
Справа № 353/570/19
Провадження № 3/353/221/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2019 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами справ, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, гр. України, за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст.187, ст. 173 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
12.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216597 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «07.06.2019 року о 23 год. 30 хв. ОСОБА_1 , якому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 09.04.2019 року встановлено обмеження у вигляді адміністративного нагляду, був відсутній по місцю проживання, а саме по АДРЕСА_1 , тобто порушив встановлені правила адміністративного нагляду».
Також 12.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216598 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «04.06.2019 року о 01 год. 30 хв. ОСОБА_1 , якому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 09.04.2019 року встановлено обмеження у вигляді адміністративного нагляду, був відсутній по місцю проживання, а саме по АДРЕСА_1 , тобто порушив встановлені правила адміністративного нагляду».
Також 12.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216588 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «28.05.2019 року о 23 год. 00 хв. ОСОБА_1 , якому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 09.04.2019 року встановлено обмеження у вигляді адміністративного нагляду, був відсутній по місцю проживання, а саме по АДРЕСА_1 , тобто порушив встановлені правила адміністративного нагляду».
Також 12.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216596 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «10.06.2019 року близько 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 , якому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 09.04.2019 року встановлено обмеження у вигляді адміністративного нагляду, був відсутній по місцю проживання, а саме по АДРЕСА_1 , тобто порушив встановлені правила адміністративного нагляду».
Також 12.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216599 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «03.06.2019 року з 09 год. 00 хв. по 10 год. 00 хв. ОСОБА_1 , якому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 09.04.2019 року встановлено обмеження у вигляді адміністративного нагляду, не з`явився на реєстрацію в Тлумацьке відділення поліції, що по вул. Винниченка, 9, в м. Тлумач Івано-Франківської області, тобто порушив встановлені правила адміністративного нагляду».
Також 04.06.2019 року ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Коржиком Д.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 216595 за ст. 173 КУпАП, відповідно до якого «20.05.2019 року близько 22 год. 00 хв. ОСОБА_1 на зупинці громадського транспорту, що по вул. Центральній в с. Олешів Тлумацького району Івано-Франківської області, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив конфлікт із гр. ОСОБА_2 , в ході якого ображав його нецензурними словами, чим порушив громадський порядок і спокій громадян».
Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 13.06.2019 року матеріали вищевказаних справ об`єднані в одне провадження та справу призначено до розгляду на 11 год. 30 хв. 13.06.2019 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
Вовчук ОСОБА_3 в судовому засідання щодо розгляду справи поклався на розсуд суду.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що протоколи про адміністративні правопорушення серії ГР № 216597, серії ГР № 216598, серії ГР № 216588, серії ГР № 216596, серії ГР № 216599 складені з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки у них не повно викладена об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме не вказано кваліфікуючу ознаку даної статті – вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. Також у протоколах про адміністративні правопорушення не вказано прізвища, адреси свідків адміністративних правопорушень, не зазначено причин їх відсутності, та не відібрано у них письмових пояснень, що унеможливлює їх виклик в судове засідання для дачі пояснень
Відсутність у протоколі обов`язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.
Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по даній справі відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, тощо.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст.187, ст. 173 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
СуддяУ. Ю. Луковкіна