 Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області надані письмові доводи по суті позовних вимог від 24.04.2019 №01-24/68/1, відповідно до яких позивач зазначає, що за даними Добровеличківського відділення МДПІ ПП "Комакс" на податковому обліку у відділенні не перебуває, податкові декларації з орендної плати не подає, хоча Помічнянською міською радою неодноразово надсилалися письмові попередження та проводилися телефонні розмови. Станом на 24.04.2019 ПП "Комакс" заборгованість не погашено та не сплачується орендна плата за поточні місяці. Несвоєчасна сплата орендної плати за землю та невиконання відповідачем умов договору порушує інтереси Помічнянської міської ради у сфері земельних відносин, у зв`язку з чим позивач вважає свої вимоги законними та обґрунтованими та наполягає на їх задоволенні.

Крім того, у зв`язку із неможливістю бути присутнім на засіданні господарського суду позивач просить розглядати справу без його участі.

20.05.2019, на виконання вимог ухвали суду від 06.05.2019, позивачем подано до суду витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, кадастровий номер 3521710300:50:101:0001 станом на 01.01.2019 року, виданий відділом у Добровеличківському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області від 13.05.2019 №70/0/200-19.

Ухвалою від 21.05.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, закрито підготовче провадження та призначено справу №912/907/19 до судового розгляду по суті на 14.06.2019 о 09:00 год.

Позивач та відповідач участь повноважних представників в судовому засіданні 14.06.2019 не забезпечили.

Позивач належним чином повідомлений про місце, дату та час судового засідання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Поштовий конверт з ухвалою суду від 21.05.2019, направлений на адресу відповідача, повернуто на адресу господарського суду з відміткою відділення поштового зв`язку "за закінченням терміну зберігання".

Господарським судом ухвали від 05.04.2019, 06.05.2019 та 21.05.2019 направлено на адресу відповідача, повідомлену прокурором та підтверджену витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: АДРЕСА_1 , м. Кропивницький, вул. Шатила, буд. 12, кв. 20 (а.с. 66-69).

Частиною 3 статті 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Згідно з частиною 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно з частиною 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд вчинив всі необхідні дії для повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення засідання суду.

Стаття 202 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідач не скористався наданим йому правом надати суду відзив на позов. Враховуючи, що про час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином, суд дійшов висновку, що він мав час та можливість надати всі витребувані та додаткові документи, в т. ч. заперечення проти позову, які мають значення для розгляду справи по суті.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи викладене, а також те, що матеріали справи містять достатньо документів для його вирішення по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, справу розглянуто в розумні строки, критеріями чого є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи "Федіна проти України" від 02 вересня 2010 року, "Смірнова проти України" від 08 листопада 2005 року, "Антоненков та інші проти України", заява №14183/02, §41).

В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги повністю.

В судовому засіданні господарським судом оголошено перерву до 14.06.2019 до 12:00 год.

Після перерви господарський суд продовжив розгляд справи по суті.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши обставини справи, оцінивши подані докази, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

01.10.2013 між Помічнянською міською радою (Орендодавець) та Приватним підприємством "Комакс" (Орендар) укладено Договір оренди землі (а.с. 20-24), за умовами якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове, платне користування земельну ділянку земель несільськогосподарського призначення - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка знаходиться в м.Помічна по вул. Гагаріна, 65-г, загальною площею 0,1000 га, у тому числі: землі, які використовуються в комерційних цілях - 0,1000 га.

Відповідно до пункту 5 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 105 810,00 грн.

Договір оренди укладено на 10 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п.8 Договору).

Як погоджено сторонами у пункті 9 Договору, орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі - щорічно у грошовій формі: 13% від грошової оцінки земель в розмірі 13 755,30 грн.

Згідно пункту 10 Договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням коефіцієнта індексації грошової оцінки.

Орендна плата вноситься у такі строки: відповідно до чинного законодавства (пункт 11 Договору).

Згідно пункту 43 Договір набуває чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.

Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено печатками.

Договір зареєстровано реєстраційною службою Добровеличківського районного управління юстиції Кіровоградської області та вчинено запис від 04.11.2013 за №3215445.

За доводами прокурора, відповідач неналежним чином виконував умови Договору в частині своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати, в результаті чого за ним рахується заборгованість в загальній сумі 47 843,84 грн, з них: за період з квітня по грудень 2017 року - 19 572,48 грн, за період з січня по грудень 2018 року - 26 096,64 грн, за січень 2019 - 2 174,72 грн.

Помічнянською міською радою 24.07.2018 направлявся лист на адресу Приватного підприємства "Комакс" з вимогою сплатити орендну плату за землю на рахунок Помічнянської міської ради (а.с. 41). Однак заборгованість до теперішнього часу не погашена.

Зазначене призвело до недоотримання місцевим бюджетом коштів, запланованих на реалізацію державних цільових програм та стало підставою пред`явленого прокуратурою позову.

Вирішуючи даний спір по суті, господарський суд виходив з наступного.

Згідно п.3 ст.131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Статтею 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор, серед іншого, звертається до суду з позовною заявою. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави в позовній, чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.

У відповідності до п.4 мотивувальної частини рішення Конституційного суду України №3-рп/99 у справі № 1-1/99 від 08.04.1999р. прокурор або його заступник самостійно визначає з посиланням на чинне законодавство в чому полягає порушення інтересів держави, обґрунтовуючи в позовній заяві необхідність їх захисту, та визначає орган, який уповноважений державою виконувати відповідні функції в спірних правовідносинах.

В зазначеному рішенні вказано, що оскільки "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносин. Під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах" потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Статтею 13 Конституції України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією

Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Плата за землю, згідно пункту 14.1.147. ст. 14 Податкового кодексу України, це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Плата за землю зараховується до відповідного бюджету.

З викладеного господарський суд дійшов висновку, що дотримання належного регулювання земельних відносин та забезпечення надходжень платежів з орендної плати до місцевих бюджетів, безпосередньо належить до інтересів держави.

На вказане також звертає увагу у позові Прокурор, мотивуючи порушення інтересів держави.

В той же час, органом місцевого самоврядування - Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області не вжито будь-яких заходів щодо усунення порушень та стягненню орендної плати до бюджету.

З підстав викладеного господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість звернення Прокурора у даній справі з позовом в інтересах держави в особі Помічнянської міської ради та наявність підстав для представництва інтересів останньої.

Стосовно суті позовних вимог господарським судом враховано, що відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до Земельного кодексу України, земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею (ст. ст. 2, 3).

Використання землі в Україні є платним; об`єктом плати за землю є земельна ділянка; плата за землю справляється відповідно до закону (ст. 206 Земельного кодексу України).

Закон України "Про оренду землі" визначає, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону).

Згідно зі ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України який, відповідно до пункту 1.1 статті 1 регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

За змістом підпункту 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 цього ж Кодексу є податком і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, - це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, Податковий кодекс України визначив обов`язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов`язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Справляння плати за землю, в тому числі і орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII Податкового кодексу України.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 Податкового кодексу України).

Орендна плата відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою; розмір, форма і строки внесення орендної плати встановлюються за згодою сторін в договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Частиною 1 п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України і ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності обов`язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими та затвердженими нормативами (стаття 1 Закону України "Про оцінку земель" у відповідній редакції).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року.

Зі змісту наведених статей Закону України "Про оренду землі" вбачається, що основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі.

Нормами ст. ст. 287, 288 Податкового кодексу України передбачено, що, податкове зобов`язання щодо плати за землю, а також орендна плата, визначені у податковій декларації на поточний рік, сплачуються рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Істотною умовою договору оренди землі за ст. 15 Закону України "Про оренду землі" є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальність за її несплату.

Судом встановлено, що пунктами 9-14, укладеного між сторонами договору, узгоджено порядок, строки та розмір внесення орендної плати.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, відповідач неналежним чином виконував свої договірні зобов`язання зі сплати орендної плати, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість за період з квітня 2017 по січень 2019 у розмірі 47 843,84 грн, з них, за період з квітня по грудень 2017 року - 19 572,48 грн, за період з січня по грудень 2018 року - 26 096,64 грн, за січень 2019 року - 2 174,72 грн, що підтверджується розрахунком наданим Помічнянською міською радою Добровеличківського району Кіровоградської області (а.с.18-19).

Перевіривши розрахунок заборгованості, наданий позивачем (а.с. 18), господарський суд встановив, що останній здійснено невірно, оскільки розмір орендної плати земельної ділянки визначено, виходячи з нормативної грошової оцінка земельних ділянок, розрахованої Помічнянською міською радою та яка становить 200 743,30 грн (а.с. 29).

Разом з тим, згідно Витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 3521710300:50:101:0001 станом на 01.01.2019 року, виданий відділом у Добровеличківському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 13.05.2019 №70/0/200-19 нормативна грошова оцінка несільськогосподарських угідь становить 200 719,58 грн (а.с. 80).

Господарським судом здійснено власний розрахунок заборгованості, згідно якого заборгованість становить 47 838,12 грн, а саме:

- за 2017 рік (за період з квітня по грудень 2017) - 19 570,14 грн (200 719,58 грн х 13% = 26 093,54 грн :12 місяців = 2174,46 грн х 9 місяців = 19 570,14 грн);

- за 2018 рік (за період з січня по грудень 2018) - 26 093,52 грн (200 719,58 грн х 13% = 26 093,54 грн :12 місяців = 2174,46 грн х 12 місяців = 26 093,52 грн);

- за 2019 рік (за січень 2019) - 2174,46 грн.

Станом на день вирішення спору, матеріали справи не містять доказів сплати відповідачем заборгованості з орендної плати за землю в сумі 47 838,12 грн.

За таких обставин відповідач є боржником, який прострочив виконання грошового зобов`язання щодо сплати орендної плати за землю.

У відповідності до ч.1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання не допускається.

Враховуючи вищевказане, господарський суд дійшов висновку, що вимога прокурора про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати орендної плати за укладеним між сторонами договором оренди земельної ділянки є обґрунтованою, заявленою відповідно до вимог чинного законодавства, підтвердженою належними та допустимими доказами, а відтак підлягає частковому задоволенню на суму 47 838,12 грн. В іншій частині господарський суд відмовляє.

На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Комакс" (25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, 12 кв. 20, ідентифікаційний код 31146403) на користь Помічнянської міської ради Добровеличківського району Кіровоградської області (27030, Кіровоградська область, Добровеличківський район, м. Помічна, вул. Перемоги, 91, ідентифікаційний код 04055021, р/р №33212812011491, МФО 899998, отримувач Помічнянська міська рада, код отримувача - 37287143 в ГУДКСУ в Кіровоградській області) заборгованість по орендній платі за період з 01.04.2017 по 01.02.2019 у розмірі 47 838,12 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

В іншій частині господарський суд відмовляє.

Стягнути з Приватного підприємства "Комакс",(25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, 12 кв. 20, ідентифікаційний код 31146403) на користь прокуратури Кіровоградської області (25009, м. Кропивницький, вул. Верхня Пермська, 4, р/р 35215073004600 в Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 02910025, код класифікації видатків бюджету 2800, отримувач - прокуратура Кіровоградської області) 1921,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.

Копії рішення вручити або направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення позивачу, відповідачу ( АДРЕСА_2 ; вул. Аерофлотська, 28, м. Кропивницький, 25014), Новоукраїнській місцевій прокуратурі Кіровоградської області (вул. Гагаріна, 7, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100) та прокуратурі Кіровоградської області (вул. В. Пермська, 4, м. Кропивницький).

Повне рішення складено 14.06.2019.

Суддя В.Г. Кабакова